Menu

Zilina vs Slovan Bratislava

Riadny čas

Super Liga · Sezóna 2023

Štadión Pod Dubňom, Žilina5. apríla 2024 o 17:30
Domáci

Žilina

03
Hostia

Slovan Bratislava

Rozhodca: E. Gemzický

Udalosti zápasu

Žilina
Slovan Bratislava
Výkop
26′
T. Barseghyan

asistencia: N. Marcelli

Polčas
K. BariD. Javorček
46′
S. ĎatkoE. Bille
65′
P. IľkoK. Nsona
65′
65′
D. StrelecL. Pauschek
69′
N. Marcelli

asistencia: T. Barseghyan

X. AdangA. Essomba
70′
75′
N. MarcelliM. Tolić
87′
T. Barseghyan
89′
T. BarseghyanJ. Zmrhal
89′
C. BlackmanF. Lichý
89′
K. WimmerS. Risvanis
90+3′Kenan Bajrić
Riadny čas

Štatistiky zápasu

1Shots on Goal8
9Shots off Goal3
19Total Shots14
9Blocked Shots3
11Shots insidebox13
8Shots outsidebox1
8Fouls10
10Corner Kicks4
0Offsides1
67%Ball Possession33%
0Yellow Cards1
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves1
663Total passes316
584Passes accurate243
88%Passes %77%
0expected_goals0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Žilina je 6.95, v porovnaní s 7.10 u Slovan Bratislava. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Žilina je Ľ. Belko (7.16), u Slovan Bratislava je to T. Barseghyan (7.36).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Žilina prispeli v tejto sezóne 7 gólmi a 8 asistenciami, na čele s S. Ďatko (3G). U Slovan Bratislava je to 10 gólov a 14 asistencií s lídrom T. Barseghyan (5G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Žilina nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.77, zatiaľ čo Slovan Bratislava má 5 obrancov s priemerom 7.11. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Žilina nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.99, oproti 4 u Slovan Bratislava s hodnotením 7.09. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Žilina nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.78, v porovnaní s 1 u Slovan Bratislava s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 77% u Žilina a 84% u Slovan Bratislava. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Žilina nazbierali v tejto sezóne 8 žltých kariet, v porovnaní s 18 u Slovan Bratislava. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Žilina je 23.6 (najmladší: X. Adang (21), najstarší: J. Minárik (28)), zatiaľ čo Slovan Bratislava má priemer 30.1 (najmladší: N. Marcelli (20), najstarší: G. Kashia (38)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Žilina majú priemerne 22 ligových štartov, oproti 20 u Slovan Bratislava. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Žilina3-4-35-4-1Slovan Bratislava
GKDEFMIDFWD
30Belko23Minárik15Hubočan17Ndjeung.24Ďatko6Adang11Gidi20Bari19Jambor37Sauer16Iľko82Borjan28Blackman12Bajrič4Kashia6Wimmer27Vojtko11Barsegh.88Savvidīs20Kankava18Marcelli13Strelec

Náhradníci

Tréner: J. Hynek

Náhradníci

Tréner: V. Weiss

ŽilinaSila pozíciíSlovan Bratislava
6.95
Ø Hodnotenie
7.10
7.16Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.77Obranca (3 v 5)7.11
0G 0A2G 6A
6.99Záložník (4 v 4)7.09
6G 5A8G 8A
6.78Útočník (3 v 1)
1G 3A0G 0A
Žilina3-4-3
30BrankárĽ. Belko7.2
23ObrancaJ. Minárik6.8
15ObrancaT. Hubočan
17ObrancaJ. Ndjeungoue
24ZáložníkS. Ďatko7.03G3A
6ZáložníkX. Adang6.82G
11ZáložníkS. Gidi7.2
20ZáložníkK. Bari6.91G2A
19ÚtočníkT. Jambor
37ÚtočníkM. Sauer
16ÚtočníkP. Iľko6.81G3A
Slovan Bratislava5-4-1
82BrankárM. Borjan
28ObrancaC. Blackman7.01G4A
12ObrancaK. Bajrič7.2
4ObrancaG. Kashia7.01G
6ObrancaK. Wimmer7.12A
27ObrancaM. Vojtko
11ZáložníkT. Barseghyan7.45G3A
88ZáložníkK. Savvidīs7.01A
20ZáložníkJ. Kankava
18ZáložníkN. Marcelli6.93G4A
13ÚtočníkD. Strelec

Prehľad zápasu

Slovan Bratislava zdolal Žilina 3:0. Zápas sa hral v Super Liga 2023. Góly strelili: T. Barseghyan 26′, N. Marcelli 69′, T. Barseghyan 87′. Bolo udelených 1 žltých kariet. Žilina mal 67% držanie lopty, Slovan Bratislava mal 33%. Žilina mal 19 striel (1 na bránu), Slovan Bratislava mal 14 (8 na bránu). Žilina urobil 4 striedaní, Slovan Bratislava urobil 5.

Rivalita od 2025

Žilina vs Slovan Bratislava vzájomné výsledky

4 stretnutí
Žilina
1
výhier
Remízy
1
Slovan Bratislava
2
výhier
Góly spolu
13 · 3.3/zápas
Obaja skórovali
2/4 · 50%
Nad 2,5
2/4 · 50%

Aktuálna forma

Žilina

WWLLDW

Slovan Bratislava

WWWDWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026