Menu

Az Alkmaar vs Galatasaray

AFAS Stadion, Alkmaar13. februára 2025 o 21:00
Domáci

AZ Alkmaar

41
Affiliate odkaz · Kurzy poskytuje DOXXbet · Hraj zodpovedne · 18+ · Pravidlá zodpovedného hrania
Pozri všetky kurzy na DOXXBET ›

Udalosti zápasu

AZ Alkmaar
Galatasaray
Výkop
11′Kaan Ayhan
S. Mijnans
12′
20′
R. Sallai
T. Parrott

Penalty

37′
43′Abdülkerim Bardakcı
Polčas
David Möller Wolfe48′
51′Kaan Ayhan
51′Kaan Ayhan
56′
D. MertensK. Demirbay
J. Clasie

asistencia: E. Poku

57′
D. Møller Wolfe
66′
71′
E. JelertY. Demir
71′
B. KutluM. Baltacı
Jordy Clasie75′
P. KoopmeinersZ. Buurmeester
77′
S. MaikumaD. Kasius
77′
E. PokuK. Smit
83′
M. LahdoR. Daal
83′
T. ParrottS. van Duijn
90′
90+3′
Gabriel SaraB. Luş
90+3′
Álvaro MorataE. Akman
Riadny čas

Štatistiky zápasu

9Shots on Goal2
4Shots off Goal2
17Total Shots8
4Blocked Shots4
11Shots insidebox5
6Shots outsidebox3
12Fouls12
7Corner Kicks1
4Offsides1
55%Ball Possession45%
2Yellow Cards4
0Red Cards1
1Goalkeeper Saves4
474Total passes388
388Passes accurate289
82%Passes %74%
3.65expected_goals0.52
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy AZ Alkmaar je 6.90, v porovnaní s 6.89 u Galatasaray. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč AZ Alkmaar je S. Mijnans (7.13), u Galatasaray je to Gabriel Sara (7.23).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky AZ Alkmaar prispeli v tejto sezóne 33 gólmi a 12 asistenciami, na čele s T. Parrott (16G). U Galatasaray je to 15 gólov a 21 asistencií s lídrom B. Yılmaz (8G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

AZ Alkmaar nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.89, zatiaľ čo Galatasaray má 3 obrancov s priemerom 6.80. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

AZ Alkmaar nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.87, oproti 4 u Galatasaray s hodnotením 6.89. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

AZ Alkmaar nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 7.00, v porovnaní s 3 u Galatasaray s priemerom 6.95. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 79% u AZ Alkmaar a 87% u Galatasaray. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu AZ Alkmaar nazbierali v tejto sezóne 28 žltých kariet, v porovnaní s 20 u Galatasaray. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky AZ Alkmaar je 24.5 (najmladší: R. Owusu-Oduro (21), najstarší: J. Clasie (34)), zatiaľ čo Galatasaray má priemer 27.8 (najmladší: E. Jelert (22), najstarší: Álvaro Morata (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu AZ Alkmaar majú priemerne 19 ligových štartov, oproti 21 u Galatasaray. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

AZ Alkmaar4-2-3-13-4-1-2Galatasaray
GKDEFMIDFWD
1Owusu-O.16Maikuma3Goes5Penetra18Wolfe6Koopmei.8Clasie21Poku10Mijnans23Lahdo9Parrott1Muslera26Cuesta42Bardakcı18Kutlu7Sallai23Ayhan20Sara24Jelert10Mertens77Morata53Yılmaz

Náhradníci

Tréner: M. Martens

Náhradníci

Tréner: O. Buruk

AZ AlkmaarSila pozíciíGalatasaray
6.90
Ø Hodnotenie
6.89
6.94Brankár (1 v 1)
0G 1A0G 0A
6.89Obranca (4 v 3)6.80
3G 1A0G 2A
6.87Záložník (5 v 4)6.89
14G 7A7G 7A
7.00Útočník (1 v 3)6.95
16G 3A8G 12A
AZ Alkmaar4-2-3-1
1BrankárR. Owusu-Oduro6.91A
16ObrancaS. Maikuma6.7
3ObrancaW. Goes7.01G
5ObrancaAlexandre Penetra6.92G1A
18ObrancaD. Møller Wolfe
6ZáložníkP. Koopmeiners6.92G
8ZáložníkJ. Clasie7.01G1A
21ZáložníkE. Poku7.01G1A
10ZáložníkS. Mijnans7.110G5A
23ZáložníkM. Lahdo6.3
9ÚtočníkT. Parrott7.016G3A
Galatasaray3-4-1-2
1BrankárF. Muslera
26ObrancaC. Cuesta
42ObrancaA. Bardakcı7.11A
18ObrancaB. Kutlu6.51A
7ZáložníkR. Sallai7.01G3A
23ZáložníkK. Ayhan6.91G
20ZáložníkGabriel Sara7.25G4A
24ZáložníkE. Jelert6.5
10ÚtočníkD. Mertens
77ÚtočníkÁlvaro Morata6.81A
53ÚtočníkB. Yılmaz7.18G11A

Prehľad zápasu

AZ Alkmaar zdolal Galatasaray 4:1. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: S. Mijnans 12′, R. Sallai 20′, T. Parrott 37′ (pen.), J. Clasie 57′, D. Møller Wolfe 66′. Bolo udelených 6 žltých kariet, 1 červených kariet. AZ Alkmaar mal 55% držanie lopty, Galatasaray mal 45%. AZ Alkmaar mal 17 striel (9 na bránu), Galatasaray mal 8 (2 na bránu). Očakávané góly: AZ Alkmaar 3.65 — Galatasaray 0.52. AZ Alkmaar urobil 5 striedaní, Galatasaray urobil 5.

Rivalita od 2024

AZ Alkmaar vs Galatasaray vzájomné výsledky

2 stretnutí
AZ Alkmaar
0
výhier
Remízy
2
Galatasaray
0
výhier
Góly spolu
6 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
2/2 · 100%
Nad 2,5
1/2 · 50%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 22 v 2025Všetkých 2 stretnutí

Aktuálna forma

AZ Alkmaar

DDDWDW

Galatasaray

WLWLWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026