Menu

Atalanta vs Sturm Graz

Gewiss Stadium, Bergamo9. novembra 2023 o 21:00
Domáci

Atalanta

10
Rozhodca: J. Brisard
Affiliate odkaz · Kurzy poskytuje DOXXbet · Hraj zodpovedne · 18+ · Pravidlá zodpovedného hrania
Pozri všetky kurzy na DOXXBET ›

Udalosti zápasu

Atalanta
Sturm Graz
Výkop
45+2′Jon Gorenc Stanković
Polčas
D. ZappacostaH. Hateboer
46′
B. Djimsiti
50′
59′
W. BøvingT. Horvat
59′
S. WłodarczykBryan Teixeira
A. LookmanM. Pašalić
62′
G. ScamaccaL. Muriel
62′
79′
D. AffengruberM. Fuseini
81′David Schnegg
T. KoopmeinersAleksey Miranchuk
86′
86′
D. SchneggA. Dante
M. BakkerE. Holm
89′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal0
5Shots off Goal4
15Total Shots4
7Blocked Shots0
13Shots insidebox1
2Shots outsidebox3
11Fouls20
8Corner Kicks1
2Offsides2
64%Ball Possession36%
0Yellow Cards2
0Red Cards0
0Goalkeeper Saves2
570Total passes325
454Passes accurate193
80%Passes %59%
2.14expected_goals0.07

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Atalanta je 6.85, v porovnaní s 6.79 u Sturm Graz. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Atalanta je M. de Roon (7.05), u Sturm Graz je to W. Bøving (7.07).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Atalanta prispeli v tejto sezóne 18 gólmi a 7 asistenciami, na čele s G. Scamacca (10G). U Sturm Graz je to 1 gólov a 5 asistencií s lídrom S. Włodarczyk (1G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Atalanta nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.79, zatiaľ čo Sturm Graz má 4 obrancov s priemerom 6.88. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Atalanta nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.97, oproti 4 u Sturm Graz s hodnotením 6.86. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Atalanta nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.73, v porovnaní s 2 u Sturm Graz s priemerom 6.50. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 84% u Atalanta a 79% u Sturm Graz. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Atalanta nazbierali v tejto sezóne 22 žltých kariet, v porovnaní s 4 u Sturm Graz. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Atalanta je 29.5 (najmladší: M. Bakker (25), najstarší: M. de Roon (34)), zatiaľ čo Sturm Graz má priemer 25.2 (najmladší: W. Bøving (22), najstarší: J. Gorenc Stankovič (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Atalanta majú priemerne 22 ligových štartov, oproti 6 u Sturm Graz. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Atalanta3-4-2-14-4-2Sturm Graz
GKDEFMIDFWD
1Musso2Tolói19Djimsiti23Kolašin.77Zappaco.15Roon13Éderson20Bakker7Koopmei.11Lookman90Scamacca1Scherpen22Gazibeg.42Affengr.5Wüthrich28Schnegg15Bøving4Stankov.24Lavalée8Prass11Sarkaria9Włodarc.

Náhradníci

Tréner: G. Gasperini

Náhradníci

Tréner: C. Ilzer

AtalantaSila pozíciíSturm Graz
6.85
Ø Hodnotenie
6.79
6.79Obranca (3 v 4)6.88
0G 0A0G 1A
6.97Záložník (4 v 4)6.86
6G 6A0G 4A
6.73Útočník (3 v 2)6.50
12G 1A1G 0A
Atalanta3-4-2-1
1BrankárJ. Musso
2ObrancaR. Tolói
19ObrancaB. Djimsiti6.9
23ObrancaS. Kolašinac6.7
77ZáložníkD. Zappacosta6.93G3A
15ZáložníkM. de Roon7.01G2A
13ZáložníkÉderson7.02G1A
20ZáložníkM. Bakker
7ÚtočníkT. Koopmeiners
11ÚtočníkA. Lookman6.82G
90ÚtočníkG. Scamacca6.710G1A
Sturm Graz4-4-2
1BrankárK. Scherpen
22ObrancaJ. Gazibegović6.91A
42ObrancaD. Affengruber
5ObrancaG. Wüthrich
28ObrancaD. Schnegg
15ZáložníkW. Bøving7.13A
4ZáložníkJ. Gorenc Stankovič6.91A
24ZáložníkD. Lavalée6.7
8ZáložníkA. Prass
11ÚtočníkM. Sarkaria
9ÚtočníkS. Włodarczyk6.51G

Prehľad zápasu

Atalanta zdolal Sturm Graz 1:0. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2023. Góly strelili: B. Djimsiti 50′. Bolo udelených 2 žltých kariet. Atalanta mal 64% držanie lopty, Sturm Graz mal 36%. Atalanta mal 15 striel (3 na bránu), Sturm Graz mal 4 (0 na bránu). Očakávané góly: Atalanta 2.14 — Sturm Graz 0.07. Atalanta urobil 5 striedaní, Sturm Graz urobil 4.

Rivalita od 2023

Atalanta vs Sturm Graz vzájomné výsledky

2 stretnutí
Atalanta
1
výhier
Remízy
1
Sturm Graz
0
výhier
Góly spolu
9 · 4.5/zápas
Obaja skórovali
1/2 · 50%
Nad 2,5
2/2 · 100%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 50 v 2025Všetkých 2 stretnutí

Aktuálna forma

Atalanta

WDLDDL

Sturm Graz

WDDDDD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026