Menu

Sturm Graz vs Rakow Czestochowa

Merkur Arena, Graz30. novembra 2023 o 18:45
Rozhodca: F. Glova

Udalosti zápasu

Sturm Graz
Raków Częstochowa
Výkop
Polčas
S. WłodarczykW. Bøving
61′
T. HorvatO. Kiteishvili
72′
A. BorkovićS. Hierländer
72′
75′
A. KovačevićB. Lederman
75′
A. CrnacF. Piasecki
75′
B. NowakS. Kittel
75′
M. CebulaJ. Yeboah
81′
J. Yeboah

asistencia: Jean Carlos

Manprit Sarkaria82′
82′Fran Tudor
A. PrassL. Grgić
87′
J. GazibegovićM. Johnston
88′
David Affengruber89′
90+2′Srđan Plavšić
90+1′
D. SorescuS. Plavšić
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal4
3Shots off Goal7
13Total Shots15
5Blocked Shots4
6Shots insidebox9
7Shots outsidebox6
13Fouls10
3Corner Kicks7
2Offsides5
40%Ball Possession60%
2Yellow Cards2
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves5
311Total passes472
216Passes accurate372
69%Passes %79%
1.36expected_goals1.63

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Sturm Graz je 6.76, v porovnaní s 7.02 u Raków Częstochowa. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Sturm Graz je T. Horvat (6.90), u Raków Częstochowa je to F. Tudor (7.07).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Sturm Graz prispeli v tejto sezóne 3 gólmi a 3 asistenciami, na čele s T. Horvat (2G). U Raków Częstochowa je to 1 gólov a 1 asistencií s lídrom Jean Carlos (1G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Sturm Graz nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.88, zatiaľ čo Raków Częstochowa má 3 obrancov s priemerom 7.07. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Sturm Graz nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.80, oproti 4 u Raków Częstochowa s hodnotením 6.97. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Sturm Graz nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.50, v porovnaní s 3 u Raków Częstochowa s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 74% u Sturm Graz a 82% u Raków Częstochowa. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Sturm Graz nazbierali v tejto sezóne 4 žltých kariet, v porovnaní s 6 u Raków Częstochowa. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Sturm Graz je 26.0 (najmladší: S. Włodarczyk (22), najstarší: J. Gorenc Stankovič (29)), zatiaľ čo Raków Częstochowa má priemer 29.0 (najmladší: G. Berggren (28), najstarší: F. Tudor (30)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Sturm Graz majú priemerne 7 ligových štartov, oproti 13 u Raków Częstochowa. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Sturm Graz4-4-23-4-2-1Raków Częstochowa
GKDEFMIDFWD
1Scherpen22Gazibeg.42Affengr.6Borković28Schnegg19Horvat4Stankov.24Lavalée8Prass11Sarkaria9Włodarc.1Kovačev.7Tudor15Kovačev.3Rundić22Sorescu5Berggren30Kocherh.20Carlos77Cebula27Nowak19Crnac

Náhradníci

Tréner: C. Ilzer

Náhradníci

Tréner: D. Szwarga

Sturm GrazSila pozíciíRaków Częstochowa
6.76
Ø Hodnotenie
7.02
6.88Obranca (4 v 3)7.07
0G 1A0G 0A
6.80Záložník (4 v 4)6.97
2G 2A1G 1A
6.50Útočník (2 v 3)
1G 0A0G 0A
Sturm Graz4-4-2
1BrankárK. Scherpen
22ObrancaJ. Gazibegović6.91A
42ObrancaD. Affengruber
6ObrancaA. Borković
28ObrancaD. Schnegg
19ZáložníkT. Horvat6.92G1A
4ZáložníkJ. Gorenc Stankovič6.91A
24ZáložníkD. Lavalée6.7
8ZáložníkA. Prass
11ÚtočníkM. Sarkaria
9ÚtočníkS. Włodarczyk6.51G
Raków Częstochowa3-4-2-1
1BrankárV. Kovačević
7ObrancaF. Tudor7.1
15ObrancaA. Kovačević
3ObrancaM. Rundić
22ZáložníkD. Sorescu
5ZáložníkG. Berggren
30ZáložníkV. Kocherhin
20ZáložníkJean Carlos7.01G1A
77ÚtočníkM. Cebula
27ÚtočníkB. Nowak
19ÚtočníkA. Crnac

Prehľad zápasu

Raków Częstochowa zdolal Sturm Graz 1:0. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2023. Góly strelili: J. Yeboah 81′. Bolo udelených 4 žltých kariet. Sturm Graz mal 40% držanie lopty, Raków Częstochowa mal 60%. Sturm Graz mal 13 striel (5 na bránu), Raków Częstochowa mal 15 (4 na bránu). Očakávané góly: Sturm Graz 1.36 — Raków Częstochowa 1.63. Sturm Graz urobil 5 striedaní, Raków Częstochowa urobil 5.

Rivalita od 2023

Sturm Graz vs Raków Częstochowa vzájomné výsledky

1 stretnutí
Sturm Graz
1
výhier
Remízy
0
Raków Częstochowa
0
výhier
Góly spolu
1 · 1.0/zápas
Obaja skórovali
0/1 · 0%
Nad 2,5
0/1 · 0%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 01 v 2023Všetkých 1 stretnutí

Aktuálna forma

Sturm Graz

WDDDDD

Raków Częstochowa

LWWDDD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026