Menu

Tottenham vs As Roma

Tottenham Hotspur Stadium, London28. novembra 2024 o 21:00
Domáci

Tottenham

22
Hostia

AS Roma

Rozhodca: G. Nyberg

Udalosti zápasu

Tottenham
AS Roma
Výkop
Penalty confirmed4′
VAR
5′
20′
E. Ndicka

asistencia: P. Dybala

VAR
24′Goal cancelled
Dejan Kulusevski28′
28′Leandro Paredes
B. Johnson

asistencia: D. Kulusevski

33′
Polčas
46′
P. DybalaM. Soulé
65′
Z. ÇelikN. Zalewski
B. JohnsonJ. Maddison
68′
P. SarrY. Bissouma
69′
69′
S. El ShaarawyA. Saelemaekers
Rodrigo Bentancur72′
R. BentancurL. Bergvall
77′
Son Heung-MinT. Werner
78′
90+1′
M. Hummels

asistencia: Angeliño

Riadny čas

Štatistiky zápasu

12Shots on Goal7
9Shots off Goal7
24Total Shots18
3Blocked Shots4
19Shots insidebox13
5Shots outsidebox5
9Fouls9
7Corner Kicks6
0Offsides9
50%Ball Possession50%
2Yellow Cards1
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves9
450Total passes431
380Passes accurate361
84%Passes %84%
3.74expected_goals2.29
1goals_prevented1

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Tottenham je 6.75, v porovnaní s 6.73 u AS Roma. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Tottenham je B. Davies (6.93), u AS Roma je to P. Dybala (7.33).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Tottenham prispeli v tejto sezóne 12 gólmi a 8 asistenciami, na čele s D. Solanke (3G). U AS Roma je to 5 gólov a 4 asistencií s lídrom E. Ndicka (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Tottenham nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.73, zatiaľ čo AS Roma má 3 obrancov s priemerom 6.62. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Tottenham nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.81, oproti 4 u AS Roma s hodnotením 6.63. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Tottenham nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.75, v porovnaní s 3 u AS Roma s priemerom 6.78. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 79% u Tottenham a 78% u AS Roma. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Tottenham nazbierali v tejto sezóne 27 žltých kariet, v porovnaní s 10 u AS Roma. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Tottenham je 26.2 (najmladší: A. Gray (19), najstarší: Son Heung-Min (33)), zatiaľ čo AS Roma má priemer 28.3 (najmladší: M. Koné (24), najstarší: S. El Shaarawy (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Tottenham majú priemerne 18 ligových štartov, oproti 7 u AS Roma. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Tottenham4-3-33-4-2-1AS Roma
GKDEFMIDFWD
20Forster23Porro6Drăgușin33Davies14Gray21Kulusev.30Bentanc.29Sarr22Johnson19Solanke7Heung-M.99Svilar23Mancini15Hummels5Ndicka19Çelik16Paredes17Koné3Angeliño21Dybala92Shaarawy11Dovbyk

Náhradníci

Tréner: A. Postecoglou

Náhradníci

Tréner: C. Ranieri

TottenhamSila pozíciíAS Roma
6.75
Ø Hodnotenie
6.73
Brankár (1 v 1)7.08
0G 0A0G 0A
6.73Obranca (4 v 3)6.62
4G 4A3G 0A
6.81Záložník (3 v 4)6.63
3G 4A0G 2A
6.75Útočník (3 v 3)6.78
5G 0A2G 2A
Tottenham4-3-3
20BrankárF. Forster
23ObrancaPedro Porro6.91G2A
6ObrancaR. Drăgușin6.5
33ObrancaB. Davies6.91G
14ObrancaA. Gray6.62G2A
21ZáložníkD. Kulusevski
30ZáložníkR. Bentancur6.81G1A
29ZáložníkP. Sarr6.92G3A
22ÚtočníkB. Johnson6.62G
19ÚtočníkD. Solanke6.93G
7ÚtočníkSon Heung-Min
AS Roma3-4-2-1
99BrankárM. Svilar7.1
23ObrancaG. Mancini6.31G
15ObrancaM. Hummels
5ObrancaE. Ndicka6.92G
19ZáložníkZ. Çelik6.82A
16ZáložníkL. Paredes
17ZáložníkM. Koné6.5
3ZáložníkAngeliño6.6
21ÚtočníkP. Dybala7.31G1A
92ÚtočníkS. El Shaarawy6.91G
11ÚtočníkA. Dovbyk6.11A

Prehľad zápasu

Tottenham a AS Roma remizovali 2:2. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: Son Heung-Min 5′ (pen.), E. Ndicka 20′, B. Johnson 33′, M. Hummels 90′. Bolo udelených 3 žltých kariet. Tottenham mal 50% držanie lopty, AS Roma mal 50%. Tottenham mal 24 striel (12 na bránu), AS Roma mal 18 (7 na bránu). Očakávané góly: Tottenham 3.74 — AS Roma 2.29. Tottenham urobil 4 striedaní, AS Roma urobil 3. VAR zasiahol: Penalty confirmed (Pape Matar Sarr 4′), Goal cancelled (Stephan El Shaarawy 24′).

Rivalita od 2017

Tottenham vs AS Roma vzájomné výsledky

3 stretnutí
Tottenham
1
výhier
Remízy
0
AS Roma
2
výhier
Góly spolu
11 · 3.7/zápas
Obaja skórovali
2/3 · 67%
Nad 2,5
2/3 · 67%

Aktuálna forma

Tottenham

DWWDLL

AS Roma

WWWDWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026