Menu

Twente vs Fenerbahce

De Grolsch Veste, Enschede3. októbra 2024 o 21:00
Domáci

Twente

11
Rozhodca: C. Kavanagh

Udalosti zápasu

Twente
Fenerbahçe
Výkop
Przemysław Tytoń-5′
12′Jayden Oosterwolde
Michel Vlap13′
M. Vlap

asistencia: Y. Regeer

28′
41′Fred
Polčas
56′İrfan Can Kahveci
Mees Hilgers59′
62′
Y. En-NesyriE. Džeko
62′
İ. KahveciA. Saint-Maximin
M. van BergenS. Ltaief
67′
M. VlapM. Kjølø
67′
71′
D. Tadić

asistencia: S. Amrabat

75′Sofyan Amrabat
80′
FredM. Yandaş
80′
D. Tadićİ. Yüksek
S. SteijnD. Rots
88′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

9Shots on Goal2
3Shots off Goal3
14Total Shots6
2Blocked Shots1
11Shots insidebox5
3Shots outsidebox1
15Fouls16
4Corner Kicks2
1Offsides1
52%Ball Possession48%
3Yellow Cards5
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves8
452Total passes418
366Passes accurate335
81%Passes %80%
1.86expected_goals0.94
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Twente je 6.84, v porovnaní s 6.90 u Fenerbahçe. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Twente je B. van Rooij (7.35), u Fenerbahçe je to D. Livaković (7.70).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Twente prispeli v tejto sezóne 18 gólmi a 11 asistenciami, na čele s R. van Wolfswinkel (8G). U Fenerbahçe je to 2 gólov a 1 asistencií s lídrom S. Amrabat (1G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Twente nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.13, zatiaľ čo Fenerbahçe má 4 obrancov s priemerom 6.75. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Twente nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.51, oproti 5 u Fenerbahçe s hodnotením 6.92. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Twente nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.81, v porovnaní s 1 u Fenerbahçe s priemerom 6.46. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 75% u Twente a 84% u Fenerbahçe. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Twente nazbierali v tejto sezóne 9 žltých kariet, v porovnaní s 13 u Fenerbahçe. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Twente je 28.0 (najmladší: M. Bruns (23), najstarší: R. van Wolfswinkel (36)), zatiaľ čo Fenerbahçe má priemer 28.7 (najmladší: J. Oosterwolde (24), najstarší: Fred (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Twente majú priemerne 21 ligových štartov, oproti 5 u Fenerbahçe. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Twente4-2-3-14-2-3-1Fenerbahçe
GKDEFMIDFWD
1Unnerst.28Rooij2Hilgers38Bruns34Salah-E.8Regeer18Vlap9Wolfswi.14Steijn7Bergen10Lammers40Livakov.16Müldür50Becão6Djiku24Oosterw.34Amrabat13Fred17Kahveci53Szymańs.10Tadić19En-Nesy.

Náhradníci

Tréner: J. Oosting

Náhradníci

Tréner: José Mourinho

TwenteSila pozíciíFenerbahçe
6.84
Ø Hodnotenie
6.90
6.94Brankár (1 v 1)7.70
0G 0A0G 0A
7.13Obranca (4 v 4)6.75
4G 4A0G 1A
6.51Záložník (5 v 5)6.92
8G 0A2G 0A
6.81Útočník (1 v 1)6.46
6G 7A0G 0A
Twente4-2-3-1
1BrankárL. Unnerstall6.9
28ObrancaB. van Rooij7.33G4A
2ObrancaM. Hilgers
38ObrancaM. Bruns6.91G
34ObrancaA. Salah-Eddine
8ZáložníkY. Regeer
18ZáložníkM. Vlap
9ZáložníkR. van Wolfswinkel6.78G
14ZáložníkS. Steijn
7ZáložníkM. van Bergen6.3
10ÚtočníkS. Lammers6.86G7A
Fenerbahçe4-2-3-1
40BrankárD. Livaković7.7
16ObrancaM. Müldür6.9
50ObrancaRodrigo Becão6.6
6ObrancaA. Djiku
24ObrancaJ. Oosterwolde6.81A
34ZáložníkS. Amrabat7.21G
13ZáložníkFred6.9
17Záložníkİ. Kahveci6.8
53ZáložníkS. Szymański6.81G
10ZáložníkD. Tadić
19ÚtočníkY. En-Nesyri6.5

Prehľad zápasu

Twente a Fenerbahçe remizovali 1:1. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: M. Vlap 28′, D. Tadić 71′. Bolo udelených 8 žltých kariet. Twente mal 52% držanie lopty, Fenerbahçe mal 48%. Twente mal 14 striel (9 na bránu), Fenerbahçe mal 6 (2 na bránu). Očakávané góly: Twente 1.86 — Fenerbahçe 0.94. Twente urobil 3 striedaní, Fenerbahçe urobil 4.

Rivalita od 2023

Twente vs Fenerbahçe vzájomné výsledky

2 stretnutí
Twente
0
výhier
Remízy
0
Fenerbahçe
2
výhier
Góly spolu
7 · 3.5/zápas
Obaja skórovali
1/2 · 50%
Nad 2,5
1/2 · 50%

Aktuálna forma

Twente

DDWWWL

Fenerbahçe

WLLDWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026