Menu

Juventus vs Benfica

Allianz Stadium, Torino29. januára 2025 o 21:00
Domáci

Juventus

02
Hostia

Benfica

Rozhodca: I. Kovács

Udalosti zápasu

Juventus
Benfica
Výkop
P. KaluluM. Locatelli
16′
16′
V. Pavlidis

asistencia: A. Bah

Polčas
Dušan Vlahović55′
K. ThuramT. Koopmeiners
61′
S. MbangulaN. González
61′
63′Nicolás Otamendi
72′
Á. Di MaríaK. Aktürkoğlu
72′
A. SchjelderupL. Barreiro
78′Alexander Bah
80′
O. Kökçü

asistencia: V. Pavlidis

84′
V. PavlidisZ. Amdouni
90+2′
O. KökçüB. Rollheiser
90+2′
Tomás AraújoJoão Rêgo
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal6
7Shots off Goal4
17Total Shots16
6Blocked Shots6
10Shots insidebox11
7Shots outsidebox5
8Fouls7
7Corner Kicks3
3Offsides0
67%Ball Possession33%
1Yellow Cards2
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves5
621Total passes311
556Passes accurate236
90%Passes %76%
0.95expected_goals2.39
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Juventus je 7.08, v porovnaní s 7.13 u Benfica. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Juventus je D. Vlahović (7.38), u Benfica je to Á. Di María (8.06).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Juventus prispeli v tejto sezóne 12 gólmi a 7 asistenciami, na čele s W. McKennie (4G). U Benfica je to 12 gólov a 9 asistencií s lídrom Á. Di María (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Juventus nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.03, zatiaľ čo Benfica má 4 obrancov s priemerom 7.07. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Juventus nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.99, oproti 3 u Benfica s hodnotením 7.02. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Juventus nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 7.38, v porovnaní s 3 u Benfica s priemerom 7.28. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 80% u Juventus a 81% u Benfica. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Juventus nazbierali v tejto sezóne 5 žltých kariet, v porovnaní s 11 u Benfica. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Juventus je 25.4 (najmladší: K. Yıldız (20), najstarší: M. Perin (33)), zatiaľ čo Benfica má priemer 27.3 (najmladší: A. Schjelderup (21), najstarší: N. Otamendi (37)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Juventus majú priemerne 7 ligových štartov, oproti 9 u Benfica. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Juventus4-2-3-14-3-3Benfica
GKDEFMIDFWD
1Perin22Weah4Gatti15Kalulu16McKennie19Thuram26Luiz7Conceiç.10Yıldız51Mbangula9Vlahović1Trubin44Araújo4Silva30Otamendi6Bah8Aursnes61Florent.10Kökçü11María14Pavlidis21Schjeld.

Náhradníci

Tréner: T. Motta

Náhradníci

Tréner: Bruno Lage

JuventusSila pozíciíBenfica
7.08
Ø Hodnotenie
7.13
7.28Brankár (1 v 1)7.18
0G 0A1G 0A
7.03Obranca (4 v 4)7.07
6G 2A0G 0A
6.99Záložník (5 v 3)7.02
3G 4A2G 6A
7.38Útočník (1 v 3)7.28
3G 1A9G 3A
Juventus4-2-3-1
1BrankárM. Perin7.3
22ObrancaT. Weah7.0
4ObrancaF. Gatti7.12G
15ObrancaP. Kalulu6.71A
16ObrancaW. McKennie7.34G1A
19ZáložníkK. Thuram6.91G1A
26ZáložníkDouglas Luiz
7ZáložníkFrancisco Conceição7.11G
10ZáložníkK. Yıldız7.01G3A
51ZáložníkS. Mbangula
9ÚtočníkD. Vlahović7.43G1A
Benfica4-3-3
1BrankárA. Trubin7.21G
44ObrancaTomás Araújo7.0
4ObrancaAntónio Silva7.1
30ObrancaN. Otamendi7.1
6ObrancaA. Bah
8ZáložníkF. Aursnes6.91G4A
61ZáložníkFlorentino7.01G
10ZáložníkO. Kökçü7.22A
11ÚtočníkÁ. Di María8.14G
14ÚtočníkV. Pavlidis6.42G2A
21ÚtočníkA. Schjelderup7.43G1A

Prehľad zápasu

Benfica zdolal Juventus 2:0. Zápas sa hral v UEFA Champions League 2024. Góly strelili: V. Pavlidis 16′, O. Kökçü 80′. Bolo udelených 3 žltých kariet. Juventus mal 67% držanie lopty, Benfica mal 33%. Juventus mal 17 striel (4 na bránu), Benfica mal 16 (6 na bránu). Očakávané góly: Juventus 0.95 — Benfica 2.39. Juventus urobil 3 striedaní, Benfica urobil 5.

Rivalita od 2018

Juventus vs Benfica vzájomné výsledky

4 stretnutí
Juventus
1
výhier
Remízy
1
Benfica
2
výhier
Góly spolu
14 · 3.5/zápas
Obaja skórovali
3/4 · 75%
Nad 2,5
2/4 · 50%

Aktuálna forma

Juventus

DDWWWD

Benfica

DWWWDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026