Menu

Rb Leipzig vs Aston Villa

Red Bull Arena, Leipzig10. decembra 2024 o 21:00
Domáci

RB Leipzig

23
Rozhodca: M. Mariani

Udalosti zápasu

RB Leipzig
Aston Villa
Výkop
3′
J. McGinn

asistencia: O. Watkins

L. Openda

asistencia: N. Seiwald

27′
45′Lucas Digne
Polčas
A. HaidaraK. Kampl
46′
46′
O. WatkinsJ. Durán
52′
J. Durán

asistencia: Y. Tielemans

VAR
59′Goal cancelled
C. Baumgartner

asistencia: L. Openda

62′
71′
M. CashK. Nedeljković
B. ŠeškoAndré Silva
76′
76′
J. McGinnE. Buendía
Benjamin Henrichs81′
83′
L. DigneI. Maatsen
83′
Y. TielemansR. Barkley
A. VermeerenL. Klostermann
84′
85′
R. Barkley
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal8
7Shots off Goal8
17Total Shots19
5Blocked Shots3
12Shots insidebox11
5Shots outsidebox8
12Fouls7
5Corner Kicks7
3Offsides2
47%Ball Possession53%
1Yellow Cards2
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves3
448Total passes509
380Passes accurate436
85%Passes %86%
2.23expected_goals2.14
1goals_prevented1

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy RB Leipzig je 6.95, v porovnaní s 6.93 u Aston Villa. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč RB Leipzig je W. Orbán (7.25), u Aston Villa je to Y. Tielemans (7.19).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky RB Leipzig prispeli v tejto sezóne 19 gólmi a 12 asistenciami, na čele s C. Baumgartner (13G). U Aston Villa je to 29 gólov a 27 asistencií s lídrom O. Watkins (12G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

RB Leipzig nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.94, zatiaľ čo Aston Villa má 4 obrancov s priemerom 6.90. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

RB Leipzig nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.04, oproti 5 u Aston Villa s hodnotením 6.98. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

RB Leipzig nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.80, v porovnaní s 1 u Aston Villa s priemerom 6.76. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 83% u RB Leipzig a 82% u Aston Villa. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu RB Leipzig nazbierali v tejto sezóne 15 žltých kariet, v porovnaní s 33 u Aston Villa. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky RB Leipzig je 26.3 (najmladší: A. Vermeeren (20), najstarší: P. Gulácsi (35)), zatiaľ čo Aston Villa má priemer 28.7 (najmladší: M. Rogers (23), najstarší: E. Martínez (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu RB Leipzig majú priemerne 18 ligových štartov, oproti 29 u Aston Villa. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

RB Leipzig4-4-24-2-3-1Aston Villa
GKDEFMIDFWD
1Gulácsi13Seiwald3Geertru.4Orbán39Henrichs14Baumgar.18Vermeer.8Haidara7Nusa30Šeško11Openda23Martínez4Konsa3Carlos14Torres12Digne8Tielema.44Kamara2Cash27Rogers7McGinn11Watkins

Náhradníci

Tréner: M. Rose

Náhradníci

Tréner: Unai Emery

RB LeipzigSila pozíciíAston Villa
6.95
Ø Hodnotenie
6.93
6.94Brankár (1 v 1)6.98
0G 0A0G 1A
6.94Obranca (4 v 4)6.90
2G 2A0G 5A
7.04Záložník (4 v 5)6.98
17G 10A17G 19A
6.80Útočník (2 v 1)6.76
0G 0A12G 2A
RB Leipzig4-4-2
1BrankárP. Gulácsi6.9
13ObrancaN. Seiwald6.92A
3ObrancaL. Geertruida
4ObrancaW. Orbán7.31G
39ObrancaB. Henrichs6.71G
14ZáložníkC. Baumgartner7.013G7A
18ZáložníkA. Vermeeren
8ZáložníkA. Haidara
7ZáložníkA. Nusa7.14G3A
30ÚtočníkB. Šeško
11ÚtočníkL. Openda6.8
Aston Villa4-2-3-1
23BrankárE. Martínez7.01A
4ObrancaE. Konsa7.0
3ObrancaDiego Carlos
14ObrancaPau Torres6.9
12ObrancaL. Digne6.85A
8ZáložníkY. Tielemans7.24A
44ZáložníkB. Kamara7.11G3A
2ZáložníkM. Cash6.93G3A
27ZáložníkM. Rogers6.89G5A
7ZáložníkJ. McGinn6.94G4A
11ÚtočníkO. Watkins6.812G2A

Prehľad zápasu

Aston Villa zdolal RB Leipzig 3:2. Zápas sa hral v UEFA Champions League 2024. Góly strelili: J. McGinn 3′, L. Openda 27′, J. Durán 52′, C. Baumgartner 62′, R. Barkley 85′. Bolo udelených 3 žltých kariet. RB Leipzig mal 47% držanie lopty, Aston Villa mal 53%. RB Leipzig mal 17 striel (5 na bránu), Aston Villa mal 19 (8 na bránu). Očakávané góly: RB Leipzig 2.23 — Aston Villa 2.14. RB Leipzig urobil 3 striedaní, Aston Villa urobil 5. VAR zasiahol: Goal cancelled (Jhon Durán 59′).

Rivalita od 2024

RB Leipzig vs Aston Villa vzájomné výsledky

1 stretnutí
RB Leipzig
1
výhier
Remízy
0
Aston Villa
0
výhier
Góly spolu
2 · 2.0/zápas
Obaja skórovali
0/1 · 0%
Nad 2,5
0/1 · 0%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 20 v 2024Všetkých 1 stretnutí

Aktuálna forma

RB Leipzig

LWWWWW

Aston Villa

DWLLLW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026