Menu

Galatasaray vs Az Alkmaar

RAMS Park, İstanbul20. februára 2025 o 18:45
22
Rozhodca: A. Taylor
Affiliate odkaz · Kurzy poskytuje DOXXbet · Hraj zodpovedne · 18+ · Pravidlá zodpovedného hrania
Pozri všetky kurzy na DOXXBET ›

Udalosti zápasu

Galatasaray
AZ Alkmaar
Výkop
12′
S. MijnansZ. Buurmeester
42′
S. Maikuma
Polčas
D. MertensK. Demirbay
46′
D. SánchezM. Baltacı
46′
46′
M. LahdoD. Kasius
55′
D. Kasius
V. Osimhen

asistencia: L. Torreira

56′
L. TorreiraB. Kutlu
61′
61′
K. BelićK. Smit
Elias Jelert65′
R. Sallai

asistencia: B. Yılmaz

70′
Gabriel SaraY. Demir
73′
V. OsimhenB. Luş
80′
87′
D. Møller WolfeM. de Wit
87′
T. ParrottI. Sadiq
Riadny čas

Štatistiky zápasu

9Shots on Goal11
5Shots off Goal8
20Total Shots26
6Blocked Shots7
14Shots insidebox19
6Shots outsidebox7
17Fouls16
5Corner Kicks8
1Offsides1
65%Ball Possession35%
1Yellow Cards0
0Red Cards0
8Goalkeeper Saves7
564Total passes304
484Passes accurate215
86%Passes %71%
0.93expected_goals3.20
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Galatasaray je 7.01, v porovnaní s 6.89 u AZ Alkmaar. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Galatasaray je Gabriel Sara (7.23), u AZ Alkmaar je to S. Mijnans (7.17).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Galatasaray prispeli v tejto sezóne 33 gólmi a 28 asistenciami, na čele s V. Osimhen (15G). U AZ Alkmaar je to 31 gólov a 11 asistencií s lídrom T. Parrott (15G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Galatasaray nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.91, zatiaľ čo AZ Alkmaar má 4 obrancov s priemerom 6.88. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Galatasaray nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.10, oproti 5 u AZ Alkmaar s hodnotením 6.84. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Galatasaray nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 7.06, v porovnaní s 1 u AZ Alkmaar s priemerom 7.03. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 85% u Galatasaray a 78% u AZ Alkmaar. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Galatasaray nazbierali v tejto sezóne 39 žltých kariet, v porovnaní s 25 u AZ Alkmaar. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Galatasaray je 27.7 (najmladší: E. Jelert (22), najstarší: G. Güvenç (34)), zatiaľ čo AZ Alkmaar má priemer 23.5 (najmladší: R. Owusu-Oduro (21), najstarší: S. Maikuma (28)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Galatasaray majú priemerne 26 ligových štartov, oproti 19 u AZ Alkmaar. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Galatasaray4-4-24-2-3-1AZ Alkmaar
GKDEFMIDFWD
19Güvenç26Cuesta6Sánchez42Bardakcı24Jelert53Yılmaz34Torreira20Sara7Sallai10Mertens45Osimhen1Owusu-O.16Maikuma3Goes5Penetra18Wolfe6Koopmei.14Belić21Poku10Mijnans23Lahdo9Parrott

Náhradníci

Tréner: O. Buruk

Náhradníci

Tréner: M. Martens

GalatasaraySila pozíciíAZ Alkmaar
7.01
Ø Hodnotenie
6.89
6.90Brankár (1 v 1)6.92
0G 0A0G 1A
6.91Obranca (4 v 4)6.88
1G 1A3G 1A
7.10Záložník (4 v 5)6.84
17G 22A13G 6A
7.06Útočník (2 v 1)7.03
15G 5A15G 3A
Galatasaray4-4-2
19BrankárG. Güvenç6.9
26ObrancaC. Cuesta
6ObrancaD. Sánchez7.11G
42ObrancaA. Bardakcı7.11A
24ObrancaE. Jelert6.5
53ZáložníkB. Yılmaz7.18G11A
34ZáložníkL. Torreira7.13G4A
20ZáložníkGabriel Sara7.25G4A
7ZáložníkR. Sallai7.01G3A
10ÚtočníkD. Mertens
45ÚtočníkV. Osimhen7.115G5A
AZ Alkmaar4-2-3-1
1BrankárR. Owusu-Oduro6.91A
16ObrancaS. Maikuma6.7
3ObrancaW. Goes7.01G
5ObrancaAlexandre Penetra6.92G1A
18ObrancaD. Møller Wolfe
6ZáložníkP. Koopmeiners6.92G
14ZáložníkK. Belić
21ZáložníkE. Poku7.01G1A
10ZáložníkS. Mijnans7.210G5A
23ZáložníkM. Lahdo6.3
9ÚtočníkT. Parrott7.015G3A

Prehľad zápasu

Galatasaray a AZ Alkmaar remizovali 2:2. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: S. Maikuma 42′, D. Kasius 55′, V. Osimhen 56′, R. Sallai 70′. Bolo udelených 1 žltých kariet. Galatasaray mal 65% držanie lopty, AZ Alkmaar mal 35%. Galatasaray mal 20 striel (9 na bránu), AZ Alkmaar mal 26 (11 na bránu). Očakávané góly: Galatasaray 0.93 — AZ Alkmaar 3.20. Galatasaray urobil 5 striedaní, AZ Alkmaar urobil 5.

Rivalita od 2024

Galatasaray vs AZ Alkmaar vzájomné výsledky

2 stretnutí
Galatasaray
0
výhier
Remízy
1
AZ Alkmaar
1
výhier
Góly spolu
7 · 3.5/zápas
Obaja skórovali
2/2 · 100%
Nad 2,5
1/2 · 50%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 41 v 2025Všetkých 2 stretnutí

Aktuálna forma

Galatasaray

WLWLWD

AZ Alkmaar

DDWDWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026