Menu

Galatasaray vs Paok

RAMS Park, İstanbul25. septembra 2024 o 21:00
Domáci

Galatasaray

31
Hostia

PAOK

Udalosti zápasu

Galatasaray
PAOK
Výkop
28′Magomed Ozdoev
Polčas
A. Baba

Own Goal

48′
Kaan Ayhan56′
67′
G. Konstantelias
71′
F. ChalovT. Tissoudali
Y. Akgün

asistencia: V. Osimhen

75′
77′
M. OzdoevS. Schwab
77′
G. KonstanteliasK. Despodov
D. MertensK. Demirbay
78′
V. OsimhenM. Icardi
78′
82′
M. CamaraT. Bakayoko
K. AyhanE. Jelert
84′
B. YılmazM. Batshuayi
87′
Y. AkgünB. Kutlu
88′
M. Icardi

asistencia: K. Demirbay

90+5′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

9Shots on Goal5
11Shots off Goal2
25Total Shots7
5Blocked Shots0
19Shots insidebox4
6Shots outsidebox3
13Fouls9
9Corner Kicks1
2Offsides4
56%Ball Possession44%
1Yellow Cards1
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves7
511Total passes422
414Passes accurate321
81%Passes %76%
2.42expected_goals0.87
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Galatasaray je 7.03, v porovnaní s 6.77 u PAOK. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Galatasaray je Y. Akgün (7.24), u PAOK je to G. Konstantelias (7.27).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Galatasaray prispeli v tejto sezóne 37 gólmi a 34 asistenciami, na čele s V. Osimhen (13G). U PAOK je to 6 gólov a 8 asistencií s lídrom A. Živković (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Galatasaray nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.95, zatiaľ čo PAOK má 4 obrancov s priemerom 6.83. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Galatasaray nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 7.16, oproti 5 u PAOK s hodnotením 6.85. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Galatasaray nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.99, v porovnaní s 1 u PAOK s priemerom 6.28. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 85% u Galatasaray a 83% u PAOK. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Galatasaray nazbierali v tejto sezóne 34 žltých kariet, v porovnaní s 14 u PAOK. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Galatasaray je 28.3 (najmladší: B. Yılmaz (25), najstarší: G. Güvenç (34)), zatiaľ čo PAOK má priemer 29.8 (najmladší: G. Konstantelias (22), najstarší: Taison (37)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Galatasaray majú priemerne 24 ligových štartov, oproti 10 u PAOK. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Galatasaray4-2-3-14-2-3-1PAOK
GKDEFMIDFWD
19Güvenç23Ayhan6Sánchez42Bardakcı4Jakobs20Sara34Torreira53Yılmaz10Mertens11Akgün45Osimhen42Kotarski19Jonny16Kędziora15Colley21Baba2Camara27Ozdoev14Živković7Konstan.11Taison9Chalov

Náhradníci

Tréner: O. Buruk

Náhradníci

Tréner: R. Lucescu

GalatasaraySila pozíciíPAOK
7.03
Ø Hodnotenie
6.77
6.90Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.95Obranca (4 v 4)6.83
1G 2A1G 1A
7.16Záložník (5 v 5)6.85
23G 27A5G 6A
6.99Útočník (1 v 1)6.28
13G 5A0G 1A
Galatasaray4-2-3-1
19BrankárG. Güvenç6.9
23ObrancaK. Ayhan6.8
6ObrancaD. Sánchez7.11G
42ObrancaA. Bardakcı7.21A
4ObrancaI. Jakobs6.81A
20ZáložníkGabriel Sara7.25G4A
34ZáložníkL. Torreira7.13G4A
53ZáložníkB. Yılmaz7.18G10A
10ZáložníkD. Mertens
11ZáložníkY. Akgün7.27G9A
45ÚtočníkV. Osimhen7.013G5A
PAOK4-2-3-1
42BrankárD. Kotarski
19ObrancaJonny
16ObrancaT. Kędziora6.9
15ObrancaO. Colley
21ObrancaA. Baba6.71G1A
2ZáložníkM. Camara6.5
27ZáložníkM. Ozdoev6.51A
14ZáložníkA. Živković7.23G4A
7ZáložníkG. Konstantelias7.32G
11ZáložníkTaison6.81A
9ÚtočníkF. Chalov6.31A

Prehľad zápasu

Galatasaray zdolal PAOK 3:1. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: A. Baba 48′ (o.g.), G. Konstantelias 67′, Y. Akgün 75′, M. Icardi 90′. Bolo udelených 2 žltých kariet. Galatasaray mal 56% držanie lopty, PAOK mal 44%. Galatasaray mal 25 striel (9 na bránu), PAOK mal 7 (5 na bránu). Očakávané góly: Galatasaray 2.42 — PAOK 0.87. Galatasaray urobil 5 striedaní, PAOK urobil 4.

Aktuálna forma

Galatasaray

LWLWDW

PAOK

WLLDLW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026