Menu

Vfl Bochum vs Spvgg Greuther Furth

Vonovia Ruhrstadion, Bochum26. apríla 2026 o 13:30
Rozhodca: Frank Willenborg

Udalosti zápasu

VfL Bochum
SpVgg Greuther Fürth
Výkop
P. Hofmann

asistencia: M. Wittek

1′
Polčas
P. Hofmann

asistencia: M. Wittek

56′
57′
M. DietzJ. Green
57′
A. KellerS. Ltaief
G. HoltmannF. Alfa-Ruprecht
58′
C. LenzM. Pannewig
65′
71′
J. DehmL. Reich
71′
R. MunzF. Higl
K. MiyoshiL. Morgalla
77′
F. OnyekaC. Marshall
77′
82′
P. WillD. Arifi
88′
N. Futkeu

asistencia: B. Hrgota

Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal4
6Shots off Goal6
17Total Shots14
7Blocked Shots4
12Shots insidebox8
5Shots outsidebox6
12Fouls9
5Corner Kicks5
5Offsides2
35%Ball Possession65%
0Yellow Cards0
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves2
293Total passes558
212Passes accurate474
72%Passes %85%
1.66expected_goals1.58
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy VfL Bochum je 6.93, v porovnaní s 6.84 u SpVgg Greuther Fürth. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč VfL Bochum je T. Horn (7.44), u SpVgg Greuther Fürth je to F. Klaus (7.08).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky VfL Bochum prispeli v tejto sezóne 30 gólmi a 21 asistenciami, na čele s P. Hofmann (12G). U SpVgg Greuther Fürth je to 33 gólov a 25 asistencií s lídrom N. Futkeu (17G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

VfL Bochum nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.89, zatiaľ čo SpVgg Greuther Fürth má 3 obrancov s priemerom 6.81. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

VfL Bochum nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.80, oproti 4 u SpVgg Greuther Fürth s hodnotením 6.68. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

VfL Bochum nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 7.27, v porovnaní s 3 u SpVgg Greuther Fürth s priemerom 7.03. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 75% u VfL Bochum a 80% u SpVgg Greuther Fürth. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu VfL Bochum nazbierali v tejto sezóne 54 žltých kariet, v porovnaní s 42 u SpVgg Greuther Fürth. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky VfL Bochum je 27.2 (najmladší: F. Onyeka (18), najstarší: T. Horn (32)), zatiaľ čo SpVgg Greuther Fürth má priemer 26.2 (najmladší: S. Prufrock (20), najstarší: F. Klaus (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu VfL Bochum majú priemerne 25 ligových štartov, oproti 24 u SpVgg Greuther Fürth. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

VfL Bochum4-2-3-13-4-2-1SpVgg Greuther Fürth
GKDEFMIDFWD
1Horn13Olsen20Loosli3Strompf32Wittek19Bero34Lenz23Miyoshi21Onyeka17Holtmann33Hofmann43Prufrock15Elvedi4Ziereis5Munz23Dehm33Dietz13Will16Keller30Klaus10Hrgota9Futkeu

Náhradníci

Tréner: Uwe Rosler

Náhradníci

Tréner: Heiko Vogel

VfL BochumSila pozíciíSpVgg Greuther Fürth
6.93
Ø Hodnotenie
6.84
7.44Brankár (1 v 1)7.00
0G 0A0G 0A
6.89Obranca (4 v 3)6.81
0G 9A1G 3A
6.80Záložník (5 v 4)6.68
18G 6A4G 2A
7.27Útočník (1 v 3)7.03
12G 6A28G 20A
VfL Bochum4-2-3-1
1BrankárT. Horn7.4
13ObrancaO. Olsen6.71A
20ObrancaN. Loosli6.91A
3ObrancaP. Strompf7.0
32ObrancaM. Wittek7.07A
19ZáložníkM. Bero6.7
34ZáložníkC. Lenz6.92G
23ZáložníkK. Miyoshi6.73G3A
21ZáložníkF. Onyeka6.68G1A
17ZáložníkG. Holtmann7.15G2A
33ÚtočníkP. Hofmann7.312G6A
SpVgg Greuther Fürth3-4-2-1
43BrankárS. Prufrock7.0
15ObrancaJ. Elvedi7.01G1A
4ObrancaP. Ziereis6.71A
5ObrancaR. Munz6.71A
23ZáložníkJ. Dehm6.72G1A
33ZáložníkM. Dietz6.6
13ZáložníkP. Will6.9
16ZáložníkA. Keller6.62G1A
30ÚtočníkF. Klaus7.17G6A
10ÚtočníkB. Hrgota7.04G9A
9ÚtočníkN. Futkeu7.017G5A

Prehľad zápasu

VfL Bochum zdolal SpVgg Greuther Fürth 2:1. Zápas sa hral v 2. Bundesliga 2025. Góly strelili: P. Hofmann 1′, P. Hofmann 56′, N. Futkeu 88′. VfL Bochum mal 35% držanie lopty, SpVgg Greuther Fürth mal 65%. VfL Bochum mal 17 striel (4 na bránu), SpVgg Greuther Fürth mal 14 (4 na bránu). Očakávané góly: VfL Bochum 1.66 — SpVgg Greuther Fürth 1.58. VfL Bochum urobil 4 striedaní, SpVgg Greuther Fürth urobil 5.

Rivalita od 2011

VfL Bochum vs SpVgg Greuther Fürth vzájomné výsledky

21 stretnutí
VfL Bochum
8
výhier
Remízy
7
SpVgg Greuther Fürth
6
výhier
Góly spolu
65 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
13/21 · 62%
Nad 2,5
12/21 · 57%

Aktuálna forma

VfL Bochum

DWLWLL

SpVgg Greuther Fürth

DLWDLL

Predpoveď zápasu

VfL Bochum

45%

Výhra domácich

 

45%

Remíza

SpVgg Greuther Fürth

10%

Výhra hostí

Odporúčanie modelu

Double chance : VfL Bochum or draw

36%Forma64%
57%Útok43%
39%Obrana61%
80%Vzájomné zápasy20%

Stávkové kurzy a historické dáta

Úvodné pred-zápasové kurzy zaznamenané pre toto stretnutie v čase jeho konania. Ide iba o historické údaje na analytické účely, ktoré neodrážajú žiadny aktuálny trh.

Iba historické dáta — nie pre stávkovanie

Tieto dáta pochádzajú z football-data.co.uk a zahŕňajú historické výsledky zápasov a pred-zápasové kurzy. Tieto čísla nepredstavujú aktuálne ani živé kurzy a nie je možné ich použiť na uzatváranie stávok. Na tejto webstránke nie je možné staviť. Poskytujú sa iba na analytické a výskumné účely.

Vzájomné zápasy

Vyrovnaná bilancia

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami — ukazuje, kto dominuje v tomto súboji a či aktuálne kurzy to odrážajú.

VfL Bochum4výhry
4remízy10 stretnutí
SpVgg Greuther Fürth2výhry

Góly v tomto súboji

Koľko gólov tieto dva tímy typicky dajú, keď sa stretnú, na základe historických zápasov.

3.2

Priemerný počet gólov na zápas

70%

Zápasy s 3+ gólmi

80%

Oba tímy skórovali

Potenciálna stávková hodnota

Historická miera výhry (40%) sa výrazne líši od trhovej pravdepodobnosti (57%) — kurzy môžu podceňovať SpVgg Greuther Fürth.

Trhové zhrnutie

Marža: 5.9%

Implicitné pravdepodobnosti výhry vypočítané z predštartových kurzov viacerých zdrojov. Vyššie percento znamená, že trh považoval daný výsledok za pravdepodobnejší. Porovnajte ich so svojím vlastným hodnotením a objavte potenciálnu hodnotu.

Implicitná pravdepodobnosť

Domáci 59.9%Remíza 23.8%Hostia 22.2%

Rozpätie kurzov

1X2
Min1.674.204.50
Max1.674.204.50
Nad 2,5: 65.4%Pod 2,5: 41.7%
Trhový favorit:VfL Bochum · Mierny favorit

Výsledok vs. Trh

VfL Bochum
Výsledok vs. Trh: VfL Bochum (60%)

Výsledok zodpovedal trhovej predikcii

Štatistiky zápasu

Skutočné herné štatistiky zaznamenané pre tento zápas. Strely na bránu sú silným indikátorom útočného tlaku a dobre korelujú s očakávanými gólmi.

VfL BochumPolčas:10SpVgg Greuther Fürth
17Strely14
4Strely na bránu4

Vzájomné zápasy

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami. Tučné kurzy ukazujú, ktorý výsledok trh uprednostňoval — porovnajte s reálnym výsledkom a posúďte predvídateľnosť tohto zápasu v priebehu času.

DateHomeScoreAwayPriem. kurzy
26/04/26VfL Bochum2–1SpVgg Greuther Fürth1.67/4.20/4.50
29/11/25SpVgg Greuther Fürth0–3VfL Bochum3.00/3.60/2.20
06/03/21SpVgg Greuther Fürth1–2VfL Bochum2.57/3.39/2.69
07/11/20VfL Bochum0–2SpVgg Greuther Fürth2.47/3.43/2.79
21/06/20VfL Bochum2–2SpVgg Greuther Fürth2.11/3.52/3.45
07/12/19SpVgg Greuther Fürth3–1VfL Bochum2.55/3.45/2.67
14/04/19VfL Bochum3–2SpVgg Greuther Fürth1.87/3.49/4.27
02/11/18SpVgg Greuther Fürth2–2VfL Bochum2.63/3.33/2.66
18/11/17VfL Bochum1–1SpVgg Greuther Fürth1.96/3.54/3.82
20/04/18SpVgg Greuther Fürth1–1VfL Bochum3.13/3.36/2.27

Domáca bilancia / Vonkajšia bilancia

Agregované sezónne štatistiky zo všetkých dostupných historických dát. Použite ich na posúdenie celkovej formy, frekvencie gólov a sklonu k vyššiemu skóre každého tímu.

Domáca bilancia: VfL Bochum

V 245R 155P 180
Nad 2,553
Goals scored877

Vonkajšia bilancia: SpVgg Greuther Fürth

V 360R 264P 292
Nad 2,551
Goals scored1337

Dáta: football-data.co.uk

Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026