Menu

Spartak Trnava vs Ruzomberok

Riadny čas

Super Liga · Sezóna 2023

CITY ARENA – Štadión Antona Malatinského, Trnava4. mája 2024 o 15:30
10
Rozhodca: M. Očenáš

Udalosti zápasu

Spartak Trnava
Ružomberok
Výkop
5′Adam Tučný
A. Zeljković

asistencia: K. Koštrna

27′
Card reviewed37′
VAR
Michal Ďuriš38′
44′Alexander Mojžiš
Polčas
E. DanielM. Šulek
46′
K. OforiJ. Paur
46′
46′
M. ZsigmundS. Lavrinčík
46′
D. JackuliakM. Boďa
46′
A. MojžišM. Chrien
P. AzangoF. Bainovič
67′
74′
A. TučnýS. Šefčík
82′
M. ChobotJ. Maslo
90+1′Samuel Lavrinčík
R. ProcházkaK. Bolaji
90+5′
M. MikovičT. Poznar
90+3′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal3
7Shots off Goal1
15Total Shots5
4Blocked Shots1
9Shots insidebox1
6Shots outsidebox4
10Fouls14
7Corner Kicks3
3Offsides1
43%Ball Possession57%
0Yellow Cards3
1Red Cards0
3Goalkeeper Saves3
341Total passes439
269Passes accurate366
79%Passes %83%
0expected_goals0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Spartak Trnava je 6.83, v porovnaní s 6.61 u Ružomberok. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Spartak Trnava je M. Ujlaky (7.23), u Ružomberok je to D. Ťapaj (6.87).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Spartak Trnava prispeli v tejto sezóne 4 gólmi a 4 asistenciami, na čele s M. Mikovič (1G). U Ružomberok je to 2 gólov a 3 asistencií s lídrom A. Tučný (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Spartak Trnava nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.00, zatiaľ čo Ružomberok má 5 obrancov s priemerom 6.54. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Spartak Trnava nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.85, oproti 4 u Ružomberok s hodnotením 6.59. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Spartak Trnava nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.55, v porovnaní s 1 u Ružomberok s priemerom 6.57. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 81% u Spartak Trnava a 69% u Ružomberok. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Spartak Trnava nazbierali v tejto sezóne 21 žltých kariet, v porovnaní s 9 u Ružomberok. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Spartak Trnava je 31.9 (najmladší: M. Ujlaky (22), najstarší: M. Ďuriš (37)), zatiaľ čo Ružomberok má priemer 24.3 (najmladší: D. Ťapaj (21), najstarší: K. Domonkos (27)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Spartak Trnava majú priemerne 16 ligových štartov, oproti 18 u Ružomberok. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Spartak Trnava4-3-35-4-1Ružomberok
GKDEFMIDFWD
71Takáč24Koštrna2Štetina13Ujlaky29Mikovič6Procház.80Zeljkov.23Daniel11Azango57Ďuriš97Ofori1Ťapaj8Domonkos22Gabriel32Malý2Mojžiš17Tučný15Gerec24Zsigmund6Múdry20Chobot13Jackuli.

Náhradníci

Tréner: M. Gašparík

Náhradníci

Tréner: O. Smetana

Spartak TrnavaSila pozíciíRužomberok
6.83
Ø Hodnotenie
6.61
Brankár (1 v 1)6.87
0G 0A0G 0A
7.00Obranca (4 v 5)6.54
1G 3A2G 1A
6.85Záložník (3 v 4)6.59
2G 1A0G 2A
6.55Útočník (3 v 1)6.57
1G 0A0G 0A
Spartak Trnava4-3-3
71BrankárD. Takáč
24ObrancaK. Koštrna6.8
2ObrancaL. Štetina
13ObrancaM. Ujlaky7.2
29ObrancaM. Mikovič6.91G3A
6ZáložníkR. Procházka6.71G
80ZáložníkA. Zeljković
23ZáložníkE. Daniel7.01G1A
11ÚtočníkP. Azango6.71G
57ÚtočníkM. Ďuriš6.4
97ÚtočníkK. Ofori
Ružomberok5-4-1
1BrankárD. Ťapaj6.9
8ObrancaK. Domonkos6.0
22ObrancaŠ. Gabriel
32ObrancaM. Malý
2ObrancaA. Mojžiš6.8
17ObrancaA. Tučný6.82G1A
15ZáložníkŠ. Gerec
24ZáložníkM. Zsigmund
6ZáložníkT. Múdry6.5
20ZáložníkM. Chobot6.62A
13ÚtočníkD. Jackuliak6.6

Prehľad zápasu

Spartak Trnava zdolal Ružomberok 1:0. Zápas sa hral v Super Liga 2023. Góly strelili: A. Zeljković 27′. Bolo udelených 3 žltých kariet, 1 červených kariet. Spartak Trnava mal 43% držanie lopty, Ružomberok mal 57%. Spartak Trnava mal 15 striel (4 na bránu), Ružomberok mal 5 (3 na bránu). Spartak Trnava urobil 5 striedaní, Ružomberok urobil 5. VAR zasiahol: Card reviewed (Michal Ďuriš 37′).

Rivalita od 2018

Spartak Trnava vs Ružomberok vzájomné výsledky

21 stretnutí
Spartak Trnava
7
výhier
Remízy
7
Ružomberok
7
výhier
Góly spolu
45 · 2.1/zápas
Obaja skórovali
7/21 · 33%
Nad 2,5
8/21 · 38%

Aktuálna forma

Spartak Trnava

WWLWWD

Ružomberok

DLWDDL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026