Menu

Paris Saint Germain vs Atletico Madrid

Parc des Princes, Paris6. novembra 2024 o 21:00

Udalosti zápasu

Paris Saint Germain
Atletico Madrid
Výkop
W. Zaïre-Emery

asistencia: O. Dembélé

14′
18′
N. Molina
Polčas
60′
Javi GalánReinildo
60′
R. De PaulKoke
60′
G. SimeoneRodrigo Riquelme
João NevesFabián Ruiz
67′
Marco AsensioLee Kang-In
67′
67′
J. AlvarezÁ. Correa
W. Zaïre-EmeryR. Kolo Muani
73′
78′
C. GallagherSamuel Lino
O. DembéléD. Doué
90′
90+3′
Á. Correa

asistencia: A. Griezmann

Riadny čas

Štatistiky zápasu

9Shots on Goal3
8Shots off Goal1
22Total Shots4
5Blocked Shots0
14Shots insidebox3
8Shots outsidebox1
9Fouls11
6Corner Kicks0
2Offsides1
71%Ball Possession29%
0Yellow Cards1
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves8
870Total passes351
793Passes accurate260
91%Passes %74%
2.09expected_goals0.67
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Paris Saint Germain je 7.03, v porovnaní s 6.93 u Atletico Madrid. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Paris Saint Germain je Vitinha (7.62), u Atletico Madrid je to J. Alvarez (7.55).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Paris Saint Germain prispeli v tejto sezóne 24 gólmi a 20 asistenciami, na čele s O. Dembélé (7G). U Atletico Madrid je to 15 gólov a 10 asistencií s lídrom J. Alvarez (10G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Paris Saint Germain nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.98, zatiaľ čo Atletico Madrid má 4 obrancov s priemerom 6.58. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Paris Saint Germain nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 7.12, oproti 4 u Atletico Madrid s hodnotením 7.00. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Paris Saint Germain nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.99, v porovnaní s 2 u Atletico Madrid s priemerom 7.25. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 89% u Paris Saint Germain a 83% u Atletico Madrid. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Paris Saint Germain nazbierali v tejto sezóne 8 žltých kariet, v porovnaní s 8 u Atletico Madrid. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Paris Saint Germain je 24.7 (najmladší: W. Zaïre-Emery (19), najstarší: Marquinhos (31)), zatiaľ čo Atletico Madrid má priemer 28.0 (najmladší: Pablo Barrios (22), najstarší: A. Griezmann (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Paris Saint Germain majú priemerne 14 ligových štartov, oproti 9 u Atletico Madrid. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Paris Saint Germain4-3-34-4-2Atletico Madrid
GKDEFMIDFWD
1Donnaru.2Hakimi5Marquin.51Pacho25Mendes33Zaïre-E.17Vitinha87Neves10Dembélé11Asensio29Barcola13Oblak16Molina20Witsel15Lenglet21Galán22Simeone5Paul8Barrios4Gallagh.7Griezma.19Alvarez

Náhradníci

Tréner: Luis Enrique

Náhradníci

Tréner: D. Simeone

Paris Saint GermainSila pozíciíAtletico Madrid
7.03
Ø Hodnotenie
6.93
Brankár (1 v 1)7.06
0G 0A0G 1A
6.98Obranca (4 v 4)6.58
7G 9A0G 0A
7.12Záložník (3 v 4)7.00
8G 5A3G 2A
6.99Útočník (3 v 2)7.25
9G 6A12G 7A
Paris Saint Germain4-3-3
1BrankárG. Donnarumma
2ObrancaA. Hakimi6.81G6A
5ObrancaMarquinhos7.12G
51ObrancaW. Pacho7.02G1A
25ObrancaNuno Mendes7.12G2A
33ZáložníkW. Zaïre-Emery6.61A
17ZáložníkVitinha7.66G1A
87ZáložníkJoão Neves7.22G3A
10ÚtočníkO. Dembélé7.27G2A
11ÚtočníkMarco Asensio
29ÚtočníkB. Barcola6.82G4A
Atletico Madrid4-4-2
13BrankárJ. Oblak7.11A
16ObrancaN. Molina6.5
20ObrancaA. Witsel
15ObrancaC. Lenglet6.6
21ObrancaJavi Galán6.7
22ZáložníkG. Simeone6.72G1A
5ZáložníkR. De Paul7.5
8ZáložníkPablo Barrios7.01A
4ZáložníkC. Gallagher6.81G
7ÚtočníkA. Griezmann7.02G3A
19ÚtočníkJ. Alvarez7.510G4A

Prehľad zápasu

Atletico Madrid zdolal Paris Saint Germain 2:1. Zápas sa hral v UEFA Champions League 2024. Góly strelili: W. Zaïre-Emery 14′, N. Molina 18′, Á. Correa 90′. Bolo udelených 1 žltých kariet. Paris Saint Germain mal 71% držanie lopty, Atletico Madrid mal 29%. Paris Saint Germain mal 22 striel (9 na bránu), Atletico Madrid mal 4 (3 na bránu). Očakávané góly: Paris Saint Germain 2.09 — Atletico Madrid 0.67. Paris Saint Germain urobil 4 striedaní, Atletico Madrid urobil 5.

Rivalita od 2018

Paris Saint Germain vs Atletico Madrid vzájomné výsledky

2 stretnutí
Paris Saint Germain
2
výhier
Remízy
0
Atletico Madrid
0
výhier
Góly spolu
9 · 4.5/zápas
Obaja skórovali
1/2 · 50%
Nad 2,5
2/2 · 100%

Aktuálna forma

Paris Saint Germain

WDDWWW

Atletico Madrid

WLLWDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026