Menu

Zilina vs Fk Kosice

Riadny čas

Super Liga · Sezóna 2024

Štadión Pod Dubňom, Žilina8. februára 2025 o 18:00
Domáci

Žilina

02
Rozhodca: B. Marhefka

Udalosti zápasu

Žilina
FK Košice
Výkop
17′
G. Niarchos
27′Giannis Niarchos
37′Jakub Jakubko
Polčas
R. SanusiP. Iľko
46′
Aleksandre Narimanidze63′
69′
G. NiarchosK. Miljanić
70′
R. ČerepkaiG. Kenzhebek
T. JamborL. Prokop
74′
D. ĎurišS. Ďatko
74′
80′
K. Miljanić

asistencia: G. Kenzhebek

82′
J. JakubkoL. Fabiš
82′
M. FaškoM. Jakúbek
83′Karlo Miljanić
M. SauerX. Adang
90+1′
90+1′
G. KenzhebekZ. Jones
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal6
5Shots off Goal2
15Total Shots11
4Blocked Shots3
10Shots insidebox6
5Shots outsidebox5
11Fouls11
8Corner Kicks1
2Offsides0
72%Ball Possession28%
1Yellow Cards3
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves6
619Total passes247
521Passes accurate175
84%Passes %71%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Žilina je 6.85, v porovnaní s 6.98 u FK Košice. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Žilina je Ľ. Belko (7.16), u FK Košice je to D. Šípoš (7.80).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Žilina prispeli v tejto sezóne 2 gólmi a 5 asistenciami, na čele s S. Kopásek (1G). U FK Košice je to 9 gólov a 6 asistencií s lídrom R. Čerepkai (5G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Žilina nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.80, zatiaľ čo FK Košice má 3 obrancov s priemerom 6.86. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Žilina nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.95, oproti 4 u FK Košice s hodnotením 6.78. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Žilina nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.25, v porovnaní s 3 u FK Košice s priemerom 7.08. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 76% u Žilina a 81% u FK Košice. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Žilina nazbierali v tejto sezóne 9 žltých kariet, v porovnaní s 25 u FK Košice. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Žilina je 23.4 (najmladší: A. Narimanidze (20), najstarší: J. Minárik (28)), zatiaľ čo FK Košice má priemer 27.1 (najmladší: J. Jakubko (21), najstarší: J. Krivák (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Žilina majú priemerne 15 ligových štartov, oproti 19 u FK Košice. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Žilina3-4-33-4-3FK Košice
GKDEFMIDFWD
30Belko23Minárik15Hubočan28Nariman.19Kopásek11Gidi27Sanusi20Bari9Jambor37Sauer29Ďuriš1Šípoš24Kružliak20Krivák5Jakubko78Kouassi.25Zsigmund8Gallovič21Magda23Faško9Čerepkai7Niarchos

Náhradníci

Tréner: M. Ščasný

Náhradníci

Tréner: R. Skuhravý

ŽilinaSila pozíciíFK Košice
6.85
Ø Hodnotenie
6.98
7.16Brankár (1 v 1)7.80
0G 0A0G 0A
6.80Obranca (3 v 3)6.86
0G 0A2G 0A
6.95Záložník (4 v 4)6.78
2G 5A2G 3A
6.25Útočník (3 v 3)7.08
0G 0A5G 3A
Žilina3-4-3
30BrankárĽ. Belko7.2
23ObrancaJ. Minárik6.8
15ObrancaT. Hubočan
28ObrancaA. Narimanidze6.8
19ZáložníkS. Kopásek7.11G3A
11ZáložníkS. Gidi7.2
27ZáložníkR. Sanusi6.6
20ZáložníkK. Bari6.91G2A
9ÚtočníkT. Jambor
37ÚtočníkM. Sauer
29ÚtočníkD. Ďuriš6.3
FK Košice3-4-3
1BrankárD. Šípoš7.8
24ObrancaD. Kružliak6.9
20ObrancaJ. Krivák7.02G
5ObrancaJ. Jakubko6.7
78ZáložníkK. Kouassivi-Benissan
25ZáložníkM. Zsigmund6.8
8ZáložníkD. Gallovič6.92G2A
21ZáložníkD. Magda6.61A
23ÚtočníkM. Faško
9ÚtočníkR. Čerepkai7.15G3A
7ÚtočníkG. Niarchos

Prehľad zápasu

FK Košice zdolal Žilina 2:0. Zápas sa hral v Super Liga 2024. Góly strelili: G. Niarchos 17′, K. Miljanić 80′. Bolo udelených 4 žltých kariet. Žilina mal 72% držanie lopty, FK Košice mal 28%. Žilina mal 15 striel (6 na bránu), FK Košice mal 11 (6 na bránu). Žilina urobil 4 striedaní, FK Košice urobil 5.

Rivalita od 2023

Žilina vs FK Košice vzájomné výsledky

9 stretnutí
Žilina
6
výhier
Remízy
2
FK Košice
1
výhier
Góly spolu
28 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
5/9 · 56%
Nad 2,5
7/9 · 78%

Aktuálna forma

Žilina

WWLLDW

FK Košice

LLWLWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026