Menu

Twente vs Bodo Glimt

De Grolsch Veste, Enschede13. februára 2025 o 21:00
Domáci

Twente

21
Rozhodca: S. Gishamer

Udalosti zápasu

Twente
Bodo/Glimt
Výkop
S. Ltaief

asistencia: M. Vlap

5′
37′Fredrik André Bjørkan
41′Jens Petter Hauge
42′Jostein Gundersen
Polčas
Gustaf Lagerbielke53′
67′
K. HøghI. Määttä
S. LtaiefN. Ünüvar
69′
S. SteijnA. Verschueren
82′
Naci Ünüvar84′
85′
P. Berg

asistencia: I. Määttä

86′
F. SjøvoldB. Wembangomo
87′
J. HaugeA. Helmersen
87′
U. SaltnesS. Fet
R. van Wolfswinkel

Penalty

90+5′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal2
5Shots off Goal3
14Total Shots6
2Blocked Shots1
9Shots insidebox3
5Shots outsidebox3
12Fouls9
3Corner Kicks0
0Offsides1
45%Ball Possession55%
2Yellow Cards3
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves5
429Total passes544
355Passes accurate489
83%Passes %90%
1.65expected_goals0.45
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Twente je 6.91, v porovnaní s 7.34 u Bodo/Glimt. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Twente je B. van Rooij (7.35), u Bodo/Glimt je to P. Berg (7.89).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Twente prispeli v tejto sezóne 19 gólmi a 8 asistenciami, na čele s D. Rots (8G). U Bodo/Glimt je to 55 gólov a 40 asistencií s lídrom K. Høgh (17G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Twente nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.96, zatiaľ čo Bodo/Glimt má 4 obrancov s priemerom 7.28. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Twente nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.95, oproti 3 u Bodo/Glimt s hodnotením 7.51. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Twente nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.72, v porovnaní s 3 u Bodo/Glimt s priemerom 7.40. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 74% u Twente a 55% u Bodo/Glimt. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Twente nazbierali v tejto sezóne 14 žltých kariet, v porovnaní s 13 u Bodo/Glimt. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Twente je 29.0 (najmladší: B. van Rooij (24), najstarší: R. van Wolfswinkel (36)), zatiaľ čo Bodo/Glimt má priemer 26.4 (najmladší: V. Nielsen (20), najstarší: U. Saltnes (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Twente majú priemerne 26 ligových štartov, oproti 25 u Bodo/Glimt. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Twente4-2-3-14-3-3Bodo/Glimt
GKDEFMIDFWD
1Unnerst.28Rooij2Hilgers3Lagerbi.5Kuipers18Vlap23Sadílek11Rots14Steijn30Ltaief9Wolfswi.12Haikin20Sjøvold2Nielsen6Gunders.15Bjørkan26Evjen7Berg14Saltnes11Blomberg9Høgh23Hauge

Náhradníci

Tréner: J. Oosting

Náhradníci

Tréner: K. Knutsen

TwenteSila pozíciíBodo/Glimt
6.91
Ø Hodnotenie
7.34
6.94Brankár (1 v 1)6.91
0G 0A0G 0A
6.96Obranca (4 v 4)7.28
3G 4A7G 6A
6.95Záložník (5 v 3)7.51
8G 4A16G 21A
6.72Útočník (1 v 3)7.40
8G 0A32G 13A
Twente4-2-3-1
1BrankárL. Unnerstall6.9
28ObrancaB. van Rooij7.33G4A
2ObrancaM. Hilgers
3ObrancaG. Lagerbielke
5ObrancaB. Kuipers6.6
18ZáložníkM. Vlap
23ZáložníkM. Sadílek
11ZáložníkD. Rots7.08G4A
14ZáložníkS. Steijn
30ZáložníkS. Ltaief
9ÚtočníkR. van Wolfswinkel6.78G
Bodo/Glimt4-3-3
12BrankárN. Haikin6.9
20ObrancaF. Sjøvold7.33G4A
2ObrancaV. Nielsen7.1
6ObrancaJ. Gundersen7.31G
15ObrancaF. Bjørkan7.43G2A
26ZáložníkH. Evjen7.34G4A
7ZáložníkP. Berg7.95G12A
14ZáložníkU. Saltnes7.37G5A
11ÚtočníkO. Didrik Blomberg7.37G4A
9ÚtočníkK. Høgh7.317G5A
23ÚtočníkJ. Hauge7.68G4A

Prehľad zápasu

Twente zdolal Bodo/Glimt 2:1. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: S. Ltaief 5′, P. Berg 85′, R. van Wolfswinkel 90′ (pen.). Bolo udelených 5 žltých kariet. Twente mal 45% držanie lopty, Bodo/Glimt mal 55%. Twente mal 14 striel (7 na bránu), Bodo/Glimt mal 6 (2 na bránu). Očakávané góly: Twente 1.65 — Bodo/Glimt 0.45. Twente urobil 2 striedaní, Bodo/Glimt urobil 4.

Aktuálna forma

Twente

DDWWWL

Bodo/Glimt

LWWWWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026