Menu

Athletic Club vs Az Alkmaar

San Mamés Barria, Bilbao3. októbra 2024 o 21:00
Domáci

Athletic Club

20
Hostia

AZ Alkmaar

Rozhodca: B. Berke

Udalosti zápasu

Athletic Club
AZ Alkmaar
Výkop
42′Seiya Maikuma
Polčas
Andoni GorosabelDe Marcos
56′
63′
T. ParrottM. Meerdink
64′
J. ClasieK. Belić
I. Williams

asistencia: Nico Williams

72′
Gorka GuruzetaÁlex Berenguer
74′
Mikel JauregizarAnder Herrera
74′
76′
S. MaikumaD. Kasius
76′
P. KoopmeinersM. Lahdo
78′Ruben van Bommel
Iñigo Ruiz de Galarreta82′
Ruíz de GalarretaUnai Gómez
84′
84′
Alexandre PenetraE. Poku
Oihan Sancet
85′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal2
8Shots off Goal2
17Total Shots5
2Blocked Shots1
10Shots insidebox2
7Shots outsidebox3
7Fouls12
4Corner Kicks1
2Offsides6
55%Ball Possession45%
1Yellow Cards2
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves5
531Total passes441
444Passes accurate344
84%Passes %78%
1.42expected_goals0.37
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Athletic Club je 6.72, v porovnaní s 6.89 u AZ Alkmaar. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Athletic Club je Ruíz de Galarreta (7.00), u AZ Alkmaar je to S. Mijnans (7.17).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Athletic Club prispeli v tejto sezóne 27 gólmi a 18 asistenciami, na čele s Gorka Guruzeta (9G). U AZ Alkmaar je to 30 gólov a 10 asistencií s lídrom T. Parrott (15G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Athletic Club nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.77, zatiaľ čo AZ Alkmaar má 4 obrancov s priemerom 6.83. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Athletic Club nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.78, oproti 5 u AZ Alkmaar s hodnotením 6.88. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Athletic Club nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.54, v porovnaní s 1 u AZ Alkmaar s priemerom 7.03. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 81% u Athletic Club a 77% u AZ Alkmaar. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Athletic Club nazbierali v tejto sezóne 47 žltých kariet, v porovnaní s 19 u AZ Alkmaar. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Athletic Club je 27.5 (najmladší: Mikel Jauregizar (22), najstarší: Yuri (35)), zatiaľ čo AZ Alkmaar má priemer 25.4 (najmladší: R. Owusu-Oduro (21), najstarší: J. Clasie (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Athletic Club majú priemerne 25 ligových štartov, oproti 19 u AZ Alkmaar. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Athletic Club4-2-3-14-2-3-1AZ Alkmaar
GKDEFMIDFWD
13Agirrez.2Gorosab.3Vivian4Paredes17Yuri23Jauregi.16Galarre.9Williams8Sancet10Williams12Guruzeta1Owusu-O.16Maikuma5Penetra4Indi18Wolfe6Koopmei.8Clasie10Mijnans28Buurmee.7Bommel9Parrott

Náhradníci

Tréner: Ernesto Valverde

Náhradníci

Tréner: M. Martens

Athletic ClubSila pozíciíAZ Alkmaar
6.72
Ø Hodnotenie
6.89
6.36Brankár (1 v 1)6.92
0G 0A0G 1A
6.77Obranca (4 v 4)6.83
3G 6A2G 1A
6.78Záložník (5 v 5)6.88
15G 9A13G 5A
6.54Útočník (1 v 1)7.03
9G 3A15G 3A
Athletic Club4-2-3-1
13BrankárJulen Agirrezabala6.4
2ObrancaAndoni Gorosabel6.61A
3ObrancaDani Vivian6.71G
4ObrancaAitor Paredes6.82G
17ObrancaYuri7.05A
23ZáložníkMikel Jauregizar6.82G
16ZáložníkRuíz de Galarreta7.01G2A
9ZáložníkI. Williams6.62G4A
8ZáložníkOihan Sancet6.64G
10ZáložníkNico Williams7.06G3A
12ÚtočníkGorka Guruzeta6.59G3A
AZ Alkmaar4-2-3-1
1BrankárR. Owusu-Oduro6.91A
16ObrancaS. Maikuma6.7
5ObrancaAlexandre Penetra6.92G1A
4ObrancaB. Martins Indi
18ObrancaD. Møller Wolfe
6ZáložníkP. Koopmeiners6.92G
8ZáložníkJ. Clasie7.01G
10ZáložníkS. Mijnans7.210G5A
28ZáložníkZ. Buurmeester6.4
7ZáložníkR. van Bommel
9ÚtočníkT. Parrott7.015G3A

Prehľad zápasu

Athletic Club zdolal AZ Alkmaar 2:0. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: I. Williams 72′, Oihan Sancet 85′. Bolo udelených 3 žltých kariet. Athletic Club mal 55% držanie lopty, AZ Alkmaar mal 45%. Athletic Club mal 17 striel (7 na bránu), AZ Alkmaar mal 5 (2 na bránu). Očakávané góly: Athletic Club 1.42 — AZ Alkmaar 0.37. Athletic Club urobil 4 striedaní, AZ Alkmaar urobil 5.

Aktuálna forma

Athletic Club

WLWLLW

AZ Alkmaar

DDWDWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026