Menu

Benfica vs Bologna

Estádio do Sport Lisboa e Benfica, Lisboa11. decembra 2024 o 21:00
Domáci

Benfica

00
Hostia

Bologna

Rozhodca: R. Petrescu

Udalosti zápasu

Benfica
Bologna
Výkop
Goal cancelled3′
VAR
Vangelis Pavlidis24′
Polčas
53′Giovanni Fabbian
Alexander Bah59′
62′Nicolò Casale
Orkun Kökçü63′
71′Lewis Ferguson
V. PavlidisZ. Amdouni
72′
K. AktürkoğluJ. Beste
72′
72′
K. UrbańskiD. Ndoye
73′
N. CasaleJ. Lucumí
73′
G. FabbianT. Pobega
73′
N. MoroR. Freuler
Nicolás Otamendi76′
O. KökçüArthur Cabral
80′
88′
S. PoschT. Corazza
89′Remo Freuler
90+5′Sam Beukema
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal1
2Shots off Goal2
15Total Shots6
8Blocked Shots3
13Shots insidebox3
2Shots outsidebox3
14Fouls13
10Corner Kicks4
1Offsides2
49%Ball Possession51%
5Yellow Cards5
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves5
405Total passes428
327Passes accurate350
81%Passes %82%
1.27expected_goals0.21
1goals_prevented1

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Benfica je 7.11, v porovnaní s 6.76 u Bologna. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Benfica je Á. Di María (8.06), u Bologna je to N. Moro (7.20).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Benfica prispeli v tejto sezóne 10 gólmi a 8 asistenciami, na čele s Á. Di María (4G). U Bologna je to 7 gólov a 6 asistencií s lídrom G. Fabbian (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Benfica nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.04, zatiaľ čo Bologna má 4 obrancov s priemerom 6.73. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Benfica nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 7.02, oproti 5 u Bologna s hodnotením 6.84. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Benfica nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.23, v porovnaní s 1 u Bologna s priemerom 6.52. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 79% u Benfica a 80% u Bologna. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Benfica nazbierali v tejto sezóne 8 žltých kariet, v porovnaní s 12 u Bologna. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Benfica je 28.4 (najmladší: Tomás Araújo (23), najstarší: N. Otamendi (37)), zatiaľ čo Bologna má priemer 26.8 (najmladší: G. Fabbian (22), najstarší: Ł. Skorupski (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Benfica majú priemerne 8 ligových štartov, oproti 16 u Bologna. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Benfica4-3-34-2-3-1Bologna
GKDEFMIDFWD
1Trubin6Bah44Araújo30Otamendi3Fernánd.8Aursnes61Florent.10Kökçü11María14Pavlidis17Aktürko.1Skorups.3Posch31Beukema15Casale2Holm19Ferguson6Moro82Urbański80Fabbian14Iling-J.24Dallinga

Náhradníci

Tréner: Bruno Lage

Náhradníci

Tréner: V. Italiano

BenficaSila pozíciíBologna
7.11
Ø Hodnotenie
6.76
7.18Brankár (1 v 1)6.82
1G 0A0G 0A
7.04Obranca (4 v 4)6.73
0G 0A1G 4A
7.02Záložník (3 v 5)6.84
2G 6A4G 0A
7.23Útočník (3 v 1)6.52
7G 2A2G 2A
Benfica4-3-3
1BrankárA. Trubin7.21G
6ObrancaA. Bah
44ObrancaTomás Araújo7.0
30ObrancaN. Otamendi7.1
3ObrancaÁlvaro Fernández
8ZáložníkF. Aursnes6.91G4A
61ZáložníkFlorentino7.01G
10ZáložníkO. Kökçü7.22A
11ÚtočníkÁ. Di María8.14G
14ÚtočníkV. Pavlidis6.42G2A
17ÚtočníkK. Aktürkoğlu7.21G
Bologna4-2-3-1
1BrankárŁ. Skorupski6.8
3ObrancaS. Posch
31ObrancaS. Beukema
15ObrancaN. Casale6.6
2ObrancaE. Holm6.81G4A
19ZáložníkL. Ferguson6.71G
6ZáložníkN. Moro7.21G
82ZáložníkK. Urbański
80ZáložníkG. Fabbian6.62G
14ZáložníkS. Iling-Junior
24ÚtočníkT. Dallinga6.52G2A

Prehľad zápasu

Benfica a Bologna remizovali 0:0. Zápas sa hral v UEFA Champions League 2024. Bolo udelených 10 žltých kariet. Benfica mal 49% držanie lopty, Bologna mal 51%. Benfica mal 15 striel (5 na bránu), Bologna mal 6 (1 na bránu). Očakávané góly: Benfica 1.27 — Bologna 0.21. Benfica urobil 3 striedaní, Bologna urobil 5. VAR zasiahol: Goal cancelled (Vangelis Pavlidis 3′).

Aktuálna forma

Benfica

DWWWDW

Bologna

DLLLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026