Menu

Fenerbahce vs Anderlecht

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi, İstanbul13. februára 2025 o 18:45
30
Rozhodca: N. Dabanović
Affiliate odkaz · Kurzy poskytuje DOXXbet · Hraj zodpovedne · 18+ · Pravidlá zodpovedného hrania
Pozri všetky kurzy na DOXXBET ›

Udalosti zápasu

Fenerbahçe
Anderlecht
Výkop
8′César Huerta
D. Tadić

asistencia: Y. Akçiçek

11′
Bright Osayi-Samuel29′
E. Džeko
42′
Sofyan Amrabat45′
Polčas
B. Osayi-SamuelM. Müldür
46′
Y. En-Nesyri

asistencia: S. Szymański

57′
63′
L. VázquezK. Dolberg
63′
M. StroeykensT. Hazard
73′
C. HuertaS. Edozie
E. DžekoTalisca
75′
D. TadićM. Yandaş
86′
86′
T. DegreefN. Angulo
Y. En-NesyriC. Tosun
90′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal2
5Shots off Goal5
13Total Shots15
2Blocked Shots8
10Shots insidebox7
3Shots outsidebox8
12Fouls11
6Corner Kicks6
4Offsides0
48%Ball Possession52%
2Yellow Cards1
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves3
462Total passes507
394Passes accurate434
85%Passes %86%
1.51expected_goals0.59
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Fenerbahçe je 7.01, v porovnaní s 6.75 u Anderlecht. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Fenerbahçe je E. Džeko (7.39), u Anderlecht je to C. Coosemans (7.03).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Fenerbahçe prispeli v tejto sezóne 23 gólmi a 3 asistenciami, na čele s E. Džeko (21G). U Anderlecht je to 8 gólov a 5 asistencií s lídrom T. Degreef (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Fenerbahçe nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 7.27, zatiaľ čo Anderlecht má 4 obrancov s priemerom 6.80. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Fenerbahçe nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.84, oproti 5 u Anderlecht s hodnotením 6.68. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Fenerbahçe nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.93, v porovnaní s 1 u Anderlecht s priemerom 6.61. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 84% u Fenerbahçe a 79% u Anderlecht. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Fenerbahçe nazbierali v tejto sezóne 14 žltých kariet, v porovnaní s 25 u Anderlecht. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Fenerbahçe je 28.9 (najmladší: Y. Akçiçek (20), najstarší: E. Džeko (39)), zatiaľ čo Anderlecht má priemer 24.9 (najmladší: T. Degreef (20), najstarší: C. Coosemans (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Fenerbahçe majú priemerne 9 ligových štartov, oproti 22 u Anderlecht. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Fenerbahçe3-4-1-24-2-3-1Anderlecht
GKDEFMIDFWD
1Eğribay.37Škriniar34Amrabat95Akçiçek21Osayi-S.13Fred53Szymańs.18Kostić10Tadić19En-Nesy.9Džeko26Coosema.54Sardella34Adryels.3Hey6Augusti.32Dendonc.17Leoni83Degreef29Stroeyk.21Huerta20Vázquez

Náhradníci

Tréner: José Mourinho

Náhradníci

Tréner: D. Hubert

FenerbahçeSila pozíciíAnderlecht
7.01
Ø Hodnotenie
6.75
Brankár (1 v 1)7.03
0G 0A0G 0A
7.27Obranca (3 v 4)6.80
1G 0A0G 4A
6.84Záložník (4 v 5)6.68
1G 0A6G 1A
6.93Útočník (3 v 1)6.61
21G 3A2G 0A
Fenerbahçe3-4-1-2
1Brankárİ. Eğribayat
37ObrancaM. Škriniar7.4
34ObrancaS. Amrabat7.21G
95ObrancaY. Akçiçek
21ZáložníkB. Osayi-Samuel
13ZáložníkFred6.9
53ZáložníkS. Szymański6.81G
18ZáložníkF. Kostić
10ÚtočníkD. Tadić
19ÚtočníkY. En-Nesyri6.5
9ÚtočníkE. Džeko7.421G3A
Anderlecht4-2-3-1
26BrankárC. Coosemans7.0
54ObrancaK. Sardella6.71A
34ObrancaAdryelson
3ObrancaL. Hey6.8
6ObrancaL. Augustinsson6.93A
32ZáložníkL. Dendoncker
17ZáložníkT. Leoni6.8
83ZáložníkT. Degreef6.74G1A
29ZáložníkM. Stroeykens6.61G
21ZáložníkC. Huerta6.61G
20ÚtočníkL. Vázquez6.62G

Prehľad zápasu

Fenerbahçe zdolal Anderlecht 3:0. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: D. Tadić 11′, E. Džeko 42′, Y. En-Nesyri 57′. Bolo udelených 3 žltých kariet. Fenerbahçe mal 48% držanie lopty, Anderlecht mal 52%. Fenerbahçe mal 13 striel (6 na bránu), Anderlecht mal 15 (2 na bránu). Očakávané góly: Fenerbahçe 1.51 — Anderlecht 0.59. Fenerbahçe urobil 4 striedaní, Anderlecht urobil 4.

Rivalita od 2018

Fenerbahçe vs Anderlecht vzájomné výsledky

3 stretnutí
Fenerbahçe
1
výhier
Remízy
2
Anderlecht
0
výhier
Góly spolu
10 · 3.3/zápas
Obaja skórovali
2/3 · 67%
Nad 2,5
2/3 · 67%

Aktuálna forma

Fenerbahçe

WWLLDW

Anderlecht

DLLLWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026