Menu

Rizespor vs Basaksehir

Riadny čas

Süper Lig · Sezóna 2024

Çaykur Didi Stadyumu, Rize12. augusta 2024 o 20:00
Domáci

Rizespor

11
Rozhodca: D. Tonusluoğlu

Udalosti zápasu

Rizespor
Başakşehir
Výkop
29′
J. OpokuH. Güreler
39′
João Figueiredo

asistencia: P. Keny

H. Aliqulov

asistencia: C. Højer

45+6′
Polčas
46′
S. GürlerDavidson
57′
B. ÖzdemirO. Ergün
D. VarešanovićA. Hadžiahmetović
64′
C. Højerİ. Pehlivan
71′
A. ZeqiriM. Minchev
71′
78′
João FigueiredoD. Türüç
78′
P. KenyK. Piątek
82′Olivier Kemen
I. OlawoyinM. Pala
90+2′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal1
10Shots off Goal3
23Total Shots6
8Blocked Shots2
16Shots insidebox3
7Shots outsidebox3
14Fouls14
12Corner Kicks1
0Offsides0
59%Ball Possession41%
0Yellow Cards2
0Red Cards0
0Goalkeeper Saves4
423Total passes304
345Passes accurate226
82%Passes %74%
1.61expected_goals0.30
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Rizespor je 6.72, v porovnaní s 6.88 u Başakşehir. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Rizespor je H. Aliqulov (7.07), u Başakşehir je to M. Şengezer (7.39).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Rizespor prispeli v tejto sezóne 13 gólmi a 6 asistenciami, na čele s A. Sowe (6G). U Başakşehir je to 0 gólov a 6 asistencií s lídrom —. Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Rizespor nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.80, zatiaľ čo Başakşehir má 4 obrancov s priemerom 6.86. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Rizespor nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.68, oproti 4 u Başakşehir s hodnotením 6.96. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Rizespor nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.55, v porovnaní s 2 u Başakşehir s priemerom 6.26. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 81% u Rizespor a 86% u Başakşehir. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Rizespor nazbierali v tejto sezóne 28 žltých kariet, v porovnaní s 28 u Başakşehir. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Rizespor je 26.9 (najmladší: D. Varešanović (24), najstarší: C. Højer (31)), zatiaľ čo Başakşehir má priemer 28.3 (najmladší: J. Opoku (27), najstarší: O. Ba (30)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Rizespor majú priemerne 21 ligových štartov, oproti 21 u Başakşehir. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Rizespor4-2-3-14-4-2Başakşehir
GKDEFMIDFWD
23Akkan37Şahin4Mocsi2Aliqulov5Højer6Papanik.10Olawoyin28Akintola8Varešan.77Zeqiri9Sowe16Şengezer5Duarte27Ba3Opoku6Lima17Keny8Kemen2Özdemir7Gürler25Figueir.10Özcan

Náhradníci

Tréner: İ. Palut

Náhradníci

Tréner: Ç. Atan

RizesporSila pozíciíBaşakşehir
6.72
Ø Hodnotenie
6.88
Brankár (1 v 1)7.39
0G 0A0G 1A
6.80Obranca (4 v 4)6.86
3G 1A0G 2A
6.68Záložník (5 v 4)6.96
4G 1A0G 3A
6.55Útočník (1 v 2)6.26
6G 4A0G 0A
Rizespor4-2-3-1
23BrankárG. Akkan
37ObrancaT. Şahin6.71G
4ObrancaA. Mocsi6.72G
2ObrancaH. Aliqulov7.1
5ObrancaC. Højer6.71A
6ZáložníkG. Papanikolaou6.61G
10ZáložníkI. Olawoyin6.91G1A
28ZáložníkD. Akintola
8ZáložníkD. Varešanović6.61G
77ZáložníkA. Zeqiri6.71G
9ÚtočníkA. Sowe6.56G4A
Başakşehir4-4-2
16BrankárM. Şengezer7.41A
5ObrancaLéo Duarte7.01A
27ObrancaO. Ba6.8
3ObrancaJ. Opoku6.81A
6ObrancaLucas Lima
17ZáložníkP. Keny
8ZáložníkO. Kemen7.03A
2ZáložníkB. Özdemir7.0
7ZáložníkS. Gürler
25ÚtočníkJoão Figueiredo
10ÚtočníkB. Özcan6.3

Prehľad zápasu

Rizespor a Başakşehir remizovali 1:1. Zápas sa hral v Süper Lig 2024. Góly strelili: João Figueiredo 39′, H. Aliqulov 45′. Bolo udelených 2 žltých kariet. Rizespor mal 59% držanie lopty, Başakşehir mal 41%. Rizespor mal 23 striel (5 na bránu), Başakşehir mal 6 (1 na bránu). Očakávané góly: Rizespor 1.61 — Başakşehir 0.30. Rizespor urobil 4 striedaní, Başakşehir urobil 5.

Rivalita od 2014

Rizespor vs Başakşehir vzájomné výsledky

21 stretnutí
Rizespor
4
výhier
Remízy
5
Başakşehir
12
výhier
Góly spolu
57 · 2.7/zápas
Obaja skórovali
10/21 · 48%
Nad 2,5
10/21 · 48%

Aktuálna forma

Rizespor

WLDWWL

Başakşehir

LWDWDD

Stávkové kurzy a historické dáta

Úvodné pred-zápasové kurzy zaznamenané pre toto stretnutie v čase jeho konania. Ide iba o historické údaje na analytické účely, ktoré neodrážajú žiadny aktuálny trh.

Iba historické dáta — nie pre stávkovanie

Tieto dáta pochádzajú z football-data.co.uk a zahŕňajú historické výsledky zápasov a pred-zápasové kurzy. Tieto čísla nepredstavujú aktuálne ani živé kurzy a nie je možné ich použiť na uzatváranie stávok. Na tejto webstránke nie je možné staviť. Poskytujú sa iba na analytické a výskumné účely.

Vzájomné zápasy

Vyrovnaná bilancia

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami — ukazuje, kto dominuje v tomto súboji a či aktuálne kurzy to odrážajú.

Rizespor1výhry
4remízy10 stretnutí
Başakşehir5výhry

Góly v tomto súboji

Koľko gólov tieto dva tímy typicky dajú, keď sa stretnú, na základe historických zápasov.

2.4

Priemerný počet gólov na zápas

30%

Zápasy s 3+ gólmi

40%

Oba tímy skórovali

Potenciálna stávková hodnota

Historická miera výhry (20%) sa výrazne líši od trhovej pravdepodobnosti (32%) — kurzy môžu podceňovať Başakşehir.

Trhové zhrnutie

Marža: 6.0%

Implicitné pravdepodobnosti výhry vypočítané z predštartových kurzov viacerých zdrojov. Vyššie percento znamená, že trh považoval daný výsledok za pravdepodobnejší. Porovnajte ich so svojím vlastným hodnotením a objavte potenciálnu hodnotu.

Implicitná pravdepodobnosť

Domáci 33.9%Remíza 28.9%Hostia 43.1%

Rozpätie kurzov

1X2
Min2.883.402.30
Max3.003.502.36
Nad 2,5: 54.6%Pod 2,5: 49.3%
Trhový favorit:Başakşehir · Slabý favorit

Trhový konsenzus

Profesionálne trhy (ostrí bookmakerí) odrážajú profesionálne stávky a ťažšie sa prekonávajú. Verejné trhy sú mäkšie. Keď sa oba výrazne líšia (zvýraznené jantárovou), môže to naznačovať nesprávne ohodnotenú líniu.

1X2
Profesionálny trh32.1%27.5%40.4%
Verejný trh31.4%27.7%40.9%

Rizespor vs Başakşehir — margin-removed probabilities

Výsledok vs. Trh

Remíza
Výsledok vs. Trh: Başakşehir (43%)

Výsledok sa líšil od trhovej predikcie

Štatistiky zápasu

Skutočné herné štatistiky zaznamenané pre tento zápas. Strely na bránu sú silným indikátorom útočného tlaku a dobre korelujú s očakávanými gólmi.

RizesporPolčas:11Başakşehir
27Strely6
6Strely na bránu1

Vzájomné zápasy

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami. Tučné kurzy ukazujú, ktorý výsledok trh uprednostňoval — porovnajte s reálnym výsledkom a posúďte predvídateľnosť tohto zápasu v priebehu času.

DateHomeScoreAwayPriem. kurzy
31/01/26Başakşehir2–2Rizespor1.81/3.80/3.80
22/10/25Rizespor0–0Başakşehir2.30/3.25/3.09
18/01/25Başakşehir2–0Rizespor2.24/3.40/3.14
12/08/24Rizespor1–1Başakşehir2.95/3.46/2.32
21/04/24Başakşehir2–0Rizespor2.11/3.63/3.34
02/12/23Rizespor3–2Başakşehir2.39/3.38/2.88
18/02/22Rizespor0–2Başakşehir4.20/3.43/1.85
26/09/21Başakşehir3–0Rizespor1.67/3.77/5.23
15/05/21Rizespor0–2Başakşehir3.12/3.36/2.26
23/01/21Başakşehir1–1Rizespor1.37/4.77/8.30

Domáca bilancia / Vonkajšia bilancia

Agregované sezónne štatistiky zo všetkých dostupných historických dát. Použite ich na posúdenie celkovej formy, frekvencie gólov a sklonu k vyššiemu skóre každého tímu.

Domáca bilancia: Rizespor

V 193R 152P 281
Nad 2,551
Goals scored757

Vonkajšia bilancia: Başakşehir

V 281R 155P 190
Nad 2,549
Goals scored918

Dáta: football-data.co.uk

Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026