Menu

Sparta Praha vs Inter

epet ARENA, Praha22. januára 2025 o 21:00
Domáci

Sparta Praha

01
Hostia

Inter

Udalosti zápasu

Sparta Praha
Inter
Výkop
6′Denzel Dumfries
12′
L. Martínez

asistencia: A. Bastoni

Polčas
Victor Olatunji52′
VAR
63′Goal cancelled
63′
N. BarellaD. Frattesi
64′
D. DumfriesM. Darmian
67′Kristjan Asllani
M. RynešJ. Zelený
70′
71′
F. DimarcoCarlos Augusto
71′
K. AsllaniP. Zieliński
V. BirmančevićL. Haraslín
74′
V. OlatunjiE. Krasniqi
79′
T. WiesnerM. Suchomel
79′
82′
L. MartínezM. Taremi
Ermal Krasniqi90+5′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

2Shots on Goal4
3Shots off Goal4
10Total Shots12
5Blocked Shots4
6Shots insidebox8
4Shots outsidebox4
11Fouls7
4Corner Kicks3
0Offsides2
31%Ball Possession69%
2Yellow Cards2
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves2
310Total passes734
243Passes accurate664
78%Passes %90%
0.36expected_goals0.88
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Sparta Praha je 6.97, v porovnaní s 7.11 u Inter. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Sparta Praha je K. Kairinen (7.26), u Inter je to A. Bastoni (7.36).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Sparta Praha prispeli v tejto sezóne 7 gólmi a 8 asistenciami, na čele s V. Birmančević (5G). U Inter je to 10 gólov a 2 asistencií s lídrom L. Martínez (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Sparta Praha nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 7.11, zatiaľ čo Inter má 3 obrancov s priemerom 7.11. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Sparta Praha nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.88, oproti 5 u Inter s hodnotením 7.11. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Sparta Praha nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 7.04, v porovnaní s 2 u Inter s priemerom 7.05. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 87% u Sparta Praha a 82% u Inter. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Sparta Praha nazbierali v tejto sezóne 16 žltých kariet, v porovnaní s 12 u Inter. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Sparta Praha je 27.7 (najmladší: M. Ryneš (24), najstarší: F. Panák (30)), zatiaľ čo Inter má priemer 29.5 (najmladší: K. Asllani (23), najstarší: Y. Sommer (37)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Sparta Praha majú priemerne 15 ligových štartov, oproti 6 u Inter. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Sparta Praha3-5-23-5-2Inter
GKDEFMIDFWD
1Vindahl41Vitík27Panák25Sørensen28Wiesner18Sadílek6Kairinen20Laçi32Ryneš7Olatunji14Birmanč.1Sommer28Pavard6Vrij95Bastoni2Dumfries23Barella21Asllani22Mkhitar.32Dimarco10Martínez9Thuram

Náhradníci

Tréner: L. Friis

Náhradníci

Tréner: S. Inzaghi

Sparta PrahaSila pozíciíInter
6.97
Ø Hodnotenie
7.11
6.95Brankár (1 v 1)7.18
0G 0A0G 0A
7.11Obranca (3 v 3)7.11
1G 1A1G 1A
6.88Záložník (5 v 5)7.11
1G 5A3G 0A
7.04Útočník (2 v 2)7.05
5G 2A6G 1A
Sparta Praha3-5-2
1BrankárP. Vindahl7.0
41ObrancaM. Vitík
27ObrancaF. Panák7.11G
25ObrancaA. Sørensen7.11A
28ZáložníkT. Wiesner
18ZáložníkL. Sadílek6.7
6ZáložníkK. Kairinen7.31G4A
20ZáložníkQ. Laçi6.6
32ZáložníkM. Ryneš6.91A
7ÚtočníkV. Olatunji7.0
14ÚtočníkV. Birmančević7.15G2A
Inter3-5-2
1BrankárY. Sommer7.2
28ObrancaB. Pavard6.9
6ObrancaS. de Vrij7.1
95ObrancaA. Bastoni7.41G1A
2ZáložníkD. Dumfries7.02G
23ZáložníkN. Barella7.0
21ZáložníkK. Asllani7.2
22ZáložníkH. Mkhitaryan7.0
32ZáložníkF. Dimarco7.31G
10ÚtočníkL. Martínez7.14G
9ÚtočníkM. Thuram7.02G1A

Prehľad zápasu

Inter zdolal Sparta Praha 1:0. Zápas sa hral v UEFA Champions League 2024. Góly strelili: L. Martínez 12′. Bolo udelených 4 žltých kariet. Sparta Praha mal 31% držanie lopty, Inter mal 69%. Sparta Praha mal 10 striel (2 na bránu), Inter mal 12 (4 na bránu). Očakávané góly: Sparta Praha 0.36 — Inter 0.88. Sparta Praha urobil 4 striedaní, Inter urobil 5. VAR zasiahol: Goal cancelled (Denzel Dumfries 63′).

Aktuálna forma

Sparta Praha

WLWWWL

Inter

WDWWWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026