Menu

Qarabag vs Lyon

Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionu, Baku28. novembra 2024 o 18:45
Domáci

Qarabag

14
Hostia

Lyon

Rozhodca: N. Minaković

Udalosti zápasu

Qarabag
Lyon
Výkop
15′
G. Mikautadze

asistencia: E. Nuamah

Polčas
46′
E. NuamahC. Tolisso
57′Ainsley Maitland-Niles
M. VešovićMatheus Silva
60′
O. KashchukLeandro Andrade
60′
Patrick AndradeJúlio Romão
61′
62′
R. CherkiS. Benrahma
63′
C. Tolisso

asistencia: J. Veretout

T. BayramovE. Cəfərquliyev
65′
68′
M. Fofana

asistencia: S. Benrahma

Y. BenziaE. Addai
74′
76′
T. TessmannN. Matić
76′
J. VeretoutM. Caqueret
80′
G. Mikautadze

asistencia: A. Maitland-Niles

82′
M. FofanaE. Molébé
Juninho

Penalty

88′
90+3′Nicolás Tagliafico
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal10
8Shots off Goal4
17Total Shots16
5Blocked Shots2
11Shots insidebox13
6Shots outsidebox3
8Fouls15
5Corner Kicks3
3Offsides2
57%Ball Possession43%
0Yellow Cards2
0Red Cards0
6Goalkeeper Saves3
484Total passes378
400Passes accurate302
83%Passes %80%
2.51expected_goals2.35
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Qarabag je 6.71, v porovnaní s 6.88 u Lyon. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Qarabag je M. Kochalski (6.87), u Lyon je to A. Maitland-Niles (7.08).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Qarabag prispeli v tejto sezóne 7 gólmi a 5 asistenciami, na čele s M. Janković (2G). U Lyon je to 3 gólov a 0 asistencií s lídrom A. Maitland-Niles (1G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Qarabag nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.63, zatiaľ čo Lyon má 4 obrancov s priemerom 7.02. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Qarabag nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.74, oproti 5 u Lyon s hodnotením 6.77. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Qarabag nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 1 u Lyon s priemerom 6.95. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 79% u Qarabag a 90% u Lyon. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Qarabag nazbierali v tejto sezóne 9 žltých kariet, v porovnaní s 5 u Lyon. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Qarabag je 28.3 (najmladší: T. Bayramov (24), najstarší: A. Zoubir (34)), zatiaľ čo Lyon má priemer 25.3 (najmladší: M. Fofana (20), najstarší: N. Tagliafico (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Qarabag majú priemerne 12 ligových štartov, oproti 5 u Lyon. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Qarabag4-2-3-14-2-3-1Lyon
GKDEFMIDFWD
99Kochals.29Vešović13Mustafa.81Medina27Bayramov66Andrade8Janković21Kashchuk7Benzia10Zoubir18Juninho23Perri98Maitlan.27Omari55Ćaleta-.3Tagliaf.15Tessmann7Veretout37Nuamah18Cherki11Fofana69Mikauta.

Náhradníci

Tréner: Q. Qurbanov

Náhradníci

Tréner: P. Sage

QarabagSila pozíciíLyon
6.71
Ø Hodnotenie
6.88
6.87Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.63Obranca (4 v 4)7.02
2G 1A1G 0A
6.74Záložník (5 v 5)6.77
5G 4A1G 0A
Útočník (1 v 1)6.95
0G 0A1G 0A
Qarabag4-2-3-1
99BrankárM. Kochalski6.9
29ObrancaM. Vešović
13ObrancaB. Mustafazadə6.41G1A
81ObrancaK. Medina6.81G
27ObrancaT. Bayramov6.6
66ZáložníkPatrick Andrade
8ZáložníkM. Janković6.82G2A
21ZáložníkO. Kashchuk6.61G
7ZáložníkY. Benzia
10ZáložníkA. Zoubir6.82G2A
18ÚtočníkJuninho
Lyon4-2-3-1
23BrankárLucas Perri
98ObrancaA. Maitland-Niles7.11G
27ObrancaW. Omari
55ObrancaD. Ćaleta-Car
3ObrancaN. Tagliafico7.0
15ZáložníkT. Tessmann6.91G
7ZáložníkJ. Veretout
37ZáložníkE. Nuamah6.5
18ZáložníkR. Cherki
11ZáložníkM. Fofana6.9
69ÚtočníkG. Mikautadze7.01G

Prehľad zápasu

Lyon zdolal Qarabag 4:1. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: G. Mikautadze 15′, C. Tolisso 63′, M. Fofana 68′, G. Mikautadze 80′, Juninho 88′ (pen.). Bolo udelených 2 žltých kariet. Qarabag mal 57% držanie lopty, Lyon mal 43%. Qarabag mal 17 striel (4 na bránu), Lyon mal 16 (10 na bránu). Očakávané góly: Qarabag 2.51 — Lyon 2.35. Qarabag urobil 5 striedaní, Lyon urobil 5.

Aktuálna forma

Qarabag

WLWLLD

Lyon

WWWWDL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026