Menu

Benfica vs Barcelona

Estádio do Sport Lisboa e Benfica, Lisboa21. januára 2025 o 21:00
Domáci

Benfica

45
Hostia

Barcelona

Rozhodca: D. Makkelie

Udalosti zápasu

Benfica
Barcelona
Výkop
V. Pavlidis

asistencia: Álvaro Fernández

2′
VAR
12′Penalty confirmed
13′
R. Lewandowski

Penalty

V. Pavlidis
22′
V. Pavlidis

Penalty

30′
36′Gavi
Polčas
F. AursnesL. Barreiro
61′
61′
Marc CasadóF. de Jong
62′
GaviFermín López
66′Jules Koundé
R. Araujo

Own Goal

68′
K. AktürkoğluA. Bah
71′
A. SchjelderupÁ. Di María
71′
74′
Alejandro BaldeFerran Torres
74′
J. KoundéEric García
78′
R. Lewandowski

Penalty

O. KökçüB. Rollheiser
80′
V. PavlidisZ. Amdouni
80′
86′
Eric García

asistencia: Pedri

90+4′Frenkie de Jong
90+2′
Lamine YamalGerard Martín
90+6′
Raphinha

asistencia: Ferran Torres

Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal11
1Shots off Goal6
10Total Shots22
4Blocked Shots5
9Shots insidebox12
1Shots outsidebox10
9Fouls9
2Corner Kicks6
5Offsides1
26%Ball Possession74%
1Yellow Cards4
1Red Cards0
6Goalkeeper Saves2
250Total passes731
177Passes accurate658
71%Passes %90%
3.34expected_goals3.63
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Benfica je 7.04, v porovnaní s 6.95 u Barcelona. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Benfica je A. Schjelderup (7.37), u Barcelona je to Lamine Yamal (8.14).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Benfica prispeli v tejto sezóne 9 gólmi a 9 asistenciami, na čele s A. Schjelderup (3G). U Barcelona je to 15 gólov a 10 asistencií s lídrom Lamine Yamal (6G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Benfica nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.07, zatiaľ čo Barcelona má 4 obrancov s priemerom 6.73. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Benfica nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 7.02, oproti 5 u Barcelona s hodnotením 7.24. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Benfica nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.00, v porovnaní s 1 u Barcelona s priemerom 6.84. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 80% u Benfica a 86% u Barcelona. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Benfica nazbierali v tejto sezóne 11 žltých kariet, v porovnaní s 12 u Barcelona. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Benfica je 26.2 (najmladší: A. Schjelderup (21), najstarší: N. Otamendi (37)), zatiaľ čo Barcelona má priemer 25.3 (najmladší: Pau Cubarsí (18), najstarší: R. Lewandowski (37)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Benfica majú priemerne 10 ligových štartov, oproti 8 u Barcelona. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Benfica4-3-34-2-3-1Barcelona
GKDEFMIDFWD
1Trubin44Araújo4Silva30Otamendi3Fernánd.8Aursnes61Florent.10Kökçü17Aktürko.14Pavlidis21Schjeld.25Szczęsny23Koundé4Araujo2Cubarsí3Balde17Casadó8Pedri19Yamal6Gavi11Raphinha9Lewando.

Náhradníci

Tréner: Bruno Lage

Náhradníci

Tréner: H. Flick

BenficaSila pozíciíBarcelona
7.04
Ø Hodnotenie
6.95
7.18Brankár (1 v 1)6.45
1G 0A0G 0A
7.07Obranca (4 v 4)6.73
0G 0A2G 2A
7.02Záložník (3 v 5)7.24
2G 6A9G 8A
7.00Útočník (3 v 1)6.84
6G 3A4G 0A
Benfica4-3-3
1BrankárA. Trubin7.21G
44ObrancaTomás Araújo7.0
4ObrancaAntónio Silva7.1
30ObrancaN. Otamendi7.1
3ObrancaÁlvaro Fernández
8ZáložníkF. Aursnes6.91G4A
61ZáložníkFlorentino7.01G
10ZáložníkO. Kökçü7.22A
17ÚtočníkK. Aktürkoğlu7.21G
14ÚtočníkV. Pavlidis6.42G2A
21ÚtočníkA. Schjelderup7.43G1A
Barcelona4-2-3-1
25BrankárW. Szczęsny6.5
23ObrancaJ. Koundé6.72G1A
4ObrancaR. Araujo6.6
2ObrancaPau Cubarsí6.9
3ObrancaAlejandro Balde6.71A
17ZáložníkMarc Casadó6.7
8ZáložníkPedri7.22A
19ZáložníkLamine Yamal8.16G4A
6ZáložníkGavi6.8
11ZáložníkRaphinha7.33G2A
9ÚtočníkR. Lewandowski6.84G

Prehľad zápasu

Barcelona zdolal Benfica 5:4. Zápas sa hral v UEFA Champions League 2024. Góly strelili: V. Pavlidis 2′, R. Lewandowski 13′ (pen.), V. Pavlidis 22′, V. Pavlidis 30′ (pen.), Raphinha 64′, R. Araujo 68′ (o.g.), R. Lewandowski 78′ (pen.), Eric García 86′, Raphinha 90′. Bolo udelených 5 žltých kariet, 1 červených kariet. Benfica mal 26% držanie lopty, Barcelona mal 74%. Benfica mal 10 striel (5 na bránu), Barcelona mal 22 (11 na bránu). Očakávané góly: Benfica 3.34 — Barcelona 3.63. Benfica urobil 5 striedaní, Barcelona urobil 5. VAR zasiahol: Penalty confirmed (Alejandro Balde 12′).

Rivalita od 2012

Benfica vs Barcelona vzájomné výsledky

6 stretnutí
Benfica
1
výhier
Remízy
2
Barcelona
3
výhier
Góly spolu
10 · 1.7/zápas
Obaja skórovali
1/6 · 17%
Nad 2,5
2/6 · 33%

Aktuálna forma

Benfica

DWWWDW

Barcelona

WWWWWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026