Menu

Fenerbahce vs Athletic Club

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi, İstanbul11. decembra 2024 o 16:30
02
Rozhodca: I. Peljto

Udalosti zápasu

Fenerbahçe
Athletic Club
Výkop
5′
I. Williams

asistencia: Gorka Guruzeta

38′
Nico WilliamsÁlex Berenguer
45′
I. Williams

asistencia: Oihan Sancet

Polčas
S. AkaydinÇ. Söyüncü
46′
46′
YerayDani Vivian
Mert Müldür57′
S. SzymańskiE. Džeko
61′
67′
Mikel JauregizarBeñat Prados
67′
Gorka GuruzetaUnai Gómez
Mert Müldür69′
Mert Müldür69′
D. TadićC. Ünder
72′
A. Saint-Maximinİ. Kahveci
73′
85′
I. WilliamsMikel Vesga
Sofyan Amrabat90+1′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

1Shots on Goal5
2Shots off Goal4
4Total Shots9
1Blocked Shots0
2Shots insidebox7
2Shots outsidebox2
12Fouls21
5Corner Kicks3
4Offsides2
53%Ball Possession47%
3Yellow Cards3
1Red Cards0
3Goalkeeper Saves1
540Total passes477
429Passes accurate377
79%Passes %79%
0.38expected_goals1.48
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Fenerbahçe je 7.04, v porovnaní s 6.73 u Athletic Club. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Fenerbahçe je D. Livaković (7.70), u Athletic Club je to Ruíz de Galarreta (7.00).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Fenerbahçe prispeli v tejto sezóne 3 gólmi a 1 asistenciami, na čele s İ. Yüksek (1G). U Athletic Club je to 26 gólov a 18 asistencií s lídrom Gorka Guruzeta (9G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Fenerbahçe nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.90, zatiaľ čo Athletic Club má 4 obrancov s priemerom 6.80. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Fenerbahçe nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 7.06, oproti 5 u Athletic Club s hodnotením 6.79. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Fenerbahçe nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.46, v porovnaní s 1 u Athletic Club s priemerom 6.56. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 82% u Fenerbahçe a 80% u Athletic Club. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Fenerbahçe nazbierali v tejto sezóne 7 žltých kariet, v porovnaní s 39 u Athletic Club. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Fenerbahçe je 28.3 (najmladší: M. Müldür (26), najstarší: D. Livaković (31)), zatiaľ čo Athletic Club má priemer 27.8 (najmladší: Mikel Jauregizar (22), najstarší: Yuri (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Fenerbahçe majú priemerne 5 ligových štartov, oproti 23 u Athletic Club. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Fenerbahçe4-2-3-14-2-3-1Athletic Club
GKDEFMIDFWD
40Livakov.21Osayi-S.3Akaydin6Djiku16Müldür5Yüksek34Amrabat10Tadić53Szymańs.97Saint-M.19En-Nesy.13Agirrez.2Gorosab.5Yeray4Paredes17Yuri23Jauregi.16Galarre.9Williams8Sancet10Williams12Guruzeta

Náhradníci

Tréner: José Mourinho

Náhradníci

Tréner: Ernesto Valverde

FenerbahçeSila pozíciíAthletic Club
7.04
Ø Hodnotenie
6.73
7.70Brankár (1 v 1)6.36
0G 0A0G 0A
6.90Obranca (4 v 4)6.80
0G 0A2G 6A
7.06Záložník (5 v 5)6.79
3G 1A15G 9A
6.46Útočník (1 v 1)6.56
0G 0A9G 3A
Fenerbahçe4-2-3-1
40BrankárD. Livaković7.7
21ObrancaB. Osayi-Samuel
3ObrancaS. Akaydin
6ObrancaA. Djiku
16ObrancaM. Müldür6.9
5Záložníkİ. Yüksek7.21G1A
34ZáložníkS. Amrabat7.21G
10ZáložníkD. Tadić
53ZáložníkS. Szymański6.81G
97ZáložníkA. Saint-Maximin
19ÚtočníkY. En-Nesyri6.5
Athletic Club4-2-3-1
13BrankárJulen Agirrezabala6.4
2ObrancaAndoni Gorosabel6.61A
5ObrancaYeray6.8
4ObrancaAitor Paredes6.82G
17ObrancaYuri7.05A
23ZáložníkMikel Jauregizar6.82G
16ZáložníkRuíz de Galarreta7.01G2A
9ZáložníkI. Williams6.62G4A
8ZáložníkOihan Sancet6.64G
10ZáložníkNico Williams7.06G3A
12ÚtočníkGorka Guruzeta6.69G3A

Prehľad zápasu

Athletic Club zdolal Fenerbahçe 2:0. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: I. Williams 5′, I. Williams 45′. Bolo udelených 6 žltých kariet, 1 červených kariet. Fenerbahçe mal 53% držanie lopty, Athletic Club mal 47%. Fenerbahçe mal 4 striel (1 na bránu), Athletic Club mal 9 (5 na bránu). Očakávané góly: Fenerbahçe 0.38 — Athletic Club 1.48. Fenerbahçe urobil 4 striedaní, Athletic Club urobil 5.

Aktuálna forma

Fenerbahçe

WWLLDW

Athletic Club

LWLWLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026