Menu

Trabzonspor vs Basaksehir

Riadny čas

Süper Lig · Sezóna 2024

Papara Park, Trabzon19. októbra 2024 o 15:00
10
Rozhodca: Z. Küçük

Udalosti zápasu

Trabzonspor
Başakşehir
Výkop
31′
S. GürlerDavidson
39′Ousseynou Ba
Polčas
56′Olivier Kemen
O. YokuşluS. Saatçı
74′
M. ChamE. Bardhi
74′
75′
D. TürüçB. Özcan
75′
O. KemenJoão Figueiredo
D. DrăgușC. Çanak
82′
89′
K. PiątekP. Keny
90+6′Jerome Opoku
E. VišćaB. Barišić
90+4′
90′
Miguel CrespoO. Ergün
E. Višća

asistencia: E. Elmalı

90+1′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal2
5Shots off Goal4
15Total Shots6
6Blocked Shots0
12Shots insidebox3
3Shots outsidebox3
18Fouls18
8Corner Kicks1
0Offsides2
59%Ball Possession41%
0Yellow Cards4
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves3
473Total passes336
391Passes accurate265
83%Passes %79%
1.07expected_goals0.45
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Trabzonspor je 6.68, v porovnaní s 6.91 u Başakşehir. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Trabzonspor je U. Çakır (7.70), u Başakşehir je to M. Şengezer (7.39).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Trabzonspor prispeli v tejto sezóne 5 gólmi a 3 asistenciami, na čele s J. Lundstram (3G). U Başakşehir je to 2 gólov a 12 asistencií s lídrom Ö. Şahiner (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Trabzonspor nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.32, zatiaľ čo Başakşehir má 4 obrancov s priemerom 6.82. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Trabzonspor nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.69, oproti 3 u Başakşehir s hodnotením 6.90. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Trabzonspor nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 3 u Başakşehir s priemerom 6.80. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 87% u Trabzonspor a 85% u Başakşehir. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Trabzonspor nazbierali v tejto sezóne 11 žltých kariet, v porovnaní s 37 u Başakşehir. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Trabzonspor je 28.7 (najmladší: E. Elmalı (25), najstarší: E. Višća (35)), zatiaľ čo Başakşehir má priemer 29.7 (najmladší: J. Opoku (27), najstarší: Ö. Şahiner (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Trabzonspor majú priemerne 11 ligových štartov, oproti 22 u Başakşehir. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Trabzonspor4-2-3-14-3-3Başakşehir
GKDEFMIDFWD
1Çakır79Malheiro6Mendy5Lundstr.18Elmalı35Yokuşlu11Tufan7Višća10Cham70Drăguș17Banza16Şengezer5Duarte27Ba3Opoku42Şahiner8Kemen2Özdemir13Crespo23Türüç9Piątek7Gürler

Náhradníci

Tréner: Ş. Güneş

Náhradníci

Tréner: Ç. Atan

TrabzonsporSila pozíciíBaşakşehir
6.68
Ø Hodnotenie
6.91
7.70Brankár (1 v 1)7.39
0G 0A0G 1A
6.32Obranca (4 v 4)6.82
3G 1A2G 2A
6.69Záložník (5 v 3)6.90
2G 2A0G 8A
Útočník (1 v 3)6.80
0G 0A0G 1A
Trabzonspor4-2-3-1
1BrankárU. Çakır7.7
79ObrancaPedro Malheiro
6ObrancaB. Mendy6.3
5ObrancaJ. Lundstram7.03G1A
18ObrancaE. Elmalı5.7
35ZáložníkO. Yokuşlu6.71G
11ZáložníkO. Tufan6.91G2A
7ZáložníkE. Višća6.7
10ZáložníkM. Cham6.5
70ZáložníkD. Drăguș6.6
17ÚtočníkS. Banza
Başakşehir4-3-3
16BrankárM. Şengezer7.41A
5ObrancaLéo Duarte7.01A
27ObrancaO. Ba6.8
3ObrancaJ. Opoku6.81A
42ObrancaÖ. Şahiner6.72G
8ZáložníkO. Kemen7.03A
2ZáložníkB. Özdemir7.0
13ZáložníkMiguel Crespo6.85A
23ÚtočníkD. Türüç6.81A
9ÚtočníkK. Piątek
7ÚtočníkS. Gürler

Prehľad zápasu

Trabzonspor zdolal Başakşehir 1:0. Zápas sa hral v Süper Lig 2024. Góly strelili: E. Višća 90′. Bolo udelených 4 žltých kariet. Trabzonspor mal 59% držanie lopty, Başakşehir mal 41%. Trabzonspor mal 15 striel (4 na bránu), Başakşehir mal 6 (2 na bránu). Očakávané góly: Trabzonspor 1.07 — Başakşehir 0.45. Trabzonspor urobil 4 striedaní, Başakşehir urobil 5.

Rivalita od 2011

Trabzonspor vs Başakşehir vzájomné výsledky

31 stretnutí
Trabzonspor
11
výhier
Remízy
10
Başakşehir
10
výhier
Góly spolu
80 · 2.6/zápas
Obaja skórovali
16/31 · 52%
Nad 2,5
12/31 · 39%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 34 v 2025

Aktuálna forma

Trabzonspor

DLDDDW

Başakşehir

LWDWDD

Stávkové kurzy a historické dáta

Úvodné pred-zápasové kurzy zaznamenané pre toto stretnutie v čase jeho konania. Ide iba o historické údaje na analytické účely, ktoré neodrážajú žiadny aktuálny trh.

Iba historické dáta — nie pre stávkovanie

Tieto dáta pochádzajú z football-data.co.uk a zahŕňajú historické výsledky zápasov a pred-zápasové kurzy. Tieto čísla nepredstavujú aktuálne ani živé kurzy a nie je možné ich použiť na uzatváranie stávok. Na tejto webstránke nie je možné staviť. Poskytujú sa iba na analytické a výskumné účely.

Vzájomné zápasy

Vyrovnaná bilancia

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami — ukazuje, kto dominuje v tomto súboji a či aktuálne kurzy to odrážajú.

Trabzonspor5výhry
3remízy10 stretnutí
Başakşehir2výhry

Góly v tomto súboji

Koľko gólov tieto dva tímy typicky dajú, keď sa stretnú, na základe historických zápasov.

2.5

Priemerný počet gólov na zápas

40%

Zápasy s 3+ gólmi

50%

Oba tímy skórovali

Trhové zhrnutie

Marža: 6.1%

Implicitné pravdepodobnosti výhry vypočítané z predštartových kurzov viacerých zdrojov. Vyššie percento znamená, že trh považoval daný výsledok za pravdepodobnejší. Porovnajte ich so svojím vlastným hodnotením a objavte potenciálnu hodnotu.

Implicitná pravdepodobnosť

Domáci 50.5%Remíza 28.5%Hostia 27.1%

Rozpätie kurzov

1X2
Min1.953.503.60
Max2.003.523.78
Nad 2,5: 51.8%Pod 2,5: 51.8%
Trhový favorit:Trabzonspor · Slabý favorit

Trhový konsenzus

Profesionálne trhy (ostrí bookmakerí) odrážajú profesionálne stávky a ťažšie sa prekonávajú. Verejné trhy sú mäkšie. Keď sa oba výrazne líšia (zvýraznené jantárovou), môže to naznačovať nesprávne ohodnotenú líniu.

1X2
Profesionálny trh47.8%27.0%25.2%
Verejný trh47.0%26.9%26.1%

Trabzonspor vs Başakşehir — margin-removed probabilities

Výsledok vs. Trh

Trabzonspor
Výsledok vs. Trh: Trabzonspor (51%)

Výsledok zodpovedal trhovej predikcii

Štatistiky zápasu

Skutočné herné štatistiky zaznamenané pre tento zápas. Strely na bránu sú silným indikátorom útočného tlaku a dobre korelujú s očakávanými gólmi.

TrabzonsporPolčas:00Başakşehir
15Strely6
4Strely na bránu2

Vzájomné zápasy

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami. Tučné kurzy ukazujú, ktorý výsledok trh uprednostňoval — porovnajte s reálnym výsledkom a posúďte predvídateľnosť tohto zápasu v priebehu času.

DateHomeScoreAwayPriem. kurzy
19/04/26Trabzonspor1–1Başakşehir1.86/3.75/3.60
24/11/25Başakşehir3–4Trabzonspor2.59/3.37/2.63
15/03/25Başakşehir0–3Trabzonspor2.26/3.23/3.19
19/10/24Trabzonspor1–0Başakşehir1.98/3.51/3.69
18/05/24Başakşehir0–1Trabzonspor2.62/3.43/2.59
23/12/23Trabzonspor1–1Başakşehir1.65/3.83/4.83
06/06/23Başakşehir3–1Trabzonspor2.34/3.62/2.67
14/01/23Trabzonspor1–0Başakşehir2.08/3.49/3.50
22/05/22Başakşehir3–1Trabzonspor1.80/3.71/4.33
25/12/21Trabzonspor0–0Başakşehir2.18/3.28/3.40

Domáca bilancia / Vonkajšia bilancia

Agregované sezónne štatistiky zo všetkých dostupných historických dát. Použite ich na posúdenie celkovej formy, frekvencie gólov a sklonu k vyššiemu skóre každého tímu.

Domáca bilancia: Trabzonspor

V 556R 264P 282
Nad 2,555
Goals scored1866

Vonkajšia bilancia: Başakşehir

V 281R 155P 190
Nad 2,549
Goals scored918

Dáta: football-data.co.uk

Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026