Menu

Rb Leipzig vs Sporting Cp

Red Bull Arena, Leipzig22. januára 2025 o 18:45
Domáci

RB Leipzig

21
Rozhodca: M. Lukjančukas

Udalosti zápasu

RB Leipzig
Sporting CP
Výkop
David Raum-5′
B. Šeško

asistencia: D. Raum

19′
29′
J. St. JusteGonçalo Inácio
Goal cancelled33′
VAR
Polčas
55′
C. HarderV. Gyökeres
55′
Geny CatamoDaniel Bragança
55′
Z. DebastH. Morita
X. SimonsY. Poulsen
61′
D. RaumL. Klostermann
61′
L. OpendaA. Nusa
62′
A. HaidaraK. Kampl
70′
75′
V. Gyökeres

asistencia: Daniel Bragança

76′
Iván FresnedaRicardo Esgaio
Y. Poulsen
78′
C. BaumgartnerA. Vermeeren
84′
Maarten Vandevoordt86′
Willi Orbán87′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal2
3Shots off Goal6
10Total Shots17
1Blocked Shots9
5Shots insidebox11
5Shots outsidebox6
15Fouls6
0Corner Kicks9
3Offsides3
47%Ball Possession53%
3Yellow Cards0
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves4
462Total passes499
381Passes accurate414
82%Passes %83%
2.32expected_goals0.92
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy RB Leipzig je 7.24, v porovnaní s 6.96 u Sporting CP. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč RB Leipzig je X. Simons (8.70), u Sporting CP je to Geovany Quenda (7.23).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky RB Leipzig prispeli v tejto sezóne 18 gólmi a 16 asistenciami, na čele s C. Baumgartner (13G). U Sporting CP je to 10 gólov a 7 asistencií s lídrom Trincão (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

RB Leipzig nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.18, zatiaľ čo Sporting CP má 4 obrancov s priemerom 6.83. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

RB Leipzig nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.52, oproti 4 u Sporting CP s hodnotením 7.00. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

RB Leipzig nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.80, v porovnaní s 2 u Sporting CP s priemerom 7.23. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 84% u RB Leipzig a 87% u Sporting CP. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu RB Leipzig nazbierali v tejto sezóne 21 žltých kariet, v porovnaní s 12 u Sporting CP. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky RB Leipzig je 25.2 (najmladší: E. Bitshiabu (20), najstarší: W. Orbán (33)), zatiaľ čo Sporting CP má priemer 23.7 (najmladší: Geovany Quenda (18), najstarší: J. St. Juste (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu RB Leipzig majú priemerne 15 ligových štartov, oproti 9 u Sporting CP. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

RB Leipzig4-2-2-24-4-2Sporting CP
GKDEFMIDFWD
26Vandevo.3Geertru.4Orbán5Bitshia.22Raum13Seiwald8Haidara14Baumgar.10Simons30Šeško11Openda1Israel22Fresneda26Diomande3Juste20Araújo21Catamo42Hjulmand6Debast57Quenda17Trincão19Harder

Náhradníci

Tréner: M. Rose

Náhradníci

Tréner: Rui Borges

RB LeipzigSila pozíciíSporting CP
7.24
Ø Hodnotenie
6.96
7.06Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
7.18Obranca (4 v 4)6.83
4G 6A3G 1A
7.52Záložník (4 v 4)7.00
14G 10A3G 3A
6.80Útočník (2 v 2)7.23
0G 0A4G 3A
RB Leipzig4-2-2-2
26BrankárM. Vandevoordt7.1
3ObrancaL. Geertruida
4ObrancaW. Orbán7.31G
5ObrancaE. Bitshiabu6.9
22ObrancaD. Raum7.43G6A
13ZáložníkN. Seiwald6.92A
8ZáložníkA. Haidara
14ZáložníkC. Baumgartner7.013G7A
10ZáložníkX. Simons8.71G1A
30ÚtočníkB. Šeško
11ÚtočníkL. Openda6.8
Sporting CP4-4-2
1BrankárF. Israel
22ObrancaIván Fresneda6.6
26ObrancaO. Diomande6.91G
3ObrancaJ. St. Juste
20ObrancaM. Araújo7.02G1A
21ZáložníkGeny Catamo6.91G1A
42ZáložníkM. Hjulmand7.1
6ZáložníkZ. Debast6.8
57ZáložníkGeovany Quenda7.22G2A
17ÚtočníkTrincão7.24G3A
19ÚtočníkC. Harder

Prehľad zápasu

RB Leipzig zdolal Sporting CP 2:1. Zápas sa hral v UEFA Champions League 2024. Góly strelili: B. Šeško 19′, V. Gyökeres 75′, Y. Poulsen 78′. Bolo udelených 3 žltých kariet. RB Leipzig mal 47% držanie lopty, Sporting CP mal 53%. RB Leipzig mal 10 striel (6 na bránu), Sporting CP mal 17 (2 na bránu). Očakávané góly: RB Leipzig 2.32 — Sporting CP 0.92. RB Leipzig urobil 5 striedaní, Sporting CP urobil 5. VAR zasiahol: Goal cancelled (David Raum 33′).

Aktuálna forma

RB Leipzig

LWWWWW

Sporting CP

WDDDLD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026