Menu

Spartak Trnava vs Zilina

Riadny čas

Super Liga · Sezóna 2022

CITY ARENA – Štadión Antona Malatinského, Trnava20. mája 2023 o 18:00
42
Hostia

Žilina

Rozhodca: B. Kišš

Udalosti zápasu

Spartak Trnava
Žilina
Výkop
12′
D. Ďuriš

asistencia: A. Bikoula

F. Twardzik

asistencia: K. Ofori

24′
Erik Daniel28′
A. Taiwo

asistencia: S. Štefánik

31′
Polčas
46′
D. ĎurišA. Kaprálik
46′
A. BikoulaH. Addo
46′
M. RusnákD. Javorček
52′Tomáš Nemčík
Lukáš Štetina55′
A. Taiwo
56′
K. OforiP. Karhan
59′
DyjanA. Ivan
60′
64′
T. NemčíkS. Gidi
L. ŠtetinaT. Vaško
76′
77′
H. Addo

asistencia: A. Kaprálik

81′Samuel Gidi
A. Taiwo
84′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

8Shots on Goal5
3Shots off Goal4
12Total Shots10
1Blocked Shots1
0Shots insidebox0
0Shots outsidebox0
11Fouls8
2Corner Kicks5
3Offsides3
48%Ball Possession52%
2Yellow Cards2
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves5
0Total passes0
0Passes accurate0
0Passes %0
0expected_goals0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Spartak Trnava je 6.83, v porovnaní s 6.75 u Žilina. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Spartak Trnava je F. Twardzik (7.06), u Žilina je to Ľ. Belko (7.16).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Spartak Trnava prispeli v tejto sezóne 4 gólmi a 3 asistenciami, na čele s J. Paur (2G). U Žilina je to 2 gólov a 0 asistencií s lídrom X. Mveng (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Spartak Trnava nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.96, zatiaľ čo Žilina má 4 obrancov s priemerom 6.77. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Spartak Trnava nasadzuje 6 stredopoliarov s priemerom 6.81, oproti 3 u Žilina s hodnotením 6.82. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Spartak Trnava nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.59, v porovnaní s 3 u Žilina s priemerom 6.25. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 80% u Spartak Trnava a 74% u Žilina. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Spartak Trnava nazbierali v tejto sezóne 19 žltých kariet, v porovnaní s 5 u Žilina. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Spartak Trnava je 31.4 (najmladší: A. Taiwo (27), najstarší: J. Paur (33)), zatiaľ čo Žilina má priemer 24.5 (najmladší: X. Mveng (21), najstarší: J. Minárik (28)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Spartak Trnava majú priemerne 15 ligových štartov, oproti 17 u Žilina. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Spartak Trnava3-4-33-4-3Žilina
GKDEFMIDFWD
31Rusov24Koštrna2Štetina33Twardzik8Štefánik17Paur28Bukata91Dyjan23Daniel12Taiwo97Ofori30Belko33Kopas23Minárik17Ndjeung.66Rusnák6Mveng25Nemčík29Ďuriš88Galčík45Owusu8Bikoula

Náhradníci

Tréner: M. Gašparík

Náhradníci

Tréner: J. Hynek

Spartak TrnavaSila pozíciíŽilina
6.83
Ø Hodnotenie
6.75
Brankár (1 v 1)7.16
0G 0A0G 0A
6.96Obranca (3 v 4)6.77
0G 0A0G 0A
6.81Záložník (6 v 3)6.82
3G 2A2G 0A
6.59Útočník (1 v 3)6.25
1G 1A0G 0A
Spartak Trnava3-4-3
31BrankárD. Rusov
24ObrancaK. Koštrna6.8
2ObrancaL. Štetina
33ObrancaF. Twardzik7.1
8ZáložníkS. Štefánik
17ZáložníkJ. Paur6.72G1A
28ZáložníkM. Bukata
91ZáložníkDyjan
23ZáložníkE. Daniel7.01G1A
97ZáložníkK. Ofori
12ÚtočníkA. Taiwo6.61G1A
Žilina3-4-3
30BrankárĽ. Belko7.2
33ObrancaA. Kopas
23ObrancaJ. Minárik6.8
17ObrancaJ. Ndjeungoue
25ObrancaT. Nemčík
66ZáložníkM. Rusnák
6ZáložníkX. Mveng6.82G
88ZáložníkR. Galčík
29ÚtočníkD. Ďuriš6.3
45ÚtočníkR. Owusu
8ÚtočníkA. Bikoula

Prehľad zápasu

Spartak Trnava zdolal Žilina 4:2. Zápas sa hral v Super Liga 2022. Góly strelili: D. Ďuriš 12′, F. Twardzik 24′, A. Taiwo 31′, A. Taiwo 56′, H. Addo 77′, A. Taiwo 84′. Bolo udelených 4 žltých kariet. Spartak Trnava mal 48% držanie lopty, Žilina mal 52%. Spartak Trnava mal 12 striel (8 na bránu), Žilina mal 10 (5 na bránu). Spartak Trnava urobil 3 striedaní, Žilina urobil 4.

Rivalita od 2018

Spartak Trnava vs Žilina vzájomné výsledky

27 stretnutí
Spartak Trnava
7
výhier
Remízy
8
Žilina
12
výhier
Góly spolu
66 · 2.4/zápas
Obaja skórovali
17/27 · 63%
Nad 2,5
13/27 · 48%

Aktuálna forma

Spartak Trnava

WLWWDW

Žilina

WWLLDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026