Menu

Lausanne vs Fc Zurich

Stade de la Tuiliere, Lausanne25. apríla 2026 o 18:00
Domáci

Lausanne

30
Hostia

FC Zurich

Rozhodca: Marijan Drmic

Udalosti zápasu

Lausanne
FC Zurich
Výkop
M. Poaty

asistencia: A. Ajdini

7′
N. Butler-Oyedeji
21′
35′Philippe Keny
J. Roche
40′
45+1′Matthias Phaëton
Polčas
46′
S. WalkerI. Sauter
46′
V. BerishaL. Comenencia
46′
M. PhaetonD. Reverson
N. BelokoF. Mollet
55′
O. JannehT. Bair
55′
A. AjdiniO. Renovales
68′
69′
J. PereaM. Reichmuth
69′
I. CavaleiroB. Krasniqi
Thelonius Bair80′
N. Butler-OyedejiS. Traore
80′
M. PoatyD. Ngonzo
81′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

9Shots on Goal2
4Shots off Goal6
15Total Shots10
2Blocked Shots2
9Shots insidebox9
6Shots outsidebox1
12Fouls8
7Corner Kicks2
0Offsides1
42%Ball Possession58%
1Yellow Cards2
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves6
344Total passes492
255Passes accurate408
74%Passes %83%
1.68expected_goals0.77
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Lausanne je 6.85, v porovnaní s 6.80 u FC Zurich. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Lausanne je K. Letica (7.17), u FC Zurich je to Y. Brecher (7.15).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Lausanne prispeli v tejto sezóne 22 gólmi a 18 asistenciami, na čele s O. Janneh (7G). U FC Zurich je to 29 gólov a 11 asistencií s lídrom P. P. Keny (13G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Lausanne nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.82, zatiaľ čo FC Zurich má 4 obrancov s priemerom 6.60. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Lausanne nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.84, oproti 5 u FC Zurich s hodnotením 6.94. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Lausanne nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.78, v porovnaní s 1 u FC Zurich s priemerom 6.50. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 77% u Lausanne a 72% u FC Zurich. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Lausanne nazbierali v tejto sezóne 43 žltých kariet, v porovnaní s 43 u FC Zurich. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Lausanne je 24.7 (najmladší: O. Janneh (19), najstarší: O. Custodio (30)), zatiaľ čo FC Zurich má priemer 25.5 (najmladší: C. Tsawa (19), najstarší: Y. Brecher (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Lausanne majú priemerne 28 ligových štartov, oproti 21 u FC Zurich. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Lausanne4-2-3-1FC Zurich
GKDEFMIDFWD
25Brecher6Tsawa2Kamberi35Vujevic44Walker23Berisha15Palacio8Cavalei.19Keny10Phaeton9Perea

Náhradníci

Náhradníci

Tréner: Carlos Bernegger

LausanneSila pozíciíFC Zurich
6.85
Ø Hodnotenie
6.80
7.17Brankár (1 v 1)7.15
0G 0A0G 0A
6.82Obranca (4 v 4)6.60
3G 8A4G 3A
6.84Záložník (3 v 5)6.94
7G 5A23G 8A
6.78Útočník (3 v 1)6.50
12G 5A2G 0A
Lausanne
25BrankárK. Letica7.2
2ObrancaB. Soppy6.74A
14ObrancaK. Mouanga7.01G1A
71ObrancaK. Sow6.81G1A
18ObrancaM. Poaty6.71G2A
10ZáložníkO. Custodio6.93G4A
8ZáložníkJ. Roche6.93G1A
16ZáložníkN. Beloko6.71G
11ÚtočníkN. Butler-Oyedeji6.84G3A
78ÚtočníkO. Janneh7.17G1A
7ÚtočníkA. Ajdini6.51G1A
FC Zurich4-2-3-1
25BrankárY. Brecher7.2
6ObrancaC. Tsawa6.82G1A
2ObrancaL. Kamberi6.72G1A
35ObrancaD. Vujevic6.61A
44ObrancaS. Walker6.3
23ZáložníkV. Berisha6.92A
15ZáložníkN. Palacio6.91A
8ZáložníkI. Cavaleiro7.03G
19ZáložníkP. P. Keny6.913G4A
10ZáložníkM. Phaeton7.07G1A
9ÚtočníkJ. Perea6.52G

Prehľad zápasu

Lausanne zdolal FC Zurich 3:0. Zápas sa hral v Super League 2025. Góly strelili: M. Poaty 7′, N. Butler-Oyedeji 21′, J. Roche 40′. Bolo udelených 3 žltých kariet. Lausanne mal 42% držanie lopty, FC Zurich mal 58%. Lausanne mal 15 striel (9 na bránu), FC Zurich mal 10 (2 na bránu). Očakávané góly: Lausanne 1.68 — FC Zurich 0.77. Lausanne urobil 5 striedaní, FC Zurich urobil 5.

Rivalita od 2017

Lausanne vs FC Zurich vzájomné výsledky

21 stretnutí
Lausanne
6
výhier
Remízy
8
FC Zurich
7
výhier
Góly spolu
63 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
13/21 · 62%
Nad 2,5
13/21 · 62%

Aktuálna forma

Lausanne

LWLWLL

FC Zurich

DLLLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026