Menu

Feyenoord vs Sparta Praha

Stadion Feijenoord, Rotterdam11. decembra 2024 o 21:00
Domáci

Feyenoord

42
Rozhodca: T. Stieler

Udalosti zápasu

Feyenoord
Sparta Praha
Výkop
G. Trauner
8′
10′Peter Vindahl Jensen
Igor Paixão

asistencia: S. Giménez

10′
A. Hadj Moussa

asistencia: B. Nieuwkoop

30′
37′Asger Sørensen
42′
Albion Rrahmani
Polčas
Santiago Giménez51′
53′Martin Vitík
G. SmalT. Beelen
59′
S. Giménez
63′
68′
M. SolbakkenQ. Laçi
68′
E. CobbautF. Panák
S. GiménezI. Osman
69′
B. NieuwkoopHugo Bueno
75′
A. Hadj MoussaC. Stengs
75′
Hwang In-BeomR. Zerrouki
75′
77′
Albion RrahmaniV. Olatunji
77′
V. BirmančevićE. Krasniqi
79′
T. Beelen

Own Goal

83′
M. RynešJ. Zelený
90′Jaroslav Zelený
Riadny čas

Štatistiky zápasu

9Shots on Goal5
4Shots off Goal3
13Total Shots13
0Blocked Shots5
11Shots insidebox8
2Shots outsidebox5
6Fouls16
5Corner Kicks5
4Offsides1
57%Ball Possession43%
1Yellow Cards4
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves5
496Total passes370
395Passes accurate278
80%Passes %75%
0.95expected_goals0.66
-1goals_prevented-1

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Feyenoord je 7.00, v porovnaní s 7.02 u Sparta Praha. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Feyenoord je A. Hadj Moussa (7.65), u Sparta Praha je to K. Kairinen (7.26).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Feyenoord prispeli v tejto sezóne 3 gólmi a 3 asistenciami, na čele s B. Nieuwkoop (1G). U Sparta Praha je to 16 gólov a 10 asistencií s lídrom Albion Rrahmani (10G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Feyenoord nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.82, zatiaľ čo Sparta Praha má 3 obrancov s priemerom 7.17. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Feyenoord nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.95, oproti 5 u Sparta Praha s hodnotením 6.95. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Feyenoord nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.18, v porovnaní s 2 u Sparta Praha s priemerom 7.02. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 78% u Feyenoord a 82% u Sparta Praha. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Feyenoord nazbierali v tejto sezóne 3 žltých kariet, v porovnaní s 18 u Sparta Praha. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Feyenoord je 26.8 (najmladší: A. Milambo (20), najstarší: G. Trauner (33)), zatiaľ čo Sparta Praha má priemer 26.8 (najmladší: M. Ryneš (24), najstarší: A. Sørensen (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Feyenoord majú priemerne 3 ligových štartov, oproti 17 u Sparta Praha. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Feyenoord4-3-33-5-2Sparta Praha
GKDEFMIDFWD
22Wellenr.2Nieuwko.18Trauner33Hancko5Smal27Milambo4In-Beom8Timber23Moussa29Giménez14Paixão1Vindahl41Vitík25Sørensen33Cobbaut28Wiesner18Sadílek6Kairinen4Solbakk.32Ryneš10Rrahmani14Birmanč.

Náhradníci

Tréner: B. Priske

Náhradníci

Tréner: L. Friis

FeyenoordSila pozíciíSparta Praha
7.00
Ø Hodnotenie
7.02
7.15Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
6.82Obranca (4 v 3)7.17
1G 0A0G 1A
6.95Záložník (3 v 5)6.95
1G 3A1G 5A
7.18Útočník (3 v 2)7.02
1G 0A15G 4A
Feyenoord4-3-3
22BrankárT. Wellenreuther7.2
2ObrancaB. Nieuwkoop6.91G
18ObrancaG. Trauner6.8
33ObrancaD. Hancko
5ObrancaG. Smal
27ZáložníkA. Milambo7.01A
4ZáložníkHwang In-Beom7.22A
8ZáložníkQ. Timber6.71G
23ÚtočníkA. Hadj Moussa7.71G
29ÚtočníkS. Giménez
14ÚtočníkIgor Paixão6.7
Sparta Praha3-5-2
1BrankárP. Vindahl7.0
41ObrancaM. Vitík
25ObrancaA. Sørensen7.11A
33ObrancaE. Cobbaut7.2
28ZáložníkT. Wiesner
18ZáložníkL. Sadílek6.7
6ZáložníkK. Kairinen7.31G4A
4ZáložníkM. Solbakken
32ZáložníkM. Ryneš6.91A
10ÚtočníkAlbion Rrahmani7.010G2A
14ÚtočníkV. Birmančević7.15G2A

Prehľad zápasu

Feyenoord zdolal Sparta Praha 4:2. Zápas sa hral v UEFA Champions League 2024. Góly strelili: G. Trauner 8′, Igor Paixão 10′, A. Hadj Moussa 30′, Albion Rrahmani 42′, S. Giménez 63′, T. Beelen 79′ (o.g.). Bolo udelených 5 žltých kariet. Feyenoord mal 57% držanie lopty, Sparta Praha mal 43%. Feyenoord mal 13 striel (9 na bránu), Sparta Praha mal 13 (5 na bránu). Očakávané góly: Feyenoord 0.95 — Sparta Praha 0.66. Feyenoord urobil 5 striedaní, Sparta Praha urobil 5.

Aktuálna forma

Feyenoord

WWDDDW

Sparta Praha

WLWWWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026