Menu

Malmo Ff vs Rangers

Eleda Stadion, Malmö26. septembra 2024 o 18:45
Domáci

Malmo FF

02
Hostia

Rangers

Rozhodca: Luís Godinho

Udalosti zápasu

Malmo FF
Rangers
Výkop
1′
N. Bajrami
11′Mohammed Diomande
Colin Rösler37′
Polčas
A. ChristiansenE. Botheim
61′
I. Kiese ThelinO. Rosengren
69′
H. BolinT. Ali
69′
69′
V. ČernýR. McCausland
76′
R. McCausland
Oliver Berg80′
80′
T. LawrenceN. Raskin
L. Berg JohnsenS. Jørgensen
84′
O. BergZ. Loukili
84′
84′
N. BajramiD. Sterling
90+4′Jack Butland
Riadny čas

Štatistiky zápasu

0Shots on Goal5
3Shots off Goal9
7Total Shots17
4Blocked Shots3
2Shots insidebox9
5Shots outsidebox8
13Fouls13
5Corner Kicks3
2Offsides1
60%Ball Possession40%
2Yellow Cards2
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves0
529Total passes363
446Passes accurate285
84%Passes %79%
0.44expected_goals2.63
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Malmo FF je 6.49, v porovnaní s 6.89 u Rangers. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Malmo FF je P. Jansson (6.83), u Rangers je to J. Souttar (7.16).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Malmo FF prispeli v tejto sezóne 4 gólmi a 2 asistenciami, na čele s I. Kiese Thelin (3G). U Rangers je to 21 gólov a 3 asistencií s lídrom C. Dessers (18G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Malmo FF nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.57, zatiaľ čo Rangers má 4 obrancov s priemerom 6.93. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Malmo FF nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.45, oproti 5 u Rangers s hodnotením 6.82. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Malmo FF nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.45, v porovnaní s 1 u Rangers s priemerom 6.94. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 78% u Malmo FF a 80% u Rangers. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Malmo FF nazbierali v tejto sezóne 11 žltých kariet, v porovnaní s 8 u Rangers. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Malmo FF je 30.6 (najmladší: H. Bolin (22), najstarší: J. Dahlin (39)), zatiaľ čo Rangers má priemer 28.4 (najmladší: C. Barron (23), najstarší: J. Tavernier (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Malmo FF majú priemerne 7 ligových štartov, oproti 12 u Rangers. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Malmo FF3-4-1-24-2-3-1Rangers
GKDEFMIDFWD
27Dahlin19Rösler18Jansson25Busanel.17Larsen23Johnsen8Peña38Bolin16Berg10Christi.9Thelin1Butland2Taverni.5Souttar4Pröpper24Kasanwi.10Diomande8Barron18Černý11Lawrence14Bajrami9Dessers

Náhradníci

Tréner: H. Rydström

Náhradníci

Tréner: P. Clement

Malmo FFSila pozíciíRangers
6.49
Ø Hodnotenie
6.89
Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
6.57Obranca (3 v 4)6.93
0G 0A1G 0A
6.45Záložník (4 v 5)6.82
1G 0A2G 1A
6.45Útočník (3 v 1)6.94
3G 2A18G 2A
Malmo FF3-4-1-2
27BrankárJ. Dahlin
19ObrancaC. Rösler6.5
18ObrancaP. Jansson6.8
25ObrancaGabriel Busanello6.3
17ZáložníkJ. Stryger Larsen6.3
23ZáložníkL. Berg Johnsen6.41G
8ZáložníkS. Peña
38ZáložníkH. Bolin6.6
16ÚtočníkO. Berg6.2
10ÚtočníkA. Christiansen6.4
9ÚtočníkI. Kiese Thelin6.83G2A
Rangers4-2-3-1
1BrankárJ. Butland7.0
2ObrancaJ. Tavernier6.71G
5ObrancaJ. Souttar7.2
4ObrancaR. Pröpper
24ObrancaN. Kasanwirjo
10ZáložníkM. Diomande7.01G
8ZáložníkC. Barron6.7
18ZáložníkV. Černý
11ZáložníkT. Lawrence
14ZáložníkN. Bajrami6.81G1A
9ÚtočníkC. Dessers6.918G2A

Prehľad zápasu

Rangers zdolal Malmo FF 2:0. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: N. Bajrami 1′, R. McCausland 76′. Bolo udelených 4 žltých kariet. Malmo FF mal 60% držanie lopty, Rangers mal 40%. Malmo FF mal 7 striel (0 na bránu), Rangers mal 17 (5 na bránu). Očakávané góly: Malmo FF 0.44 — Rangers 2.63. Malmo FF urobil 5 striedaní, Rangers urobil 3.

Rivalita od 2011

Malmo FF vs Rangers vzájomné výsledky

4 stretnutí
Malmo FF
3
výhier
Remízy
1
Rangers
0
výhier
Góly spolu
9 · 2.3/zápas
Obaja skórovali
3/4 · 75%
Nad 2,5
2/4 · 50%

Aktuálna forma

Malmo FF

LWWWLL

Rangers

LLWWWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026