Menu

Besiktas vs Athletic Club

Tüpraş Stadyumu, İstanbul22. januára 2025 o 16:30
Domáci

Beşiktaş

41
Rozhodca: J. Weinberger

Udalosti zápasu

Beşiktaş
Athletic Club
Výkop
M. Rashica

asistencia: Rafa

17′
Ciro Immobile37′
Arthur Masuaku45+1′
45′
Unai Gómez

asistencia: Beñat Prados

Polčas
M. Rashica

asistencia: Rafa

60′
61′
Beñat PradosRuíz de Galarreta
61′
Nico WilliamsI. Williams
Milot Rashica66′
68′
Ruíz de GalarretaMikel Vesga
C. ImmobileS. Kılıçsoy
69′
A. MasuakuB. Zaynutdinov
69′
77′
M. RashicaJoão Mário
79′
79′
Álex BerenguerÁlvaro Djaló
79′
Unai GómezNico Serrano
RafaC. Ndour
87′
E. MuçiO. Bulut
87′
Penalty confirmed90′
VAR
90+2′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

9Shots on Goal4
2Shots off Goal6
11Total Shots10
0Blocked Shots0
8Shots insidebox7
3Shots outsidebox3
15Fouls15
4Corner Kicks1
3Offsides0
47%Ball Possession53%
3Yellow Cards0
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves4
428Total passes471
353Passes accurate387
82%Passes %82%
2.80expected_goals1.04
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Beşiktaş je 6.58, v porovnaní s 6.68 u Athletic Club. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Beşiktaş je C. Immobile (6.70), u Athletic Club je to Yuri (6.98).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Beşiktaş prispeli v tejto sezóne 0 gólmi a 0 asistenciami, na čele s —. U Athletic Club je to 22 gólov a 15 asistencií s lídrom Gorka Guruzeta (9G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Beşiktaş nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením —, zatiaľ čo Athletic Club má 4 obrancov s priemerom 6.91. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Beşiktaş nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.45, oproti 5 u Athletic Club s hodnotením 6.69. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Beşiktaş nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.70, v porovnaní s 1 u Athletic Club s priemerom 6.54. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne —% u Beşiktaş a 78% u Athletic Club. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Beşiktaş nazbierali v tejto sezóne 3 žltých kariet, v porovnaní s 26 u Athletic Club. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Beşiktaş je 29.7 (najmladší: E. Muçi (24), najstarší: M. Günok (36)), zatiaľ čo Athletic Club má priemer 26.1 (najmladší: Mikel Jauregizar (22), najstarší: Yuri (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Beşiktaş majú priemerne 2 ligových štartov, oproti 21 u Athletic Club. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Beşiktaş4-2-3-14-2-3-1Athletic Club
GKDEFMIDFWD
34Günok2Svensson53Topçu14Uduokhai26Masuaku83Fernand.6Musrati7Rashica27Rafa23Muçi17Immobile13Agirrez.18Marcos14Núñez4Paredes17Yuri24Prados23Jauregi.7Berengu.20Gómez10Williams12Guruzeta

Náhradníci

Tréner: O. Solskjær

Náhradníci

Tréner: Ernesto Valverde

BeşiktaşSila pozíciíAthletic Club
6.58
Ø Hodnotenie
6.68
Brankár (1 v 1)6.36
0G 0A0G 0A
Obranca (4 v 4)6.91
0G 0A2G 5A
6.45Záložník (5 v 5)6.69
0G 0A11G 7A
6.70Útočník (1 v 1)6.54
0G 0A9G 3A
Beşiktaş4-2-3-1
34BrankárM. Günok
2ObrancaJ. Svensson
53ObrancaE. Topçu
14ObrancaF. Uduokhai
26ObrancaA. Masuaku
83ZáložníkGedson Fernandes
6ZáložníkAl Musrati6.5
7ZáložníkM. Rashica
27ZáložníkRafa
23ZáložníkE. Muçi
17ÚtočníkC. Immobile6.7
Athletic Club4-2-3-1
13BrankárJulen Agirrezabala6.4
18ObrancaDe Marcos
14ObrancaUnai Núñez
4ObrancaAitor Paredes6.82G
17ObrancaYuri7.05A
24ZáložníkBeñat Prados6.5
23ZáložníkMikel Jauregizar6.82G
7ZáložníkÁlex Berenguer6.72G3A
20ZáložníkUnai Gómez6.51G1A
10ZáložníkNico Williams7.06G3A
12ÚtočníkGorka Guruzeta6.59G3A

Prehľad zápasu

Beşiktaş zdolal Athletic Club 4:1. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: M. Rashica 17′, Unai Gómez 45′, M. Rashica 60′, Rafa 77′, João Mário 90′ (pen.). Bolo udelených 3 žltých kariet. Beşiktaş mal 47% držanie lopty, Athletic Club mal 53%. Beşiktaş mal 11 striel (9 na bránu), Athletic Club mal 10 (4 na bránu). Očakávané góly: Beşiktaş 2.80 — Athletic Club 1.04. Beşiktaş urobil 5 striedaní, Athletic Club urobil 5. VAR zasiahol: Penalty confirmed (Semih Kılıçsoy 90′).

Aktuálna forma

Beşiktaş

LWDWLW

Athletic Club

WLWLLW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026