Menu

Fc Porto vs As Roma

Estádio Do Dragão, Porto13. februára 2025 o 21:00
Domáci

FC Porto

11
Hostia

AS Roma

Rozhodca: T. Stieler
Affiliate odkaz · Kurzy poskytuje DOXXbet · Hraj zodpovedne · 18+ · Pravidlá zodpovedného hrania
Pozri všetky kurzy na DOXXBET ›

Udalosti zápasu

FC Porto
AS Roma
Výkop
17′Lorenzo Pellegrini
Alan Varela20′
28′Zeki Çelik
34′Manu Koné
39′
P. DybalaT. Baldanzi
45+2′Alexis Saelemaekers
45+5′
Z. Çelik

asistencia: A. Dovbyk

Polčas
46′
A. SaelemaekersS. El Shaarawy
46′
M. KonéN. Pisilli
63′Bryan Cristante
Rodrigo MoraPepê
63′
A. VarelaFábio Vieira
63′
68′
L. PellegriniM. Soulé
Otávio71′
72′Bryan Cristante
72′Bryan Cristante
OtávioD. Namaso
75′
75′
A. DovbykL. Paredes
Francisco MouraZ. Sanusi
85′
Samu AghehowaD. Gül
85′
90+4′Tommaso Baldanzi
90+4′Leandro Paredes
Riadny čas

Štatistiky zápasu

2Shots on Goal4
7Shots off Goal7
12Total Shots15
3Blocked Shots4
6Shots insidebox11
6Shots outsidebox4
8Fouls16
4Corner Kicks6
2Offsides4
57%Ball Possession43%
3Yellow Cards8
0Red Cards1
3Goalkeeper Saves1
516Total passes384
441Passes accurate318
85%Passes %83%
0.75expected_goals1.25
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Porto je 6.89, v porovnaní s 6.78 u AS Roma. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Porto je N. Pérez (7.40), u AS Roma je to P. Dybala (7.33).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Porto prispeli v tejto sezóne 8 gólmi a 2 asistenciami, na čele s Rodrigo Mora (3G). U AS Roma je to 7 gólov a 7 asistencií s lídrom L. Pellegrini (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Porto nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 7.40, zatiaľ čo AS Roma má 3 obrancov s priemerom 6.66. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Porto nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.63, oproti 5 u AS Roma s hodnotením 6.83. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Porto nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.02, v porovnaní s 2 u AS Roma s priemerom 6.73. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 82% u FC Porto a 78% u AS Roma. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Porto nazbierali v tejto sezóne 6 žltých kariet, v porovnaní s 11 u AS Roma. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Porto je 24.2 (najmladší: Rodrigo Mora (18), najstarší: S. Eustaquio (29)), zatiaľ čo AS Roma má priemer 27.9 (najmladší: M. Koné (24), najstarší: P. Dybala (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Porto majú priemerne 6 ligových štartov, oproti 7 u AS Roma. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Porto3-4-2-13-5-2AS Roma
GKDEFMIDFWD
99Costa3Djaló24Pérez4Otávio23Mário6Eustaqu.22Varela74Moura70Borges86Mora9Aghehowa99Svilar19Çelik23Mancini5Ndicka56Saelema.17Koné4Cristan.7Pellegr.3Angeliño21Dybala11Dovbyk

Náhradníci

Tréner: M. Anselmi

Náhradníci

Tréner: C. Ranieri

FC PortoSila pozíciíAS Roma
6.89
Ø Hodnotenie
6.78
7.05Brankár (1 v 1)7.08
0G 0A0G 0A
7.40Obranca (3 v 3)6.66
1G 0A3G 2A
6.63Záložník (4 v 5)6.83
1G 1A3G 3A
7.02Útočník (3 v 2)6.73
6G 1A1G 2A
FC Porto3-4-2-1
99BrankárDiogo Costa7.0
3ObrancaTiago Djaló
24ObrancaN. Pérez7.41G
4ObrancaOtávio
23ZáložníkJoão Mário6.21A
6ZáložníkS. Eustaquio6.5
22ZáložníkA. Varela6.9
74ZáložníkFrancisco Moura6.81G
70ÚtočníkGonçalo Borges7.2
86ÚtočníkRodrigo Mora7.13G1A
9ÚtočníkSamu Aghehowa6.73G
AS Roma3-5-2
99BrankárM. Svilar7.1
19ObrancaZ. Çelik6.82A
23ObrancaG. Mancini6.31G
5ObrancaE. Ndicka6.92G
56ZáložníkA. Saelemaekers
17ZáložníkM. Koné6.5
4ZáložníkB. Cristante7.01A
7ZáložníkL. Pellegrini7.23G2A
3ZáložníkAngeliño6.6
21ÚtočníkP. Dybala7.31G1A
11ÚtočníkA. Dovbyk6.11A

Prehľad zápasu

FC Porto a AS Roma remizovali 1:1. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: Z. Çelik 45′, Francisco Moura 67′. Bolo udelených 11 žltých kariet, 1 červených kariet. FC Porto mal 57% držanie lopty, AS Roma mal 43%. FC Porto mal 12 striel (2 na bránu), AS Roma mal 15 (4 na bránu). Očakávané góly: FC Porto 0.75 — AS Roma 1.25. FC Porto urobil 5 striedaní, AS Roma urobil 5.

Rivalita od 2016

FC Porto vs AS Roma vzájomné výsledky

5 stretnutí
FC Porto
1
výhier
Remízy
2
AS Roma
2
výhier
Góly spolu
15 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
4/5 · 80%
Nad 2,5
3/5 · 60%

Aktuálna forma

FC Porto

LWWDWL

AS Roma

WWWDWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026