Menu

Arsenal vs Paris Saint Germain

Emirates Stadium, London1. októbra 2024 o 21:00
Domáci

Arsenal

20
Rozhodca: S. Vinčić

Udalosti zápasu

Arsenal
Paris Saint Germain
Výkop
K. Havertz

asistencia: L. Trossard

20′
B. Saka
35′
Polčas
J. TimberJ. Kiwior
46′
T. ParteyMikel Merino
64′
64′
VitinhaFabián Ruiz
64′
D. DouéR. Kolo Muani
L. TrossardGabriel Jesus
74′
Riccardo Calafiori76′
B. SakaM. Lewis-Skelly
90+2′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal2
1Shots off Goal7
6Total Shots10
0Blocked Shots1
5Shots insidebox5
1Shots outsidebox5
8Fouls8
1Corner Kicks5
3Offsides1
35%Ball Possession65%
1Yellow Cards1
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves3
355Total passes645
289Passes accurate578
81%Passes %90%
0.76expected_goals0.31
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Arsenal je 7.10, v porovnaní s 7.05 u Paris Saint Germain. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Arsenal je D. Rice (7.43), u Paris Saint Germain je to Vitinha (7.69).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Arsenal prispeli v tejto sezóne 16 gólmi a 13 asistenciami, na čele s Gabriel Martinelli (6G). U Paris Saint Germain je to 22 gólov a 22 asistencií s lídrom Vitinha (6G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Arsenal nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.95, zatiaľ čo Paris Saint Germain má 4 obrancov s priemerom 6.99. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Arsenal nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.21, oproti 3 u Paris Saint Germain s hodnotením 7.15. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Arsenal nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 7.08, v porovnaní s 3 u Paris Saint Germain s priemerom 7.02. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 83% u Arsenal a 91% u Paris Saint Germain. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Arsenal nazbierali v tejto sezóne 8 žltých kariet, v porovnaní s 6 u Paris Saint Germain. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Arsenal je 26.0 (najmladší: R. Calafiori (23), najstarší: L. Trossard (31)), zatiaľ čo Paris Saint Germain má priemer 23.9 (najmladší: W. Zaïre-Emery (19), najstarší: Marquinhos (31)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Arsenal majú priemerne 10 ligových štartov, oproti 13 u Paris Saint Germain. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Arsenal4-4-24-3-3Paris Saint Germain
GKDEFMIDFWD
22Raya12Timber2Saliba6Magalhã.33Calafio.7Saka5Partey41Rice11Martine.29Havertz19Trossard1Donnaru.2Hakimi5Marquin.51Pacho25Mendes33Zaïre-E.17Vitinha87Neves14Doué19Kang-In29Barcola

Náhradníci

Tréner: Mikel Arteta

Náhradníci

Tréner: Luis Enrique

ArsenalSila pozíciíParis Saint Germain
7.10
Ø Hodnotenie
7.05
7.37Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.95Obranca (4 v 4)6.99
2G 3A7G 9A
7.21Záložník (4 v 3)7.15
10G 6A8G 5A
7.08Útočník (2 v 3)7.02
4G 4A7G 8A
Arsenal4-4-2
22BrankárDavid Raya7.4
12ObrancaJ. Timber6.91G1A
2ObrancaW. Saliba6.8
6ObrancaGabriel Magalhães7.31G1A
33ObrancaR. Calafiori6.81A
7ZáložníkB. Saka7.13G2A
5ZáložníkT. Partey
41ZáložníkD. Rice7.41G2A
11ZáložníkGabriel Martinelli7.16G2A
29ÚtočníkK. Havertz7.33G1A
19ÚtočníkL. Trossard6.81G3A
Paris Saint Germain4-3-3
1BrankárG. Donnarumma
2ObrancaA. Hakimi6.81G6A
5ObrancaMarquinhos7.12G
51ObrancaW. Pacho7.02G1A
25ObrancaNuno Mendes7.12G2A
33ZáložníkW. Zaïre-Emery6.61A
17ZáložníkVitinha7.76G1A
87ZáložníkJoão Neves7.22G3A
14ÚtočníkD. Doué7.55G4A
19ÚtočníkLee Kang-In6.7
29ÚtočníkB. Barcola6.82G4A

Prehľad zápasu

Arsenal zdolal Paris Saint Germain 2:0. Zápas sa hral v UEFA Champions League 2024. Góly strelili: K. Havertz 20′, B. Saka 35′. Bolo udelených 2 žltých kariet. Arsenal mal 35% držanie lopty, Paris Saint Germain mal 65%. Arsenal mal 6 striel (5 na bránu), Paris Saint Germain mal 10 (2 na bránu). Očakávané góly: Arsenal 0.76 — Paris Saint Germain 0.31. Arsenal urobil 4 striedaní, Paris Saint Germain urobil 2.

Rivalita od 2016

Arsenal vs Paris Saint Germain vzájomné výsledky

5 stretnutí
Arsenal
1
výhier
Remízy
2
Paris Saint Germain
2
výhier
Góly spolu
16 · 3.2/zápas
Obaja skórovali
4/5 · 80%
Nad 2,5
3/5 · 60%

Aktuálna forma

Arsenal

WWWDWL

Paris Saint Germain

DWWWLW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026