Menu

Psv Eindhoven vs Shakhtar Donetsk

Philips Stadion, Eindhoven27. novembra 2024 o 21:00
Rozhodca: U. Schnyder

Udalosti zápasu

PSV Eindhoven
Shakhtar Donetsk
Výkop
8′
D. Sikan

asistencia: Y. Konoplia

37′
O. Zubkov

asistencia: Y. Konoplia

Polčas
M. DamsR. Pepi
46′
55′
D. SikanEguinaldo
Olivier Boscagli59′
N. LangG. Til
64′
66′
O. ZubkovT. Stepanenko
71′
KevinB. Franjić
O. BoscagliH. Lozano
74′
Ismael Saibari85′
87′Dmytro Kryskiv
M. Tillman
87′
R. KarsdorpR. Ledezma
89′
Malik Tillman90+1′
M. Tillman
90′
R. Pepi
90+5′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

18Shots on Goal3
7Shots off Goal5
35Total Shots12
10Blocked Shots4
21Shots insidebox8
14Shots outsidebox4
4Fouls2
12Corner Kicks5
1Offsides0
69%Ball Possession31%
3Yellow Cards1
0Red Cards1
1Goalkeeper Saves15
607Total passes278
540Passes accurate211
89%Passes %76%
2.78expected_goals1.03
1goals_prevented1

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy PSV Eindhoven je 7.12, v porovnaní s 7.10 u Shakhtar Donetsk. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč PSV Eindhoven je M. Tillman (8.22), u Shakhtar Donetsk je to H. Sudakov (7.75).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky PSV Eindhoven prispeli v tejto sezóne 15 gólmi a 7 asistenciami, na čele s R. Flamingo (3G). U Shakhtar Donetsk je to 3 gólov a 7 asistencií s lídrom Y. Konoplia (1G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

PSV Eindhoven nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.94, zatiaľ čo Shakhtar Donetsk má 4 obrancov s priemerom 7.19. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

PSV Eindhoven nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 7.42, oproti 5 u Shakhtar Donetsk s hodnotením 7.11. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

PSV Eindhoven nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.11, v porovnaní s 1 u Shakhtar Donetsk s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 53% u PSV Eindhoven a 87% u Shakhtar Donetsk. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu PSV Eindhoven nazbierali v tejto sezóne 17 žltých kariet, v porovnaní s 10 u Shakhtar Donetsk. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky PSV Eindhoven je 26.4 (najmladší: M. Dams (21), najstarší: L. de Jong (35)), zatiaľ čo Shakhtar Donetsk má priemer 25.0 (najmladší: Kevin (22), najstarší: M. Matviienko (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu PSV Eindhoven majú priemerne 10 ligových štartov, oproti 16 u Shakhtar Donetsk. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

PSV Eindhoven4-3-34-1-4-1Shakhtar Donetsk
GKDEFMIDFWD
1Benítez2Karsdorp6Flamingo18Boscagli32Dams34Saibari17Júnior7Tillman11Bakayoko9Jong10Lang31Riznyk26Konoplia5Bondar22Matviie.13Henrique8Kryskiv11Zubkov21Bondare.10Sudakov37Kevin14Sikan

Náhradníci

Tréner: P. Bosz

Náhradníci

Tréner: M. Pusic

PSV EindhovenSila pozíciíShakhtar Donetsk
7.12
Ø Hodnotenie
7.10
7.02Brankár (1 v 1)6.74
0G 0A0G 1A
6.94Obranca (4 v 4)7.19
3G 0A2G 3A
7.42Záložník (3 v 5)7.11
6G 3A1G 3A
7.11Útočník (3 v 1)
6G 4A0G 0A
PSV Eindhoven4-3-3
1BrankárW. Benítez7.0
2ObrancaR. Karsdorp6.6
6ObrancaR. Flamingo7.23G
18ObrancaO. Boscagli7.2
32ObrancaM. Dams6.8
34ZáložníkI. Saibari7.13G1A
17ZáložníkMauro Júnior7.0
7ZáložníkM. Tillman8.23G2A
11ÚtočníkJ. Bakayoko7.22G1A
9ÚtočníkL. de Jong7.12G1A
10ÚtočníkN. Lang7.02G2A
Shakhtar Donetsk4-1-4-1
31BrankárD. Riznyk6.71A
26ObrancaY. Konoplia7.01G2A
5ObrancaV. Bondar7.01G
22ObrancaM. Matviienko7.2
13ObrancaPedro Henrique7.41A
8ZáložníkD. Kryskiv6.8
11ZáložníkO. Zubkov
21ZáložníkA. Bondarenko6.92A
10ZáložníkH. Sudakov7.81A
37ZáložníkKevin6.91G
14ÚtočníkD. Sikan

Prehľad zápasu

PSV Eindhoven zdolal Shakhtar Donetsk 3:2. Zápas sa hral v UEFA Champions League 2024. Góly strelili: D. Sikan 8′, O. Zubkov 37′, M. Tillman 87′, M. Tillman 90′, R. Pepi 90′. Bolo udelených 4 žltých kariet, 1 červených kariet. PSV Eindhoven mal 69% držanie lopty, Shakhtar Donetsk mal 31%. PSV Eindhoven mal 35 striel (18 na bránu), Shakhtar Donetsk mal 12 (3 na bránu). Očakávané góly: PSV Eindhoven 2.78 — Shakhtar Donetsk 1.03. PSV Eindhoven urobil 4 striedaní, Shakhtar Donetsk urobil 3.

Aktuálna forma

PSV Eindhoven

WWWWWW

Shakhtar Donetsk

LWLWWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026