Menu

Monaco vs Aston Villa

Stade Louis-II, Monaco21. januára 2025 o 18:45
Domáci

Monaco

10
Rozhodca: S. Vinčić

Udalosti zápasu

Monaco
Aston Villa
Výkop
W. Singo
8′
Polčas
49′Lucas Digne
57′
L. BaileyJ. Durán
L. CamaraS. Magassa
65′
E. Ben SeghirA. Golovin
66′
67′
L. DigneI. Maatsen
T. MinaminoL. Michal
78′
D. ZakariaJ. Teze
79′
82′Morgan Rogers
86′
M. RogersJ. Ramsey
86′
E. BuendíaL. Bogarde
Aleksandr Golovin90+2′
90+2′Boubacar Kamara
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal5
4Shots off Goal4
12Total Shots10
4Blocked Shots1
10Shots insidebox9
2Shots outsidebox1
14Fouls14
4Corner Kicks7
4Offsides2
39%Ball Possession61%
1Yellow Cards3
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves3
320Total passes508
242Passes accurate423
76%Passes %83%
1.57expected_goals0.97
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Monaco je 6.57, v porovnaní s 6.88 u Aston Villa. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Monaco je L. Camara (7.00), u Aston Villa je to Y. Tielemans (7.19).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Monaco prispeli v tejto sezóne 2 gólmi a 4 asistenciami, na čele s M. Akliouche (1G). U Aston Villa je to 31 gólov a 26 asistencií s lídrom O. Watkins (12G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Monaco nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.45, zatiaľ čo Aston Villa má 4 obrancov s priemerom 6.83. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Monaco nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.71, oproti 5 u Aston Villa s hodnotením 6.91. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Monaco nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.70, v porovnaní s 1 u Aston Villa s priemerom 6.76. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 83% u Monaco a 82% u Aston Villa. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Monaco nazbierali v tejto sezóne 10 žltých kariet, v porovnaní s 36 u Aston Villa. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Monaco je 25.0 (najmladší: C. Mawissa (20), najstarší: T. Minamino (30)), zatiaľ čo Aston Villa má priemer 28.8 (najmladší: M. Rogers (23), najstarší: E. Martínez (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Monaco majú priemerne 5 ligových štartov, oproti 27 u Aston Villa. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Monaco4-2-3-14-2-3-1Aston Villa
GKDEFMIDFWD
1Majecki2Vanders.17Singo5Kehrer13Mawissa15Camara6Zakaria11Akliouc.18Minamino7Seghir36Embolo23Martínez2Cash4Konsa5Mings12Digne44Kamara8Tielema.31Bailey27Rogers10Buendía11Watkins

Náhradníci

Tréner: A. Hütter

Náhradníci

Tréner: Unai Emery

MonacoSila pozíciíAston Villa
6.57
Ø Hodnotenie
6.88
6.30Brankár (1 v 1)6.98
0G 0A0G 1A
6.45Obranca (4 v 4)6.83
0G 0A3G 8A
6.71Záložník (5 v 5)6.91
2G 4A16G 15A
6.70Útočník (1 v 1)6.76
0G 0A12G 2A
Monaco4-2-3-1
1BrankárR. Majecki6.3
2ObrancaVanderson6.5
17ObrancaW. Singo6.2
5ObrancaT. Kehrer6.5
13ObrancaC. Mawissa6.5
15ZáložníkL. Camara7.0
6ZáložníkD. Zakaria6.7
11ZáložníkM. Akliouche6.81G3A
18ZáložníkT. Minamino6.71G1A
7ZáložníkE. Ben Seghir6.3
36ÚtočníkB. Embolo6.7
Aston Villa4-2-3-1
23BrankárE. Martínez7.01A
2ObrancaM. Cash6.93G3A
4ObrancaE. Konsa7.0
5ObrancaT. Mings6.7
12ObrancaL. Digne6.85A
44ZáložníkB. Kamara7.11G3A
8ZáložníkY. Tielemans7.24A
31ZáložníkL. Bailey6.61A
27ZáložníkM. Rogers6.89G5A
10ZáložníkE. Buendía6.86G2A
11ÚtočníkO. Watkins6.812G2A

Prehľad zápasu

Monaco zdolal Aston Villa 1:0. Zápas sa hral v UEFA Champions League 2024. Góly strelili: W. Singo 8′. Bolo udelených 4 žltých kariet. Monaco mal 39% držanie lopty, Aston Villa mal 61%. Monaco mal 12 striel (4 na bránu), Aston Villa mal 10 (5 na bránu). Očakávané góly: Monaco 1.57 — Aston Villa 0.97. Monaco urobil 4 striedaní, Aston Villa urobil 4.

Aktuálna forma

Monaco

WDDLWW

Aston Villa

DWLLLW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026