Menu

Sturm Graz vs Rb Leipzig

28 Black Arena, Klagenfurt am Wörthersee29. januára 2025 o 21:00
Domáci

Sturm Graz

10
Rozhodca: M. Balakin

Udalosti zápasu

Sturm Graz
RB Leipzig
Výkop
41′Amadou Haidara
A. Malić
42′
Polčas
Dimitri Lavalėe51′
Goal cancelled63′
VAR
Seedy Jatta64′
65′
Y. PoulsenB. Šeško
65′
N. SeiwaldX. Simons
65′
C. BaumgartnerD. Raum
72′
E. BitshiabuC. Lukeba
S. JattaA. Camara
74′
84′
L. GeertruidaL. Klostermann
J. Gorenc StankovičS. Hierländer
86′
W. BøvingL. Zvonarek
90+4′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal5
3Shots off Goal6
9Total Shots15
1Blocked Shots4
4Shots insidebox12
5Shots outsidebox3
13Fouls10
3Corner Kicks9
2Offsides6
40%Ball Possession60%
2Yellow Cards1
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves4
306Total passes451
207Passes accurate341
68%Passes %76%
1.24expected_goals1.59
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Sturm Graz je 6.57, v porovnaní s 7.00 u RB Leipzig. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Sturm Graz je S. Jatta (6.90), u RB Leipzig je to W. Orbán (7.25).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Sturm Graz prispeli v tejto sezóne 1 gólmi a 0 asistenciami, na čele s S. Jatta (1G). U RB Leipzig je to 18 gólov a 12 asistencií s lídrom C. Baumgartner (13G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Sturm Graz nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.60, zatiaľ čo RB Leipzig má 3 obrancov s priemerom 7.02. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Sturm Graz nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.55, oproti 4 u RB Leipzig s hodnotením 7.13. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Sturm Graz nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.55, v porovnaní s 3 u RB Leipzig s priemerom 6.88. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 84% u Sturm Graz a 83% u RB Leipzig. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Sturm Graz nazbierali v tejto sezóne 3 žltých kariet, v porovnaní s 14 u RB Leipzig. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Sturm Graz je 24.6 (najmladší: A. Malić (20), najstarší: J. Gorenc Stankovič (29)), zatiaľ čo RB Leipzig má priemer 24.3 (najmladší: E. Bitshiabu (20), najstarší: W. Orbán (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Sturm Graz majú priemerne 3 ligových štartov, oproti 16 u RB Leipzig. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Sturm Graz4-3-1-23-4-1-2RB Leipzig
GKDEFMIDFWD
1Scherpen23Malić35Geyrhof.5Wüthrich24Lavalée8Yalcouyé4Stankov.21Chukwua.10Kiteish.15Bøving20Jatta26Vandevo.13Seiwald4Orbán5Bitshia.3Geertru.8Haidara18Vermeer.7Nusa14Baumgar.9Poulsen11Openda

Náhradníci

Tréner: J. Säumel

Náhradníci

Tréner: M. Rose

Sturm GrazSila pozíciíRB Leipzig
6.57
Ø Hodnotenie
7.00
Brankár (1 v 1)7.06
0G 0A0G 0A
6.60Obranca (4 v 3)7.02
0G 0A1G 2A
6.55Záložník (4 v 4)7.13
0G 0A4G 3A
6.55Útočník (2 v 3)6.88
1G 0A13G 7A
Sturm Graz4-3-1-2
1BrankárK. Scherpen
23ObrancaA. Malić6.7
35ObrancaN. Geyrhofer6.5
5ObrancaG. Wüthrich
24ObrancaD. Lavalée6.7
8ZáložníkM. Yalcouyé
4ZáložníkJ. Gorenc Stankovič6.5
21ZáložníkT. Chukwuani6.8
10ZáložníkO. Kiteishvili6.5
15ÚtočníkW. Bøving6.2
20ÚtočníkS. Jatta6.91G
RB Leipzig3-4-1-2
26BrankárM. Vandevoordt7.1
13ObrancaN. Seiwald6.92A
4ObrancaW. Orbán7.31G
5ObrancaE. Bitshiabu6.9
3ZáložníkL. Geertruida
8ZáložníkA. Haidara
18ZáložníkA. Vermeeren
7ZáložníkA. Nusa7.14G3A
14ÚtočníkC. Baumgartner7.013G7A
9ÚtočníkY. Poulsen
11ÚtočníkL. Openda6.8

Prehľad zápasu

Sturm Graz zdolal RB Leipzig 1:0. Zápas sa hral v UEFA Champions League 2024. Góly strelili: A. Malić 42′. Bolo udelených 3 žltých kariet. Sturm Graz mal 40% držanie lopty, RB Leipzig mal 60%. Sturm Graz mal 9 striel (5 na bránu), RB Leipzig mal 15 (5 na bránu). Očakávané góly: Sturm Graz 1.24 — RB Leipzig 1.59. Sturm Graz urobil 3 striedaní, RB Leipzig urobil 5. VAR zasiahol: Goal cancelled (William Bøving 63′).

Aktuálna forma

Sturm Graz

WDDDDD

RB Leipzig

LWWWWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026