Menu

Fenerbahce vs Manchester United

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi, İstanbul24. októbra 2024 o 21:00
Rozhodca: C. Turpin

Udalosti zápasu

Fenerbahçe
Manchester United
Výkop
14′Marcus Rashford
15′
C. Eriksen

asistencia: J. Zirkzee

Polčas
Y. En-Nesyri

asistencia: A. Saint-Maximin

49′
55′
J. ZirkzeeR. Højlund
55′
V. LindelöfCasemiro
Bright Osayi-Samuel60′
B. Osayi-SamuelRodrigo Becão
62′
73′
M. RashfordAntony
D. TadićE. Džeko
79′
Y. En-Nesyriİ. Kahveci
79′
A. Saint-Maximinİ. Yüksek
79′
89′
AntonyA. Diallo
Mert Müldür90+2′
S. SzymańskiM. Yandaş
90′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal5
3Shots off Goal4
10Total Shots12
2Blocked Shots3
9Shots insidebox7
1Shots outsidebox5
12Fouls14
5Corner Kicks3
1Offsides1
52%Ball Possession48%
2Yellow Cards1
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves3
485Total passes459
415Passes accurate387
86%Passes %84%
1.15expected_goals1.21
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Fenerbahçe je 6.94, v porovnaní s 6.98 u Manchester United. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Fenerbahçe je D. Livaković (7.70), u Manchester United je to M. Rashford (8.90).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Fenerbahçe prispeli v tejto sezóne 2 gólmi a 0 asistenciami, na čele s S. Amrabat (1G). U Manchester United je to 6 gólov a 4 asistencií s lídrom M. Rashford (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Fenerbahçe nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.79, zatiaľ čo Manchester United má 4 obrancov s priemerom 6.96. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Fenerbahçe nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.96, oproti 5 u Manchester United s hodnotením 7.19. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Fenerbahçe nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.46, v porovnaní s 1 u Manchester United s priemerom 6.50. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 83% u Fenerbahçe a 84% u Manchester United. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Fenerbahçe nazbierali v tejto sezóne 9 žltých kariet, v porovnaní s 12 u Manchester United. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Fenerbahçe je 29.0 (najmladší: M. Müldür (26), najstarší: Fred (32)), zatiaľ čo Manchester United má priemer 25.9 (najmladší: A. Garnacho (21), najstarší: A. Onana (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Fenerbahçe majú priemerne 5 ligových štartov, oproti 14 u Manchester United. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Fenerbahçe4-3-34-2-3-1Manchester United
GKDEFMIDFWD
40Livakov.21Osayi-S.4Söyüncü6Djiku16Müldür13Fred34Amrabat53Szymańs.10Tadić19En-Nesy.97Saint-M.24Onana20Dalot4Ligt2Lindelöf6Martínez14Eriksen25Ugarte10Rashford3Mazraoui17Garnacho11Zirkzee

Náhradníci

Tréner: José Mourinho

Náhradníci

Tréner: E. ten Hag

FenerbahçeSila pozíciíManchester United
6.94
Ø Hodnotenie
6.98
7.70Brankár (1 v 1)6.70
0G 0A0G 0A
6.79Obranca (4 v 4)6.96
0G 0A2G 3A
6.96Záložník (3 v 5)7.19
2G 0A2G 0A
6.46Útočník (3 v 1)6.50
0G 0A2G 1A
Fenerbahçe4-3-3
40BrankárD. Livaković7.7
21ObrancaB. Osayi-Samuel
4ObrancaÇ. Söyüncü6.7
6ObrancaA. Djiku
16ObrancaM. Müldür6.9
13ZáložníkFred6.9
34ZáložníkS. Amrabat7.21G
53ZáložníkS. Szymański6.81G
10ÚtočníkD. Tadić
19ÚtočníkY. En-Nesyri6.5
97ÚtočníkA. Saint-Maximin
Manchester United4-2-3-1
24BrankárA. Onana6.7
20ObrancaDiogo Dalot6.91G3A
4ObrancaM. de Ligt6.91G
2ObrancaV. Lindelöf
6ObrancaLisandro Martínez7.1
14ZáložníkC. Eriksen
25ZáložníkM. Ugarte6.7
10ZáložníkM. Rashford8.92G
3ZáložníkN. Mazraoui6.9
17ZáložníkA. Garnacho6.3
11ÚtočníkJ. Zirkzee6.52G1A

Prehľad zápasu

Fenerbahçe a Manchester United remizovali 1:1. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: C. Eriksen 15′, Y. En-Nesyri 49′. Bolo udelených 3 žltých kariet. Fenerbahçe mal 52% držanie lopty, Manchester United mal 48%. Fenerbahçe mal 10 striel (5 na bránu), Manchester United mal 12 (5 na bránu). Očakávané góly: Fenerbahçe 1.15 — Manchester United 1.21. Fenerbahçe urobil 5 striedaní, Manchester United urobil 4.

Rivalita od 2016

Fenerbahçe vs Manchester United vzájomné výsledky

2 stretnutí
Fenerbahçe
1
výhier
Remízy
0
Manchester United
1
výhier
Góly spolu
8 · 4.0/zápas
Obaja skórovali
2/2 · 100%
Nad 2,5
2/2 · 100%

Aktuálna forma

Fenerbahçe

WLLDWW

Manchester United

DWWWLD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026