Menu

Lazio vs Fc Porto

Stadio Olimpico, Roma7. novembra 2024 o 21:00
Domáci

Lazio

21
Hostia

FC Porto

Rozhodca: G. Kabakov
Affiliate odkaz · Kurzy poskytuje DOXXbet · Hraj zodpovedne · 18+ · Pravidlá zodpovedného hrania
Pozri všetky kurzy na DOXXBET ›

Udalosti zápasu

Lazio
FC Porto
Výkop
Samuel Gigot4′
14′Danny Namaso
Mattia Zaccagni28′
39′Nehuén Pérez
A. Romagnoli

asistencia: V. Castellanos

45+5′
Polčas
61′
Martim FernandesJoão Mário
62′
A. VarelaNico González
62′
D. NamasoPepê
66′
S. Eustaquio

asistencia: Galeno

L. TchaounaN. Rovella
67′
V. CastellanosB. Dia
67′
S. GigotMario Gila
67′
M. ZaccagniG. Isaksen
71′
76′
Samu AghehowaD. Gül
Mattéo Guendouzi81′
81′Deniz Gül
84′
Fábio VieiraAndré Franco
Nuno TavaresL. Pellegrini
89′
90+4′Pepê
Pedro

asistencia: G. Isaksen

90+2′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal1
3Shots off Goal4
11Total Shots7
3Blocked Shots2
7Shots insidebox6
4Shots outsidebox1
11Fouls16
6Corner Kicks5
1Offsides2
48%Ball Possession52%
3Yellow Cards6
0Red Cards0
0Goalkeeper Saves3
413Total passes452
330Passes accurate374
80%Passes %83%
1.49expected_goals0.57
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Lazio je 6.92, v porovnaní s 6.85 u FC Porto. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Lazio je C. Mandas (7.03), u FC Porto je to N. Pérez (7.40).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Lazio prispeli v tejto sezóne 26 gólmi a 6 asistenciami, na čele s V. Castellanos (13G). U FC Porto je to 8 gólov a 3 asistencií s lídrom D. Namaso (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Lazio nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.91, zatiaľ čo FC Porto má 4 obrancov s priemerom 6.92. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Lazio nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.92, oproti 5 u FC Porto s hodnotením 6.78. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Lazio nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.83, v porovnaní s 1 u FC Porto s priemerom 6.71. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 69% u Lazio a 82% u FC Porto. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Lazio nazbierali v tejto sezóne 50 žltých kariet, v porovnaní s 6 u FC Porto. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Lazio je 29.9 (najmladší: C. Mandas (24), najstarší: Pedro (38)), zatiaľ čo FC Porto má priemer 24.4 (najmladší: Martim Fernandes (19), najstarší: S. Eustaquio (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Lazio majú priemerne 26 ligových štartov, oproti 11 u FC Porto. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Lazio4-2-3-14-2-3-1FC Porto
GKDEFMIDFWD
35Mandas77Marušić2Gigot13Romagno.30Tavares8Guendou.5Vecino20Tchaouna9Pedro10Zaccagni11Castell.99Costa52Fernand.24Pérez3Djaló74Moura22Varela6Eustaqu.10Vieira19Namaso13Galeno9Aghehowa

Náhradníci

Tréner: M. Baroni

Náhradníci

Tréner: Vítor Bruno

LazioSila pozíciíFC Porto
6.92
Ø Hodnotenie
6.85
7.03Brankár (1 v 1)7.05
0G 0A0G 0A
6.91Obranca (4 v 4)6.92
2G 2A2G 1A
6.92Záložník (5 v 5)6.78
11G 4A3G 2A
6.83Útočník (1 v 1)6.71
13G 0A3G 0A
Lazio4-2-3-1
35BrankárC. Mandas7.0
77ObrancaA. Marušić6.92A
2ObrancaS. Gigot
13ObrancaA. Romagnoli7.02G
30ObrancaNuno Tavares6.9
8ZáložníkM. Guendouzi7.02G1A
5ZáložníkM. Vecino6.82G
20ZáložníkL. Tchaouna
9ZáložníkPedro6.94G3A
10ZáložníkM. Zaccagni7.03G
11ÚtočníkV. Castellanos6.813G
FC Porto4-2-3-1
99BrankárDiogo Costa7.0
52ObrancaMartim Fernandes6.51A
24ObrancaN. Pérez7.41G
3ObrancaTiago Djaló
74ObrancaFrancisco Moura6.81G
22ZáložníkA. Varela6.9
6ZáložníkS. Eustaquio6.5
10ZáložníkFábio Vieira
19ZáložníkD. Namaso6.83G2A
13ZáložníkGaleno
9ÚtočníkSamu Aghehowa6.73G

Prehľad zápasu

Lazio zdolal FC Porto 2:1. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: A. Romagnoli 45′, S. Eustaquio 66′, Pedro 90′. Bolo udelených 9 žltých kariet. Lazio mal 48% držanie lopty, FC Porto mal 52%. Lazio mal 11 striel (5 na bránu), FC Porto mal 7 (1 na bránu). Očakávané góly: Lazio 1.49 — FC Porto 0.57. Lazio urobil 5 striedaní, FC Porto urobil 5.

Rivalita od 2022

Lazio vs FC Porto vzájomné výsledky

2 stretnutí
Lazio
0
výhier
Remízy
1
FC Porto
1
výhier
Góly spolu
7 · 3.5/zápas
Obaja skórovali
2/2 · 100%
Nad 2,5
2/2 · 100%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 22 v 2022Všetkých 2 stretnutí

Aktuálna forma

Lazio

LLWDDW

FC Porto

LWWDWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026