Menu

Fc Porto vs Atletico Madrid

Estádio Do Dragão, Porto1. novembra 2022 o 18:45
Domáci

FC Porto

21
Rozhodca: D. Orsato

Udalosti zápasu

FC Porto
Atletico Madrid
Výkop
M. Taremi

asistencia: Evanilson

5′
S. Eustáquio

asistencia: Galeno

24′
Marko Grujić39′
Polčas
48′Stefan Savić
Z. SanusiWendell
53′
60′
SaúlY. Carrasco
61′
João FélixMatheus Cunha
68′Rodrigo de Paul
EvanilsonToni Martínez
81′
85′
Á. CorreaPablo Barrios
Pepê AquinoRodrigo Conceição
89′
GalenoBernardo Folha
89′
OtávioGonçalo Borges
89′
90+5′
Iván Marcano

Own Goal

Riadny čas

Štatistiky zápasu

8Shots on Goal5
5Shots off Goal4
16Total Shots11
3Blocked Shots2
14Shots insidebox4
2Shots outsidebox7
10Fouls7
8Corner Kicks5
0Offsides5
51%Ball Possession49%
2Yellow Cards3
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves6
474Total passes461
380Passes accurate382
80%Passes %83%

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Porto je 6.85, v porovnaní s 6.95 u Atletico Madrid. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Porto je Pepê Aquino (7.04), u Atletico Madrid je to R. De Paul (7.52).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Porto prispeli v tejto sezóne 4 gólmi a 6 asistenciami, na čele s Pepê Aquino (4G). U Atletico Madrid je to 3 gólov a 4 asistencií s lídrom A. Griezmann (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Porto nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.87, zatiaľ čo Atletico Madrid má 3 obrancov s priemerom 6.90. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Porto nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.68, oproti 4 u Atletico Madrid s hodnotením 6.98. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Porto nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 3 u Atletico Madrid s priemerom 6.89. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 87% u FC Porto a 81% u Atletico Madrid. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Porto nazbierali v tejto sezóne 6 žltých kariet, v porovnaní s 5 u Atletico Madrid. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Porto je 27.8 (najmladší: Diogo Costa (26), najstarší: S. Eustáquio (29)), zatiaľ čo Atletico Madrid má priemer 30.7 (najmladší: N. Molina (27), najstarší: A. Griezmann (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Porto majú priemerne 24 ligových štartov, oproti 8 u Atletico Madrid. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Porto4-3-33-4-3Atletico Madrid
GKDEFMIDFWD
99Costa11Aquino2Cardoso5Marcano12Sanusi25Otávio16Grujić46Eustáqu.30Evanils.9Taremi13Galeno13Oblak15Savić2Giménez23Reinildo16Molina5Paul20Witsel17Saúl10Correa8Griezma.7Félix

Náhradníci

Tréner: Sérgio Conceição

Náhradníci

Tréner: D. Simeone

FC PortoSila pozíciíAtletico Madrid
6.85
Ø Hodnotenie
6.95
6.98Brankár (1 v 1)7.06
0G 0A0G 1A
6.87Obranca (4 v 3)6.90
4G 6A1G 0A
6.68Záložník (3 v 4)6.98
0G 0A0G 0A
Útočník (3 v 3)6.89
0G 0A2G 3A
FC Porto4-3-3
99BrankárDiogo Costa7.0
11ObrancaPepê Aquino7.04G6A
2ObrancaFábio Cardoso
5ObrancaIván Marcano
12ObrancaZ. Sanusi6.7
25ZáložníkOtávio
16ZáložníkM. Grujić
46ZáložníkS. Eustáquio6.7
30ÚtočníkEvanilson
9ÚtočníkM. Taremi
13ÚtočníkGaleno
Atletico Madrid3-4-3
13BrankárJ. Oblak7.11A
15ObrancaS. Savić
2ObrancaJ. Giménez7.01G
23ObrancaReinildo6.8
16ZáložníkN. Molina6.5
5ZáložníkR. De Paul7.5
20ZáložníkA. Witsel
17ZáložníkSaúl
10ÚtočníkÁ. Correa6.8
8ÚtočníkA. Griezmann7.02G3A
7ÚtočníkJoão Félix

Prehľad zápasu

FC Porto zdolal Atletico Madrid 2:1. Zápas sa hral v UEFA Champions League 2022. Góly strelili: M. Taremi 5′, S. Eustáquio 24′, Iván Marcano 90′ (o.g.). Bolo udelených 5 žltých kariet. FC Porto mal 51% držanie lopty, Atletico Madrid mal 49%. FC Porto mal 16 striel (8 na bránu), Atletico Madrid mal 11 (5 na bránu). FC Porto urobil 5 striedaní, Atletico Madrid urobil 3.

Rivalita od 2013

FC Porto vs Atletico Madrid vzájomné výsledky

6 stretnutí
FC Porto
1
výhier
Remízy
1
Atletico Madrid
4
výhier
Góly spolu
13 · 2.2/zápas
Obaja skórovali
3/6 · 50%
Nad 2,5
3/6 · 50%

Aktuálna forma

FC Porto

LWWDWL

Atletico Madrid

WLLWDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026