Menu

Rakow Czestochowa vs Sporting Cp

ArcelorMittal Park, Sosnowiec26. októbra 2023 o 18:45

Udalosti zápasu

Raków Częstochowa
Sporting CP
Výkop
VAR
7′Card upgrade
8′Sebastián Coates
8′Viktor Gyökeres
Z. ArsenićJean Carlos
14′
14′
S. Coates

asistencia: Pote

Gustav Berggren19′
Vladyslav Kochergin44′
Polčas
58′
PoteGeny Catamo
58′
M. EdwardsPaulinho
67′Ousmane Diomande
J. YeboahF. Piasecki
75′
M. CebulaB. Nowak
75′
F. Piasecki

asistencia: V. Kocherhin

79′
V. KocherhinB. Lederman
86′
90′
M. HjulmandDaniel Bragança
90′
Matheus ReisNuno Santos
Riadny čas

Štatistiky zápasu

2Shots on Goal3
11Shots off Goal1
18Total Shots5
5Blocked Shots1
11Shots insidebox4
7Shots outsidebox1
12Fouls6
2Corner Kicks4
1Offsides0
60%Ball Possession40%
3Yellow Cards2
0Red Cards1
2Goalkeeper Saves1
532Total passes360
461Passes accurate279
87%Passes %78%
2.47expected_goals0.32

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Raków Częstochowa je 6.88, v porovnaní s 7.19 u Sporting CP. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Raków Częstochowa je F. Tudor (7.07), u Sporting CP je to Gonçalo Inácio (7.58).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Raków Częstochowa prispeli v tejto sezóne 0 gólmi a 1 asistenciami, na čele s —. U Sporting CP je to 18 gólov a 21 asistencií s lídrom Pote (13G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Raków Częstochowa nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.76, zatiaľ čo Sporting CP má 3 obrancov s priemerom 7.32. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Raków Częstochowa nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.01, oproti 4 u Sporting CP s hodnotením 7.12. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Raków Częstochowa nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 3 u Sporting CP s priemerom 7.13. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 86% u Raków Częstochowa a 88% u Sporting CP. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Raków Częstochowa nazbierali v tejto sezóne 9 žltých kariet, v porovnaní s 26 u Sporting CP. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Raków Częstochowa je 28.8 (najmladší: B. Racovițan (25), najstarší: Z. Arsenić (31)), zatiaľ čo Sporting CP má priemer 27.3 (najmladší: O. Diomande (22), najstarší: Ricardo Esgaio (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Raków Częstochowa majú priemerne 11 ligových štartov, oproti 20 u Sporting CP. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Raków Częstochowa3-4-33-4-2-1Sporting CP
GKDEFMIDFWD
1Kovačev.25Racoviț.24Arsenić3Rundić7Tudor5Berggren30Kocherh.14Plavšić11Yeboah19Crnac77Cebula12Israel26Diomande4Coates25Inácio47Esgaio42Hjulmand5Morita2Reis10Edwards8Pote9Gyökeres

Náhradníci

Tréner: D. Szwarga

Náhradníci

Tréner: Rúben Amorim

Raków CzęstochowaSila pozíciíSporting CP
6.88
Ø Hodnotenie
7.19
6.76Obranca (3 v 3)7.32
0G 1A2G 4A
7.01Záložník (4 v 4)7.12
0G 0A3G 10A
Útočník (3 v 3)7.13
0G 0A13G 7A
Raków Częstochowa3-4-3
1BrankárV. Kovačević
25ObrancaB. Racovițan6.81A
24ObrancaZ. Arsenić6.7
3ObrancaM. Rundić
7ZáložníkF. Tudor7.1
5ZáložníkG. Berggren
30ZáložníkV. Kocherhin
14ZáložníkS. Plavšić7.0
11ÚtočníkJ. Yeboah
19ÚtočníkA. Crnac
77ÚtočníkM. Cebula
Sporting CP3-4-2-1
12BrankárF. Israel
26ObrancaO. Diomande7.11A
4ObrancaS. Coates
25ObrancaGonçalo Inácio7.62G3A
47ZáložníkRicardo Esgaio
42ZáložníkM. Hjulmand7.32G4A
5ZáložníkH. Morita7.01G4A
2ZáložníkMatheus Reis7.12A
10ÚtočníkM. Edwards
8ÚtočníkPote7.113G7A
9ÚtočníkV. Gyökeres

Prehľad zápasu

Raków Częstochowa a Sporting CP remizovali 1:1. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2023. Góly strelili: S. Coates 14′, F. Piasecki 79′. Bolo udelených 5 žltých kariet, 1 červených kariet. Raków Częstochowa mal 60% držanie lopty, Sporting CP mal 40%. Raków Częstochowa mal 18 striel (2 na bránu), Sporting CP mal 5 (3 na bránu). Očakávané góly: Raków Częstochowa 2.47 — Sporting CP 0.32. Raków Częstochowa urobil 4 striedaní, Sporting CP urobil 4. VAR zasiahol: Card upgrade (Viktor Gyökeres 7′).

Rivalita od 2023

Raków Częstochowa vs Sporting CP vzájomné výsledky

1 stretnutí
Raków Częstochowa
0
výhier
Remízy
0
Sporting CP
1
výhier
Góly spolu
3 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
1/1 · 100%
Nad 2,5
1/1 · 100%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 21 v 2023Všetkých 1 stretnutí

Aktuálna forma

Raków Częstochowa

LWWDDD

Sporting CP

WWDDDL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026