Menu

Slavia Praha vs Fenerbahce

Fortuna Arena, Praha28. novembra 2024 o 21:00
12
Rozhodca: S. Stegemann

Udalosti zápasu

Slavia Praha
Fenerbahçe
Výkop
T. Chorý

asistencia: L. Provod

7′
Christos Zafeiris17′
33′Allan Saint-Maximin
35′
E. Džeko

asistencia: S. Szymański

41′Fred
41′Edin Džeko
Lukáš Provod45′
45′Samet Akaydın
Polčas
El Hadji Malick Diouf48′
Tomáš Chorý53′
S. MichezM. Jurásek
55′
66′Dušan Tadić
T. ChorýM. Chytil
72′
L. ProvodI. Schranz
72′
78′
E. DžekoY. En-Nesyri
78′
A. Saint-Maximinİ. Kahveci
82′İsmail Yüksek
85′
Y. En-Nesyri

asistencia: D. Tadić

C. ZafeirisD. Pech
87′
J. BořilD. Fila
87′
90+4′
D. TadićC. Tosun
90+1′
S. SzymańskiY. Akçiçek
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal3
10Shots off Goal1
23Total Shots5
7Blocked Shots1
14Shots insidebox3
9Shots outsidebox2
16Fouls18
4Corner Kicks2
2Offsides1
53%Ball Possession47%
4Yellow Cards6
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves5
372Total passes343
290Passes accurate249
78%Passes %73%
2.14expected_goals0.73
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Slavia Praha je 7.09, v porovnaní s 7.15 u Fenerbahçe. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Slavia Praha je T. Holeš (7.42), u Fenerbahçe je to D. Livaković (7.70).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Slavia Praha prispeli v tejto sezóne 32 gólmi a 26 asistenciami, na čele s T. Chorý (17G). U Fenerbahçe je to 23 gólov a 4 asistencií s lídrom E. Džeko (21G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Slavia Praha nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 7.11, zatiaľ čo Fenerbahçe má 4 obrancov s priemerom 6.90. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Slavia Praha nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.88, oproti 3 u Fenerbahçe s hodnotením 6.96. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Slavia Praha nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.37, v porovnaní s 3 u Fenerbahçe s priemerom 7.39. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 78% u Slavia Praha a 84% u Fenerbahçe. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Slavia Praha nazbierali v tejto sezóne 26 žltých kariet, v porovnaní s 13 u Fenerbahçe. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Slavia Praha je 27.7 (najmladší: C. Zafeiris (22), najstarší: J. Bořil (34)), zatiaľ čo Fenerbahçe má priemer 30.3 (najmladší: M. Müldür (26), najstarší: E. Džeko (39)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Slavia Praha majú priemerne 20 ligových štartov, oproti 10 u Fenerbahçe. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Slavia Praha3-4-34-3-3Fenerbahçe
GKDEFMIDFWD
31Kinský3Holeš4Zima18Bořil21Douděra10Zafeiris19Dorley12Diouf14Michez25Chorý17Provod40Livakov.21Osayi-S.3Akaydin6Djiku16Müldür53Szymańs.5Yüksek13Fred10Tadić9Džeko97Saint-M.

Náhradníci

Tréner: J. Trpišovský

Náhradníci

Tréner: José Mourinho

Slavia PrahaSila pozíciíFenerbahçe
7.09
Ø Hodnotenie
7.15
Brankár (1 v 1)7.70
0G 0A0G 0A
7.11Obranca (3 v 4)6.90
4G 6A0G 0A
6.88Záložník (4 v 3)6.96
4G 7A2G 1A
7.37Útočník (3 v 3)7.39
24G 13A21G 3A
Slavia Praha3-4-3
31BrankárA. Kinský
3ObrancaT. Holeš7.41G2A
4ObrancaD. Zima6.92A
18ObrancaJ. Bořil7.03G2A
21ZáložníkD. Douděra7.01G4A
10ZáložníkC. Zafeiris6.93G2A
19ZáložníkO. Dorley6.71A
12ZáložníkE. Diouf
14ÚtočníkS. Michez
25ÚtočníkT. Chorý7.317G4A
17ÚtočníkL. Provod7.47G9A
Fenerbahçe4-3-3
40BrankárD. Livaković7.7
21ObrancaB. Osayi-Samuel
3ObrancaS. Akaydin
6ObrancaA. Djiku
16ObrancaM. Müldür6.9
53ZáložníkS. Szymański6.81G
5Záložníkİ. Yüksek7.21G1A
13ZáložníkFred6.9
10ÚtočníkD. Tadić
9ÚtočníkE. Džeko7.421G3A
97ÚtočníkA. Saint-Maximin

Prehľad zápasu

Fenerbahçe zdolal Slavia Praha 2:1. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: T. Chorý 7′, E. Džeko 35′, Y. En-Nesyri 85′. Bolo udelených 10 žltých kariet. Slavia Praha mal 53% držanie lopty, Fenerbahçe mal 47%. Slavia Praha mal 23 striel (6 na bránu), Fenerbahçe mal 5 (3 na bránu). Očakávané góly: Slavia Praha 2.14 — Fenerbahçe 0.73. Slavia Praha urobil 5 striedaní, Fenerbahçe urobil 4.

Rivalita od 2022

Slavia Praha vs Fenerbahçe vzájomné výsledky

2 stretnutí
Slavia Praha
2
výhier
Remízy
0
Fenerbahçe
0
výhier
Góly spolu
10 · 5.0/zápas
Obaja skórovali
2/2 · 100%
Nad 2,5
2/2 · 100%

Aktuálna forma

Slavia Praha

WWLDWW

Fenerbahçe

WLLDWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026