Menu

Zilina vs Slovan Bratislava

Riadny čas

Super Liga · Sezóna 2023

Štadión Pod Dubňom, Žilina9. februára 2024 o 17:30
Domáci

Žilina

04
Rozhodca: P. Ziemba

Udalosti zápasu

Žilina
Slovan Bratislava
Výkop
9′
T. Barseghyan

asistencia: D. Strelec

VAR
34′Penalty confirmed
36′
V. Weiss
Polčas
S. ĎatkoK. Bari
46′
E. BilleP. Iľko
46′
59′
M. BorjanM. Trnovský
VAR
71′Goal cancelled
S. GidiP. Myslovič
72′
A. EssombaM. Sauer
72′
X. AdangK. Nsona
72′
72′
V. WeissG. Rodrigues
Ján Minárik74′
82′
J. Kankava

asistencia: G. Rodrigues

90+3′
D. StrelecN. Marcelli
90+3′
K. SavvidīsF. Lichý
90+3′
T. BarseghyanL. Pauschek
90+6′
G. Rodrigues

Penalty

Riadny čas

Štatistiky zápasu

1Shots on Goal12
5Shots off Goal3
7Total Shots16
1Blocked Shots1
1Shots insidebox12
6Shots outsidebox4
18Fouls12
2Corner Kicks5
1Offsides3
44%Ball Possession56%
1Yellow Cards0
0Red Cards0
8Goalkeeper Saves1
391Total passes500
328Passes accurate419
84%Passes %84%
0expected_goals0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Žilina je 6.99, v porovnaní s 7.13 u Slovan Bratislava. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Žilina je Ľ. Belko (7.16), u Slovan Bratislava je to T. Barseghyan (7.36).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Žilina prispeli v tejto sezóne 5 gólmi a 3 asistenciami, na čele s S. Ďatko (3G). U Slovan Bratislava je to 10 gólov a 11 asistencií s lídrom T. Barseghyan (5G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Žilina nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.77, zatiaľ čo Slovan Bratislava má 5 obrancov s priemerom 7.11. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Žilina nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.00, oproti 4 u Slovan Bratislava s hodnotením 7.14. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Žilina nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 1 u Slovan Bratislava s priemerom 7.20. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 78% u Žilina a 83% u Slovan Bratislava. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Žilina nazbierali v tejto sezóne 6 žltých kariet, v porovnaní s 26 u Slovan Bratislava. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Žilina je 23.4 (najmladší: X. Adang (21), najstarší: J. Minárik (28)), zatiaľ čo Slovan Bratislava má priemer 31.4 (najmladší: D. Strelec (24), najstarší: G. Kashia (38)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Žilina majú priemerne 19 ligových štartov, oproti 19 u Slovan Bratislava. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Žilina3-4-35-4-1Slovan Bratislava
GKDEFMIDFWD
30Belko3Leitner23Minárik17Ndjeung.24Ďatko6Adang11Gidi27Javorček8Essomba14Bille19Jambor82Borjan28Blackman12Bajrič4Kashia6Wimmer8Zmrhal11Barsegh.20Kankava88Savvidīs7Weiss13Strelec

Náhradníci

Tréner: J. Hynek

Náhradníci

Tréner: V. Weiss

ŽilinaSila pozíciíSlovan Bratislava
6.99
Ø Hodnotenie
7.13
7.16Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.77Obranca (3 v 5)7.11
0G 0A2G 6A
7.00Záložník (4 v 4)7.14
5G 3A7G 5A
Útočník (3 v 1)7.20
0G 0A1G 0A
Žilina3-4-3
30BrankárĽ. Belko7.2
3ObrancaP. Leitner
23ObrancaJ. Minárik6.8
17ObrancaJ. Ndjeungoue
24ZáložníkS. Ďatko7.03G3A
6ZáložníkX. Adang6.82G
11ZáložníkS. Gidi7.2
27ZáložníkD. Javorček
8ÚtočníkA. Essomba
14ÚtočníkE. Bille
19ÚtočníkT. Jambor
Slovan Bratislava5-4-1
82BrankárM. Borjan
28ObrancaC. Blackman7.01G4A
12ObrancaK. Bajrič7.2
4ObrancaG. Kashia7.01G
6ObrancaK. Wimmer7.12A
8ObrancaJ. Zmrhal
11ZáložníkT. Barseghyan7.45G3A
20ZáložníkJ. Kankava
88ZáložníkK. Savvidīs7.01A
7ZáložníkV. Weiss7.02G1A
13ÚtočníkD. Strelec7.21G

Prehľad zápasu

Slovan Bratislava zdolal Žilina 4:0. Zápas sa hral v Super Liga 2023. Góly strelili: T. Barseghyan 9′, V. Weiss 36′, J. Kankava 82′, G. Rodrigues 90′ (pen.). Bolo udelených 1 žltých kariet. Žilina mal 44% držanie lopty, Slovan Bratislava mal 56%. Žilina mal 7 striel (1 na bránu), Slovan Bratislava mal 16 (12 na bránu). Žilina urobil 5 striedaní, Slovan Bratislava urobil 5. VAR zasiahol: Penalty confirmed (Vladimír Weiss 34′), Goal cancelled (Kevin Wimmer 71′).

Rivalita od 2018

Žilina vs Slovan Bratislava vzájomné výsledky

30 stretnutí
Žilina
6
výhier
Remízy
8
Slovan Bratislava
16
výhier
Góly spolu
118 · 3.9/zápas
Obaja skórovali
20/30 · 67%
Nad 2,5
22/30 · 73%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 62 v 2019

Aktuálna forma

Žilina

WWLLDW

Slovan Bratislava

WWWWDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026