Menu

Athletic Club vs Plzen

San Mamés Barria, Bilbao30. januára 2025 o 21:00
31
Hostia

Plzen

Rozhodca: M. Jug

Udalosti zápasu

Athletic Club
Plzen
Výkop
21′Prince Kwabena Adu
Goal cancelled23′
VAR
Nico Williams

asistencia: I. Williams

25′
Polčas
62′
P. AduJ. Panoš
63′Sampson Dweh
Yeray

asistencia: Álex Berenguer

64′
Álex BerenguerOihan Sancet
66′
Mikel JauregizarMikel Vesga
70′
I. WilliamsÁlvaro Djaló
70′
71′
M. Havel

asistencia: L. Červ

78′
L. KalvachD. Vašulín
VAR
88′Card upgrade
89′Daniel Vasulin
Gorka GuruzetaJavi Martón
89′
Nico WilliamsUnai Gómez
89′
Javi Martón

asistencia: Oihan Sancet

90+5′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

8Shots on Goal2
4Shots off Goal1
19Total Shots8
7Blocked Shots5
15Shots insidebox4
4Shots outsidebox4
11Fouls9
7Corner Kicks1
1Offsides3
58%Ball Possession42%
2Yellow Cards2
0Red Cards1
1Goalkeeper Saves5
492Total passes368
415Passes accurate279
84%Passes %76%
2.20expected_goals0.58
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Athletic Club je 6.69, v porovnaní s 7.03 u Plzen. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Athletic Club je Yuri (6.98), u Plzen je to P. Šulc (7.80).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Athletic Club prispeli v tejto sezóne 22 gólmi a 18 asistenciami, na čele s Gorka Guruzeta (9G). U Plzen je to 4 gólov a 6 asistencií s lídrom L. Červ (1G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Athletic Club nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.85, zatiaľ čo Plzen má 3 obrancov s priemerom 7.04. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Athletic Club nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.70, oproti 5 u Plzen s hodnotením 7.15. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Athletic Club nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.54, v porovnaní s 2 u Plzen s priemerom 6.55. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 79% u Athletic Club a 75% u Plzen. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Athletic Club nazbierali v tejto sezóne 31 žltých kariet, v porovnaní s 11 u Plzen. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Athletic Club je 27.5 (najmladší: Mikel Jauregizar (22), najstarší: Yuri (35)), zatiaľ čo Plzen má priemer 26.8 (najmladší: P. Adu (22), najstarší: M. Vydra (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Athletic Club majú priemerne 21 ligových štartov, oproti 6 u Plzen. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Athletic Club4-2-3-13-5-2Plzen
GKDEFMIDFWD
13Agirrez.18Marcos3Vivian5Yeray17Yuri24Prados23Jauregi.9Williams7Berengu.10Williams12Guruzeta16Jedlička40Dweh3Marković21Jemelka24Havel6Červ23Kalvach31Šulc22Cadu11Vydra80Adu

Náhradníci

Tréner: Ernesto Valverde

Náhradníci

Tréner: M. Koubek

Athletic ClubSila pozíciíPlzen
6.69
Ø Hodnotenie
7.03
6.36Brankár (1 v 1)7.63
0G 0A0G 1A
6.85Obranca (4 v 3)7.04
1G 5A0G 1A
6.70Záložník (5 v 5)7.15
12G 10A2G 4A
6.54Útočník (1 v 2)6.55
9G 3A2G 0A
Athletic Club4-2-3-1
13BrankárJulen Agirrezabala6.4
18ObrancaDe Marcos
3ObrancaDani Vivian6.71G
5ObrancaYeray6.9
17ObrancaYuri7.05A
24ZáložníkBeñat Prados6.5
23ZáložníkMikel Jauregizar6.82G
9ZáložníkI. Williams6.62G4A
7ZáložníkÁlex Berenguer6.72G3A
10ZáložníkNico Williams7.06G3A
12ÚtočníkGorka Guruzeta6.59G3A
Plzen3-5-2
16BrankárM. Jedlička7.61A
40ObrancaS. Dweh7.51A
3ObrancaS. Marković6.8
21ObrancaV. Jemelka6.8
24ZáložníkM. Havel6.6
6ZáložníkL. Červ7.11G1A
23ZáložníkL. Kalvach
31ZáložníkP. Šulc7.81G3A
22ZáložníkCadu
11ÚtočníkM. Vydra6.41G
80ÚtočníkP. Adu6.71G

Prehľad zápasu

Athletic Club zdolal Plzen 3:1. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: Nico Williams 25′, Yeray 64′, M. Havel 71′, Javi Martón 90′. Bolo udelených 4 žltých kariet, 1 červených kariet. Athletic Club mal 58% držanie lopty, Plzen mal 42%. Athletic Club mal 19 striel (8 na bránu), Plzen mal 8 (2 na bránu). Očakávané góly: Athletic Club 2.20 — Plzen 0.58. Athletic Club urobil 5 striedaní, Plzen urobil 2. VAR zasiahol: Goal cancelled (Daniel Vivian 23′), Card upgrade (Daniel Vasulin 88′).

Aktuálna forma

Athletic Club

WLWLLW

Plzen

WWLDDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026