Menu

Slavia Praha vs Anderlecht

Fortuna Arena, Praha12. decembra 2024 o 21:00
Domáci

Slavia Praha

12
Hostia

Anderlecht

Rozhodca: A. Papapetrou

Udalosti zápasu

Slavia Praha
Anderlecht
Výkop
8′
N. Angulo
31′
Y. Verschaeren

asistencia: L. Vázquez

Polčas
46′
Y. VerschaerenA. Dreyer
53′Theo Leoni
David Doudera54′
T. Chorý

asistencia: L. Provod

58′
I. SchranzM. Chytil
63′
D. DouděraM. Jurásek
63′
67′
N. AnguloF. Amuzu
73′
L. VázquezK. Dolberg
77′Jan-Carlo Simić
J. BořilO. Lingr
79′
87′
T. FoketM. N'Diaye
T. HolešD. Fila
88′
Ondrej Lingr89′
90+2′Kasper Dolberg
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal2
11Shots off Goal2
20Total Shots7
4Blocked Shots3
13Shots insidebox5
7Shots outsidebox2
15Fouls13
9Corner Kicks1
3Offsides1
64%Ball Possession36%
2Yellow Cards3
0Red Cards0
0Goalkeeper Saves4
496Total passes291
388Passes accurate195
78%Passes %67%
1.34expected_goals0.87
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Slavia Praha je 7.01, v porovnaní s 6.84 u Anderlecht. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Slavia Praha je T. Holeš (7.42), u Anderlecht je to N. Angulo (7.26).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Slavia Praha prispeli v tejto sezóne 35 gólmi a 25 asistenciami, na čele s T. Chorý (17G). U Anderlecht je to 9 gólov a 10 asistencií s lídrom N. Angulo (6G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Slavia Praha nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 7.03, zatiaľ čo Anderlecht má 4 obrancov s priemerom 6.66. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Slavia Praha nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.88, oproti 5 u Anderlecht s hodnotením 6.93. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Slavia Praha nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.13, v porovnaní s 1 u Anderlecht s priemerom 6.61. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 77% u Slavia Praha a 78% u Anderlecht. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Slavia Praha nazbierali v tejto sezóne 27 žltých kariet, v porovnaní s 12 u Anderlecht. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Slavia Praha je 28.7 (najmladší: C. Zafeiris (22), najstarší: J. Bořil (34)), zatiaľ čo Anderlecht má priemer 26.4 (najmladší: J. Šimić (20), najstarší: C. Coosemans (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Slavia Praha majú priemerne 20 ligových štartov, oproti 16 u Anderlecht. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Slavia Praha3-4-2-14-3-2-1Anderlecht
GKDEFMIDFWD
31Kinský3Holeš5Ogbu18Bořil21Douděra10Zafeiris19Dorley12Diouf17Provod26Schranz25Chorý26Coosema.25Foket4Šimić13Jørgens.6Augusti.23Rits32Dendonc.17Leoni10Verscha.19Angulo20Vázquez

Náhradníci

Tréner: J. Trpišovský

Náhradníci

Tréner: D. Hubert

Slavia PrahaSila pozíciíAnderlecht
7.01
Ø Hodnotenie
6.84
Brankár (1 v 1)7.03
0G 0A0G 0A
7.03Obranca (3 v 4)6.66
5G 4A0G 3A
6.88Záložník (4 v 5)6.93
4G 7A7G 7A
7.13Útočník (3 v 1)6.61
26G 14A2G 0A
Slavia Praha3-4-2-1
31BrankárA. Kinský
3ObrancaT. Holeš7.41G2A
5ObrancaI. Ogbu6.71G
18ObrancaJ. Bořil7.03G2A
21ZáložníkD. Douděra7.01G4A
10ZáložníkC. Zafeiris6.93G2A
19ZáložníkO. Dorley6.71A
12ZáložníkE. Diouf
17ÚtočníkL. Provod7.47G9A
26ÚtočníkI. Schranz6.72G1A
25ÚtočníkT. Chorý7.317G4A
Anderlecht4-3-2-1
26BrankárC. Coosemans7.0
25ObrancaT. Foket
4ObrancaJ. Šimić6.5
13ObrancaM. Jørgensen
6ObrancaL. Augustinsson6.93A
23ZáložníkM. Rits6.9
32ZáložníkL. Dendoncker
17ZáložníkT. Leoni6.8
10ZáložníkY. Verschaeren6.71G2A
19ZáložníkN. Angulo7.36G5A
20ÚtočníkL. Vázquez6.62G

Prehľad zápasu

Anderlecht zdolal Slavia Praha 2:1. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: N. Angulo 8′, Y. Verschaeren 31′, T. Chorý 58′. Bolo udelených 5 žltých kariet. Slavia Praha mal 64% držanie lopty, Anderlecht mal 36%. Slavia Praha mal 20 striel (5 na bránu), Anderlecht mal 7 (2 na bránu). Očakávané góly: Slavia Praha 1.34 — Anderlecht 0.87. Slavia Praha urobil 4 striedaní, Anderlecht urobil 4.

Aktuálna forma

Slavia Praha

WWLDWW

Anderlecht

LLLWWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026