Menu

Rangers vs Union St Gilloise

Ibrox Stadium, Glasgow30. januára 2025 o 21:00
Domáci

Rangers

21
Rozhodca: D. Sylwestrzak

Udalosti zápasu

Rangers
Union St. Gilloise
Výkop
L. KingR. McCausland
14′
N. Raskin

asistencia: J. Tavernier

20′
30′
K. Van de PerreA. Ait El Hadj
VAR
31′Goal cancelled
Ross McCausland34′
Hamza Igamane45+2′
Polčas
52′Fedde Leysen
V. Černý

asistencia: C. Dessers

55′
V. ČernýJ. Souttar
63′
69′
M. FuseiniK. Rodríguez
H. IgamaneZ. Lovelace
80′
N. BajramiP. Nsio
80′
Mohammed Diomande83′
83′
K. Mac Allister

asistencia: C. Vanhoutte

Nicolas Raskin89′
Robin Pröpper90+2′
90+6′Ross Sykes
90+1′
K. Mac AllisterM. Rasmussen
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal2
5Shots off Goal9
12Total Shots14
3Blocked Shots3
8Shots insidebox12
4Shots outsidebox2
16Fouls9
4Corner Kicks3
3Offsides2
46%Ball Possession54%
5Yellow Cards2
0Red Cards0
0Goalkeeper Saves2
368Total passes428
276Passes accurate338
75%Passes %79%
1.75expected_goals2.40
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Rangers je 6.93, v porovnaní s 7.06 u Union St. Gilloise. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Rangers je Jefté (7.17), u Union St. Gilloise je to C. Vanhoutte (7.65).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Rangers prispeli v tejto sezóne 34 gólmi a 9 asistenciami, na čele s C. Dessers (18G). U Union St. Gilloise je to 9 gólov a 4 asistencií s lídrom F. Ivanović (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Rangers nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.93, zatiaľ čo Union St. Gilloise má 3 obrancov s priemerom 7.11. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Rangers nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.83, oproti 5 u Union St. Gilloise s hodnotením 7.13. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Rangers nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.05, v porovnaní s 2 u Union St. Gilloise s priemerom 6.84. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 74% u Rangers a 42% u Union St. Gilloise. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Rangers nazbierali v tejto sezóne 16 žltých kariet, v porovnaní s 25 u Union St. Gilloise. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Rangers je 27.0 (najmladší: Jefté (22), najstarší: J. Tavernier (34)), zatiaľ čo Union St. Gilloise má priemer 24.5 (najmladší: A. Khalaili (21), najstarší: A. Moris (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Rangers majú priemerne 19 ligových štartov, oproti 9 u Union St. Gilloise. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Rangers4-3-33-5-2Union St. Gilloise
GKDEFMIDFWD
1Butland38King2Taverni.4Pröpper22Jefté10Diomande43Raskin14Bajrami18Černý9Dessers29Igamane49Moris5Allister48Leysen26Sykes25Khalaili6Perre24Vanhout.27Sadiki22Niang9Ivanović77Fuseini

Náhradníci

Tréner: P. Clement

Náhradníci

Tréner: S. Pocognoli

RangersSila pozíciíUnion St. Gilloise
6.93
Ø Hodnotenie
7.06
6.95Brankár (1 v 1)7.03
0G 0A0G 0A
6.93Obranca (4 v 3)7.11
2G 4A4G 0A
6.83Záložník (3 v 5)7.13
2G 2A0G 4A
7.05Útočník (3 v 2)6.84
30G 3A5G 0A
Rangers4-3-3
1BrankárJ. Butland7.0
38ObrancaL. King
2ObrancaJ. Tavernier6.71G
4ObrancaR. Pröpper
22ObrancaJefté7.21G4A
10ZáložníkM. Diomande7.01G
43ZáložníkN. Raskin6.71A
14ZáložníkN. Bajrami6.81G1A
18ÚtočníkV. Černý
9ÚtočníkC. Dessers6.918G2A
29ÚtočníkH. Igamane7.212G1A
Union St. Gilloise3-5-2
49BrankárA. Moris7.0
5ObrancaK. Mac Allister7.43G
48ObrancaF. Leysen6.8
26ObrancaR. Sykes7.21G
25ZáložníkA. Khalaili6.8
6ZáložníkK. Van de Perre6.8
24ZáložníkC. Vanhoutte7.72A
27ZáložníkN. Sadiki7.1
22ZáložníkO. Niang7.32A
9ÚtočníkF. Ivanović7.14G
77ÚtočníkM. Fuseini6.61G

Prehľad zápasu

Rangers zdolal Union St. Gilloise 2:1. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: N. Raskin 20′, V. Černý 55′, K. Mac Allister 83′. Bolo udelených 7 žltých kariet. Rangers mal 46% držanie lopty, Union St. Gilloise mal 54%. Rangers mal 12 striel (4 na bránu), Union St. Gilloise mal 14 (2 na bránu). Očakávané góly: Rangers 1.75 — Union St. Gilloise 2.40. Rangers urobil 4 striedaní, Union St. Gilloise urobil 3. VAR zasiahol: Goal cancelled (Franjo Ivanović 31′).

Rivalita od 2022

Rangers vs Union St. Gilloise vzájomné výsledky

2 stretnutí
Rangers
1
výhier
Remízy
0
Union St. Gilloise
1
výhier
Góly spolu
5 · 2.5/zápas
Obaja skórovali
0/2 · 0%
Nad 2,5
1/2 · 50%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 30 v 2022Všetkých 2 stretnutí

Aktuálna forma

Rangers

LLWWWW

Union St. Gilloise

LWWWWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026