Menu

Monaco vs Barcelona

Stade Louis-II, Monaco19. septembra 2024 o 21:00
Domáci

Monaco

21
Hostia

Barcelona

Rozhodca: A. Lindhout

Udalosti zápasu

Monaco
Barcelona
Výkop
M. Akliouche

asistencia: Vanderson

16′
28′
Lamine Yamal

asistencia: Marc Casadó

Eliesse Ben Seghir29′
Lamine Camara36′
Polčas
L. CamaraA. Golovin
46′
B. EmboloG. Ilenikhena
59′
T. MinaminoF. Balogun
69′
E. Ben SeghirCaio Henrique
70′
G. Ilenikhena

asistencia: Vanderson

71′
79′
Pau CubarsíFerran Torres
80′
Lamine YamalGerard Martín
80′
R. LewandowskiSergi Domínguez
83′
PedriPablo Torre
Penalty cancelled86′
VAR
VandersonC. Mawissa
88′
88′
Alejandro BaldeAnsu Fati
Folarin Balogun90+6′
Christian Mawissa90+2′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

8Shots on Goal1
4Shots off Goal3
18Total Shots4
6Blocked Shots0
14Shots insidebox2
4Shots outsidebox2
16Fouls14
10Corner Kicks0
6Offsides2
56%Ball Possession44%
4Yellow Cards3
0Red Cards1
0Goalkeeper Saves6
432Total passes341
364Passes accurate273
84%Passes %80%
1.32expected_goals0.41
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Monaco je 6.71, v porovnaní s 7.04 u Barcelona. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Monaco je M. Salisu (7.34), u Barcelona je to Lamine Yamal (8.14).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Monaco prispeli v tejto sezóne 2 gólmi a 4 asistenciami, na čele s M. Akliouche (1G). U Barcelona je to 15 gólov a 10 asistencií s lídrom Lamine Yamal (6G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Monaco nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.65, zatiaľ čo Barcelona má 4 obrancov s priemerom 6.77. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Monaco nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.71, oproti 5 u Barcelona s hodnotením 7.24. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Monaco nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.70, v porovnaní s 1 u Barcelona s priemerom 6.84. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 80% u Monaco a 86% u Barcelona. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Monaco nazbierali v tejto sezóne 11 žltých kariet, v porovnaní s 9 u Barcelona. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Monaco je 25.6 (najmladší: E. Ben Seghir (20), najstarší: T. Minamino (30)), zatiaľ čo Barcelona má priemer 25.3 (najmladší: Pau Cubarsí (18), najstarší: R. Lewandowski (37)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Monaco majú priemerne 6 ligových štartov, oproti 8 u Barcelona. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Monaco4-2-3-14-2-3-1Barcelona
GKDEFMIDFWD
16Köhn17Singo5Kehrer22Salisu2Vanders.6Zakaria15Camara11Akliouc.18Minamino7Seghir36Embolo1Stegen23Koundé2Cubarsí5Martínez3Balde17Casadó24García19Yamal8Pedri11Raphinha9Lewando.

Náhradníci

Tréner: A. Hütter

Náhradníci

Tréner: H. Flick

MonacoSila pozíciíBarcelona
6.71
Ø Hodnotenie
7.04
6.99Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.65Obranca (4 v 4)6.77
0G 0A2G 2A
6.71Záložník (5 v 5)7.24
2G 4A9G 8A
6.70Útočník (1 v 1)6.84
0G 0A4G 0A
Monaco4-2-3-1
16BrankárP. Köhn7.0
17ObrancaW. Singo6.2
5ObrancaT. Kehrer6.5
22ObrancaM. Salisu7.3
2ObrancaVanderson6.5
6ZáložníkD. Zakaria6.7
15ZáložníkL. Camara7.0
11ZáložníkM. Akliouche6.81G3A
18ZáložníkT. Minamino6.71G1A
7ZáložníkE. Ben Seghir6.3
36ÚtočníkB. Embolo6.7
Barcelona4-2-3-1
1BrankárM. ter Stegen
23ObrancaJ. Koundé6.72G1A
2ObrancaPau Cubarsí6.9
5ObrancaIñigo Martínez
3ObrancaAlejandro Balde6.71A
17ZáložníkMarc Casadó6.7
24ZáložníkEric García6.8
19ZáložníkLamine Yamal8.16G4A
8ZáložníkPedri7.22A
11ZáložníkRaphinha7.33G2A
9ÚtočníkR. Lewandowski6.84G

Prehľad zápasu

Monaco zdolal Barcelona 2:1. Zápas sa hral v UEFA Champions League 2024. Góly strelili: M. Akliouche 16′, Lamine Yamal 28′, G. Ilenikhena 71′. Bolo udelených 7 žltých kariet, 1 červených kariet. Monaco mal 56% držanie lopty, Barcelona mal 44%. Monaco mal 18 striel (8 na bránu), Barcelona mal 4 (1 na bránu). Očakávané góly: Monaco 1.32 — Barcelona 0.41. Monaco urobil 5 striedaní, Barcelona urobil 5. VAR zasiahol: Penalty cancelled (Folarin Balogun 86′).

Rivalita od 2024

Monaco vs Barcelona vzájomné výsledky

1 stretnutí
Monaco
1
výhier
Remízy
0
Barcelona
0
výhier
Góly spolu
3 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
0/1 · 0%
Nad 2,5
1/1 · 100%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 03 v 2024Všetkých 1 stretnutí

Aktuálna forma

Monaco

LWDDLW

Barcelona

WWWWWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026