Menu

Tottenham vs Az Alkmaar

Tottenham Hotspur Stadium, London24. októbra 2024 o 21:00
Domáci

Tottenham

10
Rozhodca: M. Lukjančukas

Udalosti zápasu

Tottenham
AZ Alkmaar
Výkop
12′
R. van BommelD. Kasius
Polčas
T. WernerB. Johnson
46′
46′
K. BelićP. Koopmeiners
53′
56′David Möller Wolfe
RicharlisonD. Solanke
64′
66′
S. MaikumaM. Lahdo
J. MaddisonP. Sarr
73′
L. BergvallD. Kulusevski
73′
80′Maxim Dekker
84′
S. MijnansD. Kwakman
84′
M. DekkerM. Meerdink
85′David Möller Wolfe
85′David Möller Wolfe
M. MooreW. Odobert
88′
90′Jordy Clasie
90′Dave Kwakman
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal3
3Shots off Goal3
16Total Shots9
8Blocked Shots3
10Shots insidebox3
6Shots outsidebox6
13Fouls17
6Corner Kicks4
5Offsides2
59%Ball Possession41%
0Yellow Cards5
0Red Cards1
3Goalkeeper Saves4
575Total passes399
501Passes accurate318
87%Passes %80%
1.87expected_goals0.41
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Tottenham je 6.64, v porovnaní s 6.90 u AZ Alkmaar. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Tottenham je B. Davies (6.93), u AZ Alkmaar je to S. Mijnans (7.17).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Tottenham prispeli v tejto sezóne 15 gólmi a 11 asistenciami, na čele s Richarlison (10G). U AZ Alkmaar je to 29 gólov a 11 asistencií s lídrom T. Parrott (15G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Tottenham nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.64, zatiaľ čo AZ Alkmaar má 4 obrancov s priemerom 6.70. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Tottenham nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.68, oproti 3 u AZ Alkmaar s hodnotením 7.08. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Tottenham nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.57, v porovnaní s 3 u AZ Alkmaar s priemerom 7.02. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 81% u Tottenham a 79% u AZ Alkmaar. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Tottenham nazbierali v tejto sezóne 23 žltých kariet, v porovnaní s 13 u AZ Alkmaar. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Tottenham je 24.3 (najmladší: M. Moore (18), najstarší: B. Davies (32)), zatiaľ čo AZ Alkmaar má priemer 24.6 (najmladší: R. Owusu-Oduro (21), najstarší: J. Clasie (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Tottenham majú priemerne 15 ligových štartov, oproti 16 u AZ Alkmaar. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Tottenham4-3-34-3-3AZ Alkmaar
GKDEFMIDFWD
20Forster14Gray6Drăgușin33Davies13Udogie15Bergvall30Bentanc.10Maddison47Moore9Richarl.16Werner1Owusu-O.16Maikuma5Penetra22Dekker18Wolfe8Clasie10Mijnans14Belić21Poku9Parrott7Bommel

Náhradníci

Tréner: A. Postecoglou

Náhradníci

Tréner: M. Martens

TottenhamSila pozíciíAZ Alkmaar
6.64
Ø Hodnotenie
6.90
Brankár (1 v 1)6.92
0G 0A0G 1A
6.64Obranca (4 v 4)6.70
3G 3A2G 1A
6.68Záložník (3 v 3)7.08
2G 4A11G 5A
6.57Útočník (3 v 3)7.02
10G 4A16G 4A
Tottenham4-3-3
20BrankárF. Forster
14ObrancaA. Gray6.62G2A
6ObrancaR. Drăgușin6.5
33ObrancaB. Davies6.91G
13ObrancaD. Udogie6.51A
15ZáložníkL. Bergvall6.61G3A
30ZáložníkR. Bentancur6.81G1A
10ZáložníkJ. Maddison6.7
47ÚtočníkM. Moore6.3
9ÚtočníkRicharlison6.810G4A
16ÚtočníkT. Werner
AZ Alkmaar4-3-3
1BrankárR. Owusu-Oduro6.91A
16ObrancaS. Maikuma6.7
5ObrancaAlexandre Penetra6.92G1A
22ObrancaM. Dekker6.4
18ObrancaD. Møller Wolfe
8ZáložníkJ. Clasie7.01G
10ZáložníkS. Mijnans7.210G5A
14ZáložníkK. Belić
21ÚtočníkE. Poku7.01G1A
9ÚtočníkT. Parrott7.015G3A
7ÚtočníkR. van Bommel

Prehľad zápasu

Tottenham zdolal AZ Alkmaar 1:0. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: Richarlison 53′ (pen.). Bolo udelených 5 žltých kariet, 1 červených kariet. Tottenham mal 59% držanie lopty, AZ Alkmaar mal 41%. Tottenham mal 16 striel (5 na bránu), AZ Alkmaar mal 9 (3 na bránu). Očakávané góly: Tottenham 1.87 — AZ Alkmaar 0.41. Tottenham urobil 5 striedaní, AZ Alkmaar urobil 5.

Rivalita od 2025

Tottenham vs AZ Alkmaar vzájomné výsledky

2 stretnutí
Tottenham
1
výhier
Remízy
0
AZ Alkmaar
1
výhier
Góly spolu
5 · 2.5/zápas
Obaja skórovali
1/2 · 50%
Nad 2,5
1/2 · 50%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 31 v 2025Všetkých 2 stretnutí

Aktuálna forma

Tottenham

DWWDLL

AZ Alkmaar

DDWDWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026