Menu

Guimaraes vs Celje

Estádio Dom Afonso Henriques, Guimarães2. októbra 2024 o 16:30
Domáci

Guimaraes

31
Hostia

Celje

Rozhodca: L. D'hondt

Udalosti zápasu

Guimaraes
Celje
Výkop
7′
Gustavo Silva

asistencia: Bruno Gaspar

36′
Polčas
46′
Juanjo NietoI. Brnić
Tiago Silva

asistencia: Gustavo Silva

62′
63′
L. BobičanecC. Lhernault
63′
M. DulcaN. Kouter
Tiago SilvaZé Carlos
67′
Gustavo SilvaNuno Santos
67′
Nélson OliveiraJ. Ramírez
67′
69′Armandas Kučys
73′
A. KučysEdmilson
SamuJoão Mendes
76′
Tomás HändelManu
76′
90+1′
A. Matko

asistencia: I. Brnić

Riadny čas

Štatistiky zápasu

10Shots on Goal2
5Shots off Goal1
17Total Shots5
2Blocked Shots2
13Shots insidebox2
4Shots outsidebox3
8Fouls7
5Corner Kicks5
3Offsides1
52%Ball Possession48%
0Yellow Cards2
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves6
500Total passes463
447Passes accurate390
89%Passes %84%
3.03expected_goals0.16
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Guimaraes je 6.71, v porovnaní s 7.01 u Celje. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Guimaraes je Bruno Varela (7.40), u Celje je to S. Sešlar (7.23).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Guimaraes prispeli v tejto sezóne 17 gólmi a 7 asistenciami, na čele s Samu (7G). U Celje je to 3 gólov a 3 asistencií s lídrom S. Sešlar (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Guimaraes nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.27, zatiaľ čo Celje má 3 obrancov s priemerom 6.90. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Guimaraes nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.85, oproti 5 u Celje s hodnotením 7.12. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Guimaraes nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.58, v porovnaní s 2 u Celje s priemerom 7.02. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 80% u Guimaraes a 84% u Celje. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Guimaraes nazbierali v tejto sezóne 20 žltých kariet, v porovnaní s 4 u Celje. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Guimaraes je 28.8 (najmladší: João Teixeira Mendes (25), najstarší: Nélson Oliveira (34)), zatiaľ čo Celje má priemer 26.8 (najmladší: A. Kučys (22), najstarší: Juanjo Nieto (31)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Guimaraes majú priemerne 14 ligových štartov, oproti 6 u Celje. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Guimaraes4-3-33-5-1-1Celje
GKDEFMIDFWD
14Varela76Gaspar24Borevko.3Villanu.13Mendes10Silva8Händel20Samu71Silva7Oliveira11César22Rožman6Zec3Vukliše.81Nemanič7Matko8Bobičan.4Dulca88Svetlin2Nieto11Sešlar47Kučys

Náhradníci

Tréner: Rui Borges

Náhradníci

Tréner: Albert Riera

GuimaraesSila pozíciíCelje
6.71
Ø Hodnotenie
7.01
7.40Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.27Obranca (4 v 3)6.90
1G 1A0G 0A
6.85Záložník (3 v 5)7.12
8G 4A0G 1A
6.58Útočník (3 v 2)7.02
8G 2A3G 2A
Guimaraes4-3-3
14BrankárBruno Varela7.4
76ObrancaBruno Gaspar
24ObrancaT. Borevković5.9
3ObrancaM. Villanueva
13ObrancaJoão Teixeira Mendes6.61G1A
10ZáložníkTiago Silva7.11G
8ZáložníkTomás Händel6.71A
20ZáložníkSamu6.87G3A
71ÚtočníkGustavo Silva6.65G2A
7ÚtočníkNélson Oliveira6.53G
11ÚtočníkKaio César
Celje3-5-1-1
22BrankárM. Rožman
6ObrancaD. Zec
3ObrancaD. Vukliševič6.9
81ObrancaK. Nemanič
7ZáložníkA. Matko
8ZáložníkL. Bobičanec
4ZáložníkM. Dulca
88ZáložníkT. Svetlin
2ZáložníkJuanjo Nieto7.11A
11ÚtočníkS. Sešlar7.22G1A
47ÚtočníkA. Kučys6.81G1A

Prehľad zápasu

Guimaraes zdolal Celje 3:1. Zápas sa hral v UEFA Europa Conference League 2024. Góly strelili: Samu 7′, Gustavo Silva 36′, Tiago Silva 62′, A. Matko 90′. Bolo udelených 2 žltých kariet. Guimaraes mal 52% držanie lopty, Celje mal 48%. Guimaraes mal 17 striel (10 na bránu), Celje mal 5 (2 na bránu). Očakávané góly: Guimaraes 3.03 — Celje 0.16. Guimaraes urobil 5 striedaní, Celje urobil 4.

Rivalita od 2023

Guimaraes vs Celje vzájomné výsledky

1 stretnutí
Guimaraes
1
výhier
Remízy
0
Celje
0
výhier
Góly spolu
7 · 7.0/zápas
Obaja skórovali
1/1 · 100%
Nad 2,5
1/1 · 100%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 34 v 2023Všetkých 1 stretnutí

Aktuálna forma

Guimaraes

LLWWDW

Celje

LWWWWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026