Menu

Anderlecht vs Fc Porto

Lotto Park, Brussel28. novembra 2024 o 18:45
Domáci

Anderlecht

22
Hostia

FC Porto

Rozhodca: M. Krogh

Udalosti zápasu

Anderlecht
FC Porto
Výkop
VAR
22′Penalty confirmed
24′
Galeno

Penalty

Moussa N'Diaye29′
34′João Mário
44′Nico González
Polčas
46′
João MárioMartim Fernandes
T. Degreef

asistencia: M. Rits

52′
S. EdozieF. Amuzu
60′
K. DolbergL. Vázquez
73′
T. DegreefA. Dreyer
73′
75′
PepêGonçalo Borges
82′
S. EustaquioFábio Vieira
83′
Fábio Vieira

asistencia: Nico González

T. FoketN. Engwanda
84′
L. DendonckerY. Verschaeren
84′
F. Amuzu

asistencia: M. N'Diaye

86′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal5
4Shots off Goal4
9Total Shots12
0Blocked Shots3
5Shots insidebox8
4Shots outsidebox4
7Fouls16
7Corner Kicks5
6Offsides2
53%Ball Possession47%
1Yellow Cards2
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves3
413Total passes374
343Passes accurate301
83%Passes %80%
0.91expected_goals1.41
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Anderlecht je 6.72, v porovnaní s 6.81 u FC Porto. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Anderlecht je C. Coosemans (7.03), u FC Porto je to N. Pérez (7.40).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Anderlecht prispeli v tejto sezóne 6 gólmi a 1 asistenciami, na čele s T. Degreef (4G). U FC Porto je to 5 gólov a 3 asistencií s lídrom Samu Aghehowa (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Anderlecht nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.69, zatiaľ čo FC Porto má 4 obrancov s priemerom 6.81. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Anderlecht nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.71, oproti 3 u FC Porto s hodnotením 6.74. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Anderlecht nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.53, v porovnaní s 3 u FC Porto s priemerom 6.75. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 79% u Anderlecht a 82% u FC Porto. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Anderlecht nazbierali v tejto sezóne 9 žltých kariet, v porovnaní s 4 u FC Porto. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Anderlecht je 25.3 (najmladší: J. Šimić (20), najstarší: C. Coosemans (33)), zatiaľ čo FC Porto má priemer 25.2 (najmladší: Samu Aghehowa (21), najstarší: S. Eustaquio (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Anderlecht majú priemerne 16 ligových štartov, oproti 7 u FC Porto. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Anderlecht4-2-3-14-3-3FC Porto
GKDEFMIDFWD
26Coosema.25Foket4Šimić13Jørgens.5N'Diaye23Rits32Dendonc.83Degreef29Stroeyk.27Edozie12Dolberg99Costa23Mário24Pérez4Otávio74Moura6Eustaqu.22Varela16González11Pepê9Aghehowa13Galeno

Náhradníci

Tréner: D. Hubert

Náhradníci

Tréner: Vítor Bruno

AnderlechtSila pozíciíFC Porto
6.72
Ø Hodnotenie
6.81
7.03Brankár (1 v 1)7.05
0G 0A0G 0A
6.69Obranca (4 v 4)6.81
0G 0A2G 1A
6.71Záložník (5 v 3)6.74
5G 1A0G 0A
6.53Útočník (1 v 3)6.75
1G 0A3G 2A
Anderlecht4-2-3-1
26BrankárC. Coosemans7.0
25ObrancaT. Foket
4ObrancaJ. Šimić6.5
13ObrancaM. Jørgensen
5ObrancaM. N'Diaye6.9
23ZáložníkM. Rits6.9
32ZáložníkL. Dendoncker
83ZáložníkT. Degreef6.64G1A
29ZáložníkM. Stroeykens6.61G
27ZáložníkS. Edozie
12ÚtočníkK. Dolberg6.51G
FC Porto4-3-3
99BrankárDiogo Costa7.0
23ObrancaJoão Mário6.21A
24ObrancaN. Pérez7.41G
4ObrancaOtávio
74ObrancaFrancisco Moura6.81G
6ZáložníkS. Eustaquio6.5
22ZáložníkA. Varela6.9
16ZáložníkNico González
11ÚtočníkPepê6.82A
9ÚtočníkSamu Aghehowa6.73G
13ÚtočníkGaleno

Prehľad zápasu

Anderlecht a FC Porto remizovali 2:2. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: Galeno 24′ (pen.), T. Degreef 52′, Fábio Vieira 83′, F. Amuzu 86′. Bolo udelených 3 žltých kariet. Anderlecht mal 53% držanie lopty, FC Porto mal 47%. Anderlecht mal 9 striel (5 na bránu), FC Porto mal 12 (5 na bránu). Očakávané góly: Anderlecht 0.91 — FC Porto 1.41. Anderlecht urobil 5 striedaní, FC Porto urobil 3. VAR zasiahol: Penalty confirmed (Francisco Moura 22′).

Aktuálna forma

Anderlecht

LLLWWL

FC Porto

WWDWLW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026