Menu

As Roma vs Sc Braga

Stadio Olimpico, Roma12. decembra 2024 o 18:45
Domáci

AS Roma

30
Hostia

SC Braga

Rozhodca: D. Siebert

Udalosti zápasu

AS Roma
SC Braga
Výkop
L. Pellegrini

asistencia: N. Zalewski

10′
Polčas
P. DybalaA. Dovbyk
46′
46′
Robson BambuAdrián Marín
Saud Abdulhamid

asistencia: M. Koné

47′
56′
João MoutinhoR. Zalazar
56′
Ricardo HortaAndré Horta
68′Matheus
70′
Ismaël GharbiL. Horníček
M. SouléS. El Shaarawy
73′
L. PellegriniA. Saelemaekers
74′
M. HummelsHermoso
74′
74′
A. El OuazzaniRoberto Fernández
N. PisilliE. Le Fée
85′
90+1′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

17Shots on Goal0
10Shots off Goal5
34Total Shots8
7Blocked Shots3
23Shots insidebox5
11Shots outsidebox3
9Fouls11
14Corner Kicks5
4Offsides1
54%Ball Possession46%
1Yellow Cards2
0Red Cards1
0Goalkeeper Saves12
457Total passes395
400Passes accurate338
88%Passes %86%
3.59expected_goals1.09
1goals_prevented1

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy AS Roma je 6.89, v porovnaní s 6.80 u SC Braga. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč AS Roma je P. Dybala (7.33), u SC Braga je to Roger Fernandes (7.38).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky AS Roma prispeli v tejto sezóne 10 gólmi a 5 asistenciami, na čele s L. Pellegrini (3G). U SC Braga je to 6 gólov a 2 asistencií s lídrom Gabri Martínez (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

AS Roma nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.62, zatiaľ čo SC Braga má 5 obrancov s priemerom 7.04. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

AS Roma nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.72, oproti 4 u SC Braga s hodnotením 6.67. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

AS Roma nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.19, v porovnaní s 1 u SC Braga s priemerom 6.46. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 82% u AS Roma a 80% u SC Braga. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu AS Roma nazbierali v tejto sezóne 8 žltých kariet, v porovnaní s 9 u SC Braga. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky AS Roma je 25.8 (najmladší: N. Pisilli (21), najstarší: P. Dybala (32)), zatiaľ čo SC Braga má priemer 27.3 (najmladší: Roger Fernandes (20), najstarší: João Moutinho (39)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu AS Roma majú priemerne 8 ligových štartov, oproti 9 u SC Braga. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

AS Roma3-4-2-15-4-1SC Braga
GKDEFMIDFWD
99Svilar23Mancini15Hummels5Ndicka12Abdulha.61Pisilli17Koné59Zalewski18Soulé7Pellegr.21Dybala1Matheus11Fernand.13Ferreira15Oliveira3Bambu77Martínez21Horta29Gorby8Moutinho20Gharbi9Ouazzani

Náhradníci

Tréner: C. Ranieri

Náhradníci

Tréner: Carlos Carvalhal

AS RomaSila pozíciíSC Braga
6.89
Ø Hodnotenie
6.80
7.08Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.62Obranca (3 v 5)7.04
3G 0A4G 1A
6.72Záložník (4 v 4)6.67
2G 0A2G 1A
7.19Útočník (3 v 1)6.46
5G 5A0G 0A
AS Roma3-4-2-1
99BrankárM. Svilar7.1
23ObrancaG. Mancini6.31G
15ObrancaM. Hummels
5ObrancaE. Ndicka6.92G
12ZáložníkSaud Abdulhamid
61ZáložníkN. Pisilli7.12G
17ZáložníkM. Koné6.5
59ZáložníkN. Zalewski6.5
18ÚtočníkM. Soulé7.01G2A
7ÚtočníkL. Pellegrini7.23G2A
21ÚtočníkP. Dybala7.31G1A
SC Braga5-4-1
1BrankárMatheus
11ObrancaRoger Fernandes7.41G1A
13ObrancaJoão Ferreira
15ObrancaPaulo Oliveira6.6
3ObrancaRobson Bambu
77ObrancaGabri Martínez7.23G
21ZáložníkRicardo Horta7.02G1A
29ZáložníkJ. Gorby
8ZáložníkJoão Moutinho6.8
20ZáložníkIsmaël Gharbi6.2
9ÚtočníkA. El Ouazzani6.5

Prehľad zápasu

AS Roma zdolal SC Braga 3:0. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: L. Pellegrini 10′, Saud Abdulhamid 47′, Hermoso 90′. Bolo udelených 3 žltých kariet, 1 červených kariet. AS Roma mal 54% držanie lopty, SC Braga mal 46%. AS Roma mal 34 striel (17 na bránu), SC Braga mal 8 (0 na bránu). Očakávané góly: AS Roma 3.59 — SC Braga 1.09. AS Roma urobil 5 striedaní, SC Braga urobil 5.

Rivalita od 2021

AS Roma vs SC Braga vzájomné výsledky

3 stretnutí
AS Roma
2
výhier
Remízy
1
SC Braga
0
výhier
Góly spolu
8 · 2.7/zápas
Obaja skórovali
2/3 · 67%
Nad 2,5
1/3 · 33%

Aktuálna forma

AS Roma

WWWDWL

SC Braga

DLDWLW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026