Menu

Benfica vs Rangers

Estádio do Sport Lisboa e Benfica, Lisboa7. marca 2024 o 21:00
Domáci

Benfica

22
Hostia

Rangers

Rozhodca: T. Stieler

Udalosti zápasu

Benfica
Rangers
Výkop
7′
T. Lawrence

asistencia: M. Diomandé

27′Dujon Sterling
Ángel Di María34′
Penalty confirmed45′
VAR
Á. Di María

Penalty

45+2′
45+5′
D. Sterling
Polčas
Arthur CabralMarcos Leonardo
65′
67′Rıdvan Yılmaz
C. Goldson

Own Goal

67′
Alexander Bah72′
76′
C. DessersK. Roofe
77′
D. SterlingC. McKinnon
77′
T. LawrenceR. Jack
David NeresTiago Gouveia
84′
A. BahÁlvaro Fernández
84′
84′
M. DiomandéN. Raskin
90+1′
Fábio SilvaR. McCausland
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal5
9Shots off Goal2
24Total Shots9
10Blocked Shots2
20Shots insidebox4
4Shots outsidebox5
8Fouls13
14Corner Kicks4
1Offsides1
68%Ball Possession32%
2Yellow Cards3
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves4
555Total passes263
463Passes accurate180
83%Passes %68%
2.46expected_goals1.26

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Benfica je 7.24, v porovnaní s 6.84 u Rangers. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Benfica je Á. Di María (8.06), u Rangers je to J. Souttar (7.16).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Benfica prispeli v tejto sezóne 14 gólmi a 8 asistenciami, na čele s Á. Di María (4G). U Rangers je to 20 gólov a 4 asistencií s lídrom C. Dessers (18G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Benfica nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.26, zatiaľ čo Rangers má 4 obrancov s priemerom 6.92. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Benfica nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 7.33, oproti 5 u Rangers s hodnotením 6.60. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Benfica nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 1 u Rangers s priemerom 6.94. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 84% u Benfica a 82% u Rangers. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Benfica nazbierali v tejto sezóne 19 žltých kariet, v porovnaní s 6 u Rangers. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Benfica je 29.5 (najmladší: António Silva (22), najstarší: N. Otamendi (37)), zatiaľ čo Rangers má priemer 28.6 (najmladší: R. Yılmaz (24), najstarší: J. Tavernier (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Benfica majú priemerne 20 ligových štartov, oproti 12 u Rangers. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Benfica4-2-3-14-2-3-1Rangers
GKDEFMIDFWD
1Trubin6Bah4Silva30Otamendi8Aursnes87Neves61Florent.7Neres27Rafa11María9Cabral1Butland2Taverni.6Goldson5Souttar3Yılmaz42Diomandé4Lundstr.21Sterling11Lawrence7Silva9Dessers

Náhradníci

Tréner: R. Schmidt

Náhradníci

Tréner: P. Clement

BenficaSila pozíciíRangers
7.24
Ø Hodnotenie
6.84
6.89Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
7.26Obranca (4 v 4)6.92
6G 8A1G 2A
7.33Záložník (5 v 5)6.60
8G 0A1G 0A
Útočník (1 v 1)6.94
0G 0A18G 2A
Benfica4-2-3-1
1BrankárA. Trubin6.9
6ObrancaA. Bah7.21G4A
4ObrancaAntónio Silva7.22A
30ObrancaN. Otamendi7.42G
8ObrancaF. Aursnes7.23G2A
87ZáložníkJoão Neves
61ZáložníkFlorentino7.01G
7ZáložníkDavid Neres
27ZáložníkRafa6.93G
11ZáložníkÁ. Di María8.14G
9ÚtočníkArthur Cabral
Rangers4-2-3-1
1BrankárJ. Butland7.0
2ObrancaJ. Tavernier6.71G
6ObrancaC. Goldson
5ObrancaJ. Souttar7.2
3ObrancaR. Yılmaz6.92A
42ZáložníkM. Diomandé7.01G
4ZáložníkJ. Lundstram
21ZáložníkD. Sterling6.2
11ZáložníkT. Lawrence
7ZáložníkFábio Silva
9ÚtočníkC. Dessers6.918G2A

Prehľad zápasu

Benfica a Rangers remizovali 2:2. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2023. Góly strelili: T. Lawrence 7′, Á. Di María 45′ (pen.), D. Sterling 45′, C. Goldson 67′ (o.g.). Bolo udelených 5 žltých kariet. Benfica mal 68% držanie lopty, Rangers mal 32%. Benfica mal 24 striel (5 na bránu), Rangers mal 9 (5 na bránu). Očakávané góly: Benfica 2.46 — Rangers 1.26. Benfica urobil 3 striedaní, Rangers urobil 5. VAR zasiahol: Penalty confirmed (Ángel Di María 45′).

Aktuálna forma

Benfica

DWWWDW

Rangers

LLWWWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026